załączają się wentylatory chłodnicy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Roberto11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw sie 20, 2009 00:30
Lokalizacja: łódzkie

załączają się wentylatory chłodnicy

Post autor: Roberto11 » czw cze 16, 2011 21:50

Witam!
Golf 4 1.9 TDI 115 KM silnik AJM
1. Mam problem ponieważ po załączeniu zapłonu(nie odpalony silnik) od razu załączają się wentylatory i duży i mały, mam climatronic który jest wyłączony podczas załączania zapłonu.
2. Przy 2 tyś obrotów samochód jakby zamulał i przerywał.
Z góry dziękuje za pomoc.


TRZYMEJ ZA TRZYMADŁO ŻEBY NIE ODPADŁO

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

załączają się wentylatory chłodnicy

Post autor: Qto » czw cze 16, 2011 22:10

1. czujnik w chłodnicy mógł nawalić i załącza wiatrak...albo coś nie halo ze sterownikiem wentylatorów...prędzej sterownik bo czujnik w chłodnicy załączyłby wiatraki nawet bez zapłonu
2. spotkałem się z przypadkiem kiedy wymiana wentylatora/wentylatorów (nie pamiętam) pomogła...wentylator niedomagał i dawał tak duże obciążenie że właśnie przy ok 2tyś obrotów przymulalo podczas przyspieszania. U mnie jest taki objaw od przy włączonej klimie...wcześniej nie występował, jednak że nie jest to jakoś specjalnie uciążliwe to zostawiam to w spokoju.



Roberto11
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 45
Rejestracja: czw sie 20, 2009 00:30
Lokalizacja: łódzkie

załączają się wentylatory chłodnicy

Post autor: Roberto11 » pn cze 20, 2011 22:21

Cześc!

Jednak to był czujnik temperatury cieczy chłodzącej w silniku AJM przynajmniej u mnie jest on półokrągły-jajkowaty a nie jak dostałem z sklepu kwadratowy.
Przeczyściłem stary czujnik i od razu się poprawiło- wchodzi na obroty, wentylatory się nie załączają jak nie potrzeba, lepiej jakby odpalał. Płynu przy tym mi się wylało około 2 litrów bo ten kwadratowy czujnik był za mały, ale jakby był dobry to da się to zrobic bez spuszczania płynu z chłodnicy, ciężko zchodzi kostka z tego czujnika.


TRZYMEJ ZA TRZYMADŁO ŻEBY NIE ODPADŁO

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

załączają się wentylatory chłodnicy

Post autor: Qto » pn cze 20, 2011 22:40

Roberto11 pisze:Jednak to był czujnik temperatury cieczy chłodzącej
o tym nie pomyślałem, czujnik zwykle za niską temperaturę pokazuje...jak widać są wyjątki ;)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości