ASR a obroty silnika?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
neever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr lut 14, 2007 16:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

ASR a obroty silnika?

Post autor: neever » ndz cze 19, 2011 03:01

Witam! Mam problem ze swoim mk4. Załącza mi sie asr podczas normalnej jazdy tzn. po odpaleniu auta przez jakis czas konrolka od asr sie nie pali i auto normnalnie przyspiesza, natomiast po zapaleniu sie kontrolki asr na zegarach auto traci moc, zaczyna szarpac oraz spada predkosc odbrotowa do 1200 obr/min Na postoju jak sie zapali owa kontrolka to rowniez nie mozna dac wiekszych obrotow silnika (niewazne czy pedał gazu jest na maxa wcisniety czy tez nie)

Spotkał się ktoś z takim problemem? Dodam iż czujniki abs w kołach posprawdzane, podpiecie pod vaga wykazało błąd: 01314 dane z obszaru silnika

O co chodzi z tym bledem? Po wykasowaniu błedu po chwili od nowa sie pojawia.

pozdrawiam



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

ASR a obroty silnika?

Post autor: Rafał 21 » ndz cze 19, 2011 10:40

neever pisze:O co chodzi z tym bledem? Po wykasowaniu błedu po chwili od nowa sie pojawia.
neever, z czego czerpiecie taką wiedzę że wykasowanie błędu usuwa usterkę i po kłopocie za pomocą kabelka z allegro :banghead: W pierw należy usunąć usterkę i wykasować błędy z pamięci . Błąd o1314 Wytyczne serwisie błędu 01314 Komputer sterujący silnikiem - brak komunikacji
- sprawdzić według schematu elektrycznego magistralę danych do komputera sterującego silnikiem.
Najpierw radził bym Sprawdzić wszystkie wiązki (wtyczki/kostki i połączenia elektryczne) prowadzące do komputera sterującego silnikiem. przeczyścić styki lub wymienić na nowe jak będą skorodowane .Jak róqnież opisują koledzy mogą być inne czujniki z których komputer nie może odczytać prawidłowych danych


N


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

ASR a obroty silnika?

Post autor: grg474 » ndz cze 19, 2011 11:45

Rafał 21 pisze:neever, z czego czerpiecie taką wiedzę że wykasowanie błędu usuwa usterkę i po kłopocie za pomocą kabelka z allegro
z tego ze wiele usterek to błędy uzyskane np ze spadku zasilania - skasowanie błędu jest najprostsza metodą wykluczenia lub potwierdzenia czy jest to usterka stałą czy też "jednorazowa". Wielokrotnie spotkałem się z błędami które powstały podczas jakiejś ingerencji w instalację elektryczną a skasowanie samego błędu spowodowało łatwe zaadaptowanie np czujnika skrętu kierownicy w passacie B6.
Często ilość błędów sterowniku jest spowodowana tym że nastąpiła awaria jednego czujnika, a w następstwie złego działania tego czujnika pojawiły się inne błędy które nigdy więcej nie pojawiły się po wymianie jednego sprawcy czyli tego czujnika który spowodował pierwszy błąd.
Rafał 21 pisze:Najpierw radził bym Sprawdzić wszystkie wiązki (wtyczki/kostki i połączenia elektryczne) prowadzące do komputera sterującego silnikiem. przeczyścić styki lub wymienić na nowe jak będą skorodowane
mylę że to jest najszybsza metoda ustaleni a przyczyny - schemat w łapę i sprawdzić czy nie zaśniedziały styki + czy jest ciągłość przewodu.


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
neever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr lut 14, 2007 16:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ASR a obroty silnika?

Post autor: neever » ndz cze 19, 2011 13:33

Rozumiem. Możesz mi powidziec gdzie znajduje się komputer sterujący silnikiem w mk4?

Może to być spowodowane tym ze gdzies sie urwał kabelek, kiedyś mialem luzny kabel od ladowania i chwilami mi auto gaslo i przerywalo ale szybko ten temat opanowalem i ladowanie zrobilem jednak od tego czas mam problem z asr. Ten problem z asr powstał pierwszy raz podczas gdy mi auto wtedy przygaslo i szarplo. Wiec chyba dobrze mysle?



Awatar użytkownika
Rafał 21
Forum Master
Forum Master
Posty: 1329
Rejestracja: ndz paź 04, 2009 12:08
Lokalizacja: Slask-Zabrze

ASR a obroty silnika?

Post autor: Rafał 21 » ndz cze 19, 2011 13:37

grg474 pisze:z tego ze wiele usterek to błędy uzyskane np ze spadku zasilania - skasowanie błędu jest najprostsza metodą wykluczenia lub potwierdzenia czy jest to usterka stałą czy też "jednorazowa
grg474, to jest oczywiste co napisałeś i gdy ten błąd dalej wyskakuje to trzeba zakasać rękawy ,tylko wielu o zgrozo z wieloletnim stażem na tym forum uważa że kabelek zastępuje mechanika/diagnostę itp :P Lub najprościej bez logów naprawić niedomagania silnika za pomocą korespondencji


Zawsze może być Ciut Ciut więcej!!!

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

ASR a obroty silnika?

Post autor: Qto » ndz cze 19, 2011 13:43

neever pisze:gdzie znajduje się komputer sterujący silnikiem w mk4?
Pod plastikowym podszybiem...zdejmujesz wycieraczki, podszybie i masz dostęp do sterownika :bigok:



Awatar użytkownika
neever
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 31
Rejestracja: śr lut 14, 2007 16:58
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: ASR a obroty silnika?

Post autor: neever » ndz cze 19, 2011 15:10

Rafał 21 pisze:
grg474 pisze:z tego ze wiele usterek to błędy uzyskane np ze spadku zasilania - skasowanie błędu jest najprostsza metodą wykluczenia lub potwierdzenia czy jest to usterka stałą czy też "jednorazowa
grg474, to jest oczywiste co napisałeś i gdy ten błąd dalej wyskakuje to trzeba zakasać rękawy ,tylko wielu o zgrozo z wieloletnim stażem na tym forum uważa że kabelek zastępuje mechanika/diagnostę itp :P Lub najprościej bez logów naprawić niedomagania silnika za pomocą korespondencji

No to już znamy przyczynę wyskakiwania bledu asr. Wtedy gdy mialem problem z ladowaniem (lużny kabel oraz izolacja na kablu mi sie obtarla i przy wstrzasach robila spinola - spadki napiecia) to wtedy zaczął wybijać asr. Czyli że wnioskuę z tego że raczej coś się uszkodziło niż luźny kabel? Aczkolwiek od rana dzisiaj sprawdzam wszystkie połączenia i jak narazie zero efektu :rozpacz:

Qto dzieki za wskazanie miejsca. Tam nie sprawdzałem jeszcze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 59 gości