El. szyby i centralny zamek świrują.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nokash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 12, 2007 13:13
Lokalizacja: tarm ruins
Kontakt:

El. szyby i centralny zamek świrują.

Post autor: nokash » ndz cze 19, 2011 20:32

Witam. Szukałem na forum ale nie znalazłem dokładnej odpowiedzi. Jak zły dział proszę przenieść.
Mam 2 problemy.
1 Szyba od kierowcy świruje. Opuszcza się bez problemu ale gdy ją podnoszę podnosi się do ¼ wysokości zatrzymuje i sama się opuszcza. Za każdym razem jest tak samo. Zamknąć mogę ale musze szybko naciskać guzik robiąc małe kroczki aż do samej góry. Szyba od pasażera działała zawsze dobrze ale ostatnio zaczęła zachowywać się jak od pasażera. Tylnia od kierowcy działała w porządku a ostatnio nagle przestała w ogóle działać. Tylnia od pasażera nie działa w ogóle bo nie ma mechanizmu więc z nią nie ma problemu . Jakie mogą być przyczyny takiego zachowania. Gdzie szukać rozwiązania. Od czego zacząć.
2 Mam centralny ale ostatnio się zrąbał. Oznaki. Po prostu tak jak by przestał działać. Zamykam kluczykiem i pozostałe drzwi się nie zamykają. Muszę zamykać ręcznie. Grzybki można wcisnąć ale pamiętam gdy centralny działał to nie można było ich wcisnąć. Gdy już pozamykam wszystkie drzwi i chcę otworzyć kluczykiem to wtedy centralny działa i wszystkie drzwi się otwierają. Gdy podnoszę klapę bagażnika ( przy zamkniętych drzwiach ) to też wszystkie drzwi się otwierają. Po przekręceniu klucza w stacyjce do połowy (bez odpalenia silnika) kompresorek w bagażniku zaczyna pompować powietrze, jakoś dziwnie. Włącza się i wyłącza. Czasem słyszę go też podczas jazdy. Co może być przyczyną. Może jest jakieś zwarcie? Może coś innego. Co sprawdzić? Proszę o pomysły. Może uda mi się to zrobić samemu?
Z góry dzięki


BOSS - Besprzewodowa Obciągarka Samo Ssająca

klex1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 90
Rejestracja: wt mar 17, 2009 12:25
Lokalizacja: Warszawa

El. szyby i centralny zamek świrują.

Post autor: klex1 » pn cze 20, 2011 13:46

Co do centralnego, to mam dwie opcje: albo pada Ci mikrostycznik w zamku drzwi przednich, albo do pompki się dostała woda - u mnie było to drugie, uszczelka tylnej lampy przepuściła wodę, dostało się do elektroniki kompresorka i narobiło mi niezłego bałaganu, regeneracja we własnym zakresie nie pomogła na zbyt długo, muszę teraz kupić nowy, bo zamyka, ale nie otwiera, otwiera dopiero jak się w niego przyłoży... ;)
Jeśli chodzi o szyby, to może linki w mechanizmach Ci się zacierają?


[url=http://ataraxia.wrzuta.pl/audio/eakvcc4hkp/the_prodigy_-_diesel_power][img]http://r9.fodey.com/2046/61a3a48da0b74e018a946fbf80536f52.0.gif[/img][/url]

Awatar użytkownika
Mavrick
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2064
Rejestracja: pn lis 19, 2007 22:46
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

El. szyby i centralny zamek świrują.

Post autor: Mavrick » pn cze 20, 2011 15:27

Jezeli chodzi o szybe kierowcy to musisz zobaczyc czy ten kanal w ktory wchodzi szyba (na wysokosci lusterka) nie jest zabrudzony. Jezeli szyba podczas podnoszenia napotka opor to w starszych modelach sie zatrzyma a w nowszych cofnie sie w dol. Jezeli okaze sie ze sa czyste to mozesz jeszcze poluzowac sruby ktore trzymaja szybe i metoda prob i bledow ja ustawic:).



Awatar użytkownika
michalqqr
...
...
Posty: 1052
Rejestracja: sob cze 07, 2008 20:36
Lokalizacja: Opole
Kontakt:

El. szyby i centralny zamek świrują.

Post autor: michalqqr » pn cze 20, 2011 16:59

co do szyby z tyłu sprawdź kable w gumowej przelotce to samo tyczy się centralnego ;)



nokash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 12, 2007 13:13
Lokalizacja: tarm ruins
Kontakt:

El. szyby i centralny zamek świrują.

Post autor: nokash » pn cze 20, 2011 19:19

Dzięki chłopaki za pomysły. Będę pisał o postępach.


BOSS - Besprzewodowa Obciągarka Samo Ssająca

Awatar użytkownika
Bednarus
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 852
Rejestracja: pn maja 23, 2005 17:33
Lokalizacja: PZL
Kontakt:

El. szyby i centralny zamek świrują.

Post autor: Bednarus » pn cze 20, 2011 23:04

Przeczytaj to:
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=180982" onclick="window.open(this.href);return false;
Od zdjęcia 15 do 19 masz opisaną usterkę szyby kierowcy.



Awatar użytkownika
K a r o l
FORUM MASTER
FORUM MASTER
Posty: 1362
Rejestracja: ndz cze 19, 2011 23:12
Lokalizacja: CHOJNICE GRUPA POMORZE

El. szyby i centralny zamek świrują.

Post autor: K a r o l » czw cze 23, 2011 22:18

witaj.A masz alarm?



nokash
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 17
Rejestracja: pn lis 12, 2007 13:13
Lokalizacja: tarm ruins
Kontakt:

Re: El. szyby i centralny zamek świrują.

Post autor: nokash » pt cze 24, 2011 19:11

K a r o l pisze:witaj.A masz alarm?
Nie. Był centralny zamek. Moim zdaniem fabryczny. Podczas zamykania i otwierania mrugały kierunki. Po zamknięciu świeciła dioda. Już nie świeci.


BOSS - Besprzewodowa Obciągarka Samo Ssająca

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 70 gości