Dziwne działanie modułu komfortu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
strumyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 09:56
Lokalizacja: Pomorskie

Dziwne działanie modułu komfortu

Post autor: strumyk » ndz cze 19, 2011 23:27

Cześć,
Piszę do Was bo skończyły mi się pomysły, a nie doczytałem się na forum, żeby ktoś miał podobny problem. Mam Golfa jak się okazało z modułem komfortu (przynajmniej tak mi się wydaje). Problem polega na tym, że po przekręceniu kluczyka (zamykanie) i przytrzymaniu go w zamku szyby zamykają się samoczynnie, a po otwarciu i przytrzymaniu otwierają się też bez problemu (tak długo jak trzymam kluczyk). Problem pojawia się przy otwieraniu/zamykaniu z kluczyka, bo wtedy nic się nie dzieje nawet jak trzymam dość długo przycisk (kluczyk scyzoryk). Ktoś się spotkał z czymś takim? z góry dzięki za odp.


Mój MK4 ->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=298948

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Dziwne działanie modułu komfortu

Post autor: rafxxx » pn cze 20, 2011 00:17

ale chodzi ci ze jak nacisniesz przycisk zamknij na kluczyk i go przytrzymasz to nie zamykaja ci sie szyby czy zamki w drzwiach( sadzac po tym co napisales- chodzi o szyby) jesli sie nie pomylilem to wszystkie dane jakie potrzebne zeby uruchomic mozliwosc domykania szyb z kluczyka masz tutaj w temacie: http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=250965" onclick="window.open(this.href);return false; , seryjnie z tego co sie orientuje zaden golf iv nie mial takiej opcji wlaczone( moze wersja gti ale takim jeszxcze nie jechalem :jezor: )



Awatar użytkownika
strumyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 09:56
Lokalizacja: Pomorskie

Dziwne działanie modułu komfortu

Post autor: strumyk » pn cze 20, 2011 08:32

Dokładnie tak jak piszesz - chodzi o domykanie szyb. Zamykają się tylko gdy przytrzymam kluczyk w zamku. Jak przytrzymuję przycisk zamknięcia szyb na kluczyku to nic się nie dzieje i dlatego dało mi to do myślenia dlaczego? ...ale skoro mówisz, że to dopiero trzeba uaktywnić to może coś w tym jest :) sprawdzę jeszcze raz choć kiedyś próbowałem już tym czeskim programem i jakoś nie zadziałało, możliwe że coś źle robiłem.


Mój MK4 ->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=298948

Awatar użytkownika
Tical
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 449
Rejestracja: czw sty 13, 2005 23:50
Lokalizacja: GMB
Kontakt:

Dziwne działanie modułu komfortu

Post autor: Tical » pn cze 20, 2011 08:47




rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Dziwne działanie modułu komfortu

Post autor: rafxxx » pn cze 20, 2011 10:34

sprawdz na tej czeskiej stronie czy twoj nr komfortu jest obslugiwany( mam nadzieje ze wiesz jak go odczytac- chodz mi o numer 1j0 czy tam 1c0 itp) jesli nie no to mozna zzrobic to programem spod dosa, musialbys poszukac opisu jest ladnie gdzies, chyba na aaszym foruma jak nie napewno na passata, Jest tylko jeden haczyk musisz miec kabel na porcie COM, nie usb bo inaczej nie darady

jest tez 3 mozliwosc ale to lipa bedzie raczej bo sam probowalem program dekodujacy gdzies napewno na forum, zaznaczasz jakie chcesz opcje i on podaje ci kod, i zmieniasz kodowanie w vagcom ( jak wlaczasz to jest softcoding- 1 kolumna po lewej 2 wiersz;) )



Awatar użytkownika
strumyk
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 141
Rejestracja: śr kwie 02, 2008 09:56
Lokalizacja: Pomorskie

Dziwne działanie modułu komfortu

Post autor: strumyk » pn cze 20, 2011 14:46

Dzięki za pomoc, faktycznie najprostsze rozwiązania przychodzą czasem najtrudniej :) sprawdzę na tej czeskiej stronce jeśli mi się uda czy mój moduł jest obsługiwany i wtedy zadziałam. Wydaje mi się, że może nie być bo kiedyś próbowałem za pośrednictwem tej stronki uaktywnić moduł, a się nie udało. Z tym dekodowaniem jak pisze kolega rafxxx nie będę próbował - generalnie jakoś średnio idą mi tak zaawansowane kombinacje :) Mam golfa model 2001 (listopad 2000) więc powinien być obsługiwany, ale kto wie, może być różnie.


Mój MK4 ->http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=298948

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

Dziwne działanie modułu komfortu

Post autor: rafxxx » śr cze 22, 2011 02:00

ale z tym kodowaniem to naprawe prosta sprawa( pamietam jak to sie robi wizualnie wiec jak bede pod vagiem to spisze co i jak) bo jesli nawet cos wpiszesz zle to mozesz wrocic do powszednich ustAwien( musisz poprostu zapisc sobie gdzies zboku ten softcoding) a calosc sie zmienia jak wejdziesz w modul comfortu to w 07, tylko kurde nie moge znalezc tego programu nie wiem gdzie zaginal w akcji :jezor:


tutaj znalazlem jak dziala pod DOS'em: http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=1130" onclick="window.open(this.href);return false; jest caly opis do metody co mowilem wczesniej jakby ci z czeskim programem niepyklo - moze w tym temacie bedzie cos o tym programie do dekodowania ale tyle postow ze nie chce mi sie czytac sory;p

P.S. oby udalo sie z czeskim programem daj znac jak skonczysz



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 97 gości