Brak iskry na cewce zaplonowej G60 PG

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Muchozoll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 08, 2011 19:29
Lokalizacja: Łódź

Brak iskry na cewce zaplonowej G60 PG

Post autor: Muchozoll » wt cze 07, 2011 14:43

Witam serdecznie

Jestem w posiadaniu golfika MK1 z silnikiem g60 1.8 PG z Passata b3 synchro. Kupiłem go z włożonym silnikiem, i nie ogarnięta elektryką ( wiązka kompletna od Passata).

Wszystko jest już podłączone, jednak nie ma iskry na na cewce zapłonowej. Znajomy który mi to podłącza stwierdził że komputer nie podaje sygnału na cewkę, i możliwe że jest uwalony. Wspomniał jeszcze o czujniku Halla. :rozpacz: Najprościej było by podłączyć mój komputer pod inne G60 z Passata b3. Jednak jest tego jak na lekarstwo... Jakieś sugestie pomysły?

Dane kompa:

Bosch 0 261 200 552
VW DF1 037 906 022 DQ

Pozdrawiam



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Brak iskry na cewce zaplonowej G60 PG

Post autor: ssarna1 » wt cze 07, 2011 17:02

Zmierz czujnik halla :bigok:


MK3 ADZ->AGU

ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: Brak iskry na cewce zaplonowej G60 PG

Post autor: ssarna1 » śr cze 08, 2011 09:46

kostek pisze:
ssarna1 pisze:Zmierz czujnik halla :bigok:
Możesz wyjaśnić co ma czujnik halla do braku iskry na cewce?
Nie chciałbym siać zamętu ale chyba jeśli czujnik halla jest walnięty to auto po prostu chodzi w trybie awaryjnym i przestawia odcinke.
Ad.1 nie chce mi sie wyjaśniać takich banałów
Ad2. nie, poszukaj na forum


MK3 ADZ->AGU

Muchozoll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 08, 2011 19:29
Lokalizacja: Łódź

Brak iskry na cewce zaplonowej G60 PG

Post autor: Muchozoll » śr cze 08, 2011 14:06

Mała aktualizacja

Oględziny CPU ujawniły przepaloną ścieżkę na płycie głównej. Według schematu, odpowiada za cewkę zapłonową. Tylko dlaczego przepaliło obwód? Do sprawdzenia cewka, moduł i kable pod kątem przebicia.



Muchozoll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 08, 2011 19:29
Lokalizacja: Łódź

Brak iskry na cewce zaplonowej G60 PG

Post autor: Muchozoll » sob lip 02, 2011 10:33

CPU polutowany. Cewka zapłonowa sprawna. Modułu zapłonowego brak (cewka sterowana bezpośrednio z CPU ). Hall sprawny. Po przekręceniu stacyjki na CPU sa napięcia tam gdzie być powinny! Co jest nie tak? Dlaczego CPU nie podaje impulsu na cewkę???

Jakieś pomysły??? :rozpacz:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Brak iskry na cewce zaplonowej G60 PG

Post autor: Paweł Marek » sob lip 02, 2011 12:24

Sprawdź jeszcze masy na ECU pin 13 i 19 , połącz je tuż przed wtyczką najlepiej jeśli to jest taki układ jak w NZ to masy te dochodzą z różnych punktów jak jeden nie kontaktuje to ECU pada po pewnym czasie . Upewnij się czy masz właściwa cewkę, nie moge znaleźć takich danych ale jest kilka rodzajów cewek do aut z tego okresu, może masz z niewłaściwym oporem uzwojenia pierwotnego, prawie napewno jeśli masz starą cewkę z mk1 gdzie aparat był na platynki, wówczas jeszcze plus po zapłonie do kabel cewki zmień z oporowego na zwykły


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Muchozoll
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: wt mar 08, 2011 19:29
Lokalizacja: Łódź

Brak iskry na cewce zaplonowej G60 PG

Post autor: Muchozoll » śr paź 26, 2011 19:04

Odświeżę nieco temat.

Wszystko wskazuje na sterownik silnika. Jestem w trakcie poszukiwań odpowiedniego zamiennika... Dane sterownika w dziale KUPIĘ.

Podmieniłem sterownik i wszystko zagrało aż miło. Problem rozwiązany temat do zamknięcia.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości