Pulsowanie świateł i podświetlenia

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mzawrotniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr paź 31, 2007 14:31
Lokalizacja: Myślenice

Pulsowanie świateł i podświetlenia

Post autor: mzawrotniak » pt cze 24, 2011 14:30

Witam!
Mam taki problem ze swoim Golfikiem. Mianowicie zauważyłem iż światła oraz podświetlanie deski (w sumie wszystko co elektryczne i świeci) pulsuje. Im bardziej obciążę elektrykę tym spadki napięcia są większe i pulsowanie mocniejsze. Dużą zmianę daje włączenie klimatyzatora. Najbardziej widać to na biegu jałowym oraz podczas puszczania pedału gazu. W trakcie jazdy także światła i deska pulsują i jest to bardzo denerwujące. Dodanie gazu powoduje że pulsowanie zanika (im więcej gazu tym mniej pulsuje).. albo to takie złudzenie do lekkie zwiększenie obrotów silnika powoduje że pulsowanie jest szybsze, a być może wysokie obroty powodują iż pulsacja jest tak szybka że nie widoczna. Wymieniłem pasek wieloklinowy i napinacz paska - bez zmian.
Golf IV Variant, rok produkcji 2000, silnik TDI PD - AJM, 115 KM.

Proszę o poradę co z tym fantem zrobić (próbować robić), zanim zdecyduję się na ingerencję "elektryka"..
Tak myślę, czy mogą to być objawy padniętego sprzęgiełka alternatora? Jak je sprawdzić?

Dodam, że po włączeniu klimatyzatora bardzo mocno pasek szarpie napinaczem, dlatego tez zdecydowałem się wymienić napinacz, ale nic to nie dało. Może to ma jakiś związek..



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Pulsowanie świateł i podświetlenia

Post autor: Qto » pt cze 24, 2011 15:06

Do sprawdzenia stan szczotek w alternatorze. Do wyczyszczenia klemy i połączenia kabli przy altku. Mógłbyś też zmierzyć napięcie na aku przy odpalonym silniku...bez obciążenia i z obciążeniem



mzawrotniak
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 86
Rejestracja: śr paź 31, 2007 14:31
Lokalizacja: Myślenice

Pulsowanie świateł i podświetlenia

Post autor: mzawrotniak » pt cze 24, 2011 15:22

Wg wskazań VAG napięcie 14.25-14.4 V...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości