Czujnik skrętu nie działa, pali się żółta kontr. kierownicy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafalit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 15, 2011 11:45

Czujnik skrętu nie działa, pali się żółta kontr. kierownicy

Post autor: rafalit » śr cze 15, 2011 12:20

Witam,
kupiłem golfa V w kombi 1.9 TDI i nie działa mi czujnik kąta skrętu, albo moduł sterowania kierownicą - tak mówi elektryk, mam do Was prośbę, macie może jakiś namiar do elektryka, który miałby takie części i mógł zdiagnozować problem, ponieważ kupiłem 1 czujnik, ale chyba też nie działa i nie chce bez końca kupować drugiego i trzeciego, a potem modułu bo podobno nie można tego sprawdzić przy zakupie. POMOCY .
Ostatnio zmieniony pt cze 17, 2011 11:51 przez rafalit, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10567
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Poszukuję dobrego elektryka w woj. pomorskim

Post autor: doggie » śr cze 15, 2011 12:54

była diagnoza VCDS? na jakiej podstawie elektryk wnioskuje uszkodzenie czujnika skrętu lub modułu? jakie błędy są w sterowniku? Pali się żółta kierownica na liczniku? Wspomaganie działa na pół gwizdka? Jakie są objawy? Generalnie są to takie rzeczy, które w zasadzie sie nie psują, może masz złe kodowania, skąd jesteś bo ja jestem z pomorskiego i mam VCDS-a więc może uda sie pomóc?



rafalit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 15, 2011 11:45

Czujnik skrętu nie działa, pali się żółta kontr. kierownicy

Post autor: rafalit » śr cze 15, 2011 13:16

byłem u elektryka który podpiął pod komputer i komputer pokazał mu że nie widzi czujnika kąta skrętu, nie ma żadnego błędu po prostu komputer twierdzi że nie ma czujnika, zakupiłem więc używany czujnik kąta skrętu ale nadal to samo nie widzi czujnika, żadnych błędów, tylko pali się żółta kierownica, mi się wydaje, że wspomaganie działa dobrze, chodzi lekko, elektryk powiedział, że nie ma sposobu żeby sprawdzić taki czujnik przy zakupie (bo kupiłem używany) więc albo czujnik trafiony albo moduł, ale żeby to stwierdzić to trzeba być pewnym, że mam albo kupie dobry czujnik i moduł, pisze tylko to co sie dowiedziałem, nie znam się na tym, a co jeszcze może nie działać oprócz ewentualnego wspomagania, czy moge tak jeździć, czy coś się może w ten sposób uszkodzić ?

dzięki za zainteresowanie i odpowiedź

jestem z Władysławowa, a Ty ? miałeś podobny problem, czy może zajmujesz się tym na co dzień ?
Ostatnio zmieniony pt cze 17, 2011 11:52 przez rafalit, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10567
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Poszukuję dobrego elektryka w woj. pomorskim

Post autor: doggie » śr cze 15, 2011 13:41

trzeba sprawdzić w CAN Gateway czy zakodowany jest czujnik G85 /czujnik skrętu/, jesli pali się żółta kierownica to wspomaganie działa raczej na 50%, trzeba spróbować zrobić adaptacje czujnika G85, opis samego błędu jest istotny, bo może być brak komunikacji, brak adaptacji itp...

zakupiłem więc używany czujnik kąta skrętu ale nadal to samo
to raczej nie to, bezpieczniki wszystkie całe?



rafalit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 15, 2011 11:45

Czujnik skrętu nie działa, pali się żółta kontr. kierownicy

Post autor: rafalit » śr cze 15, 2011 13:49

Sprawdzone bezpieczniki, wiązki kostki przekaźniki, bo elektryk zaczął od sprawdzenia przewodów i połączeń z tego co zrozumiałem po prostu nie widzi czujnika, kalibracja była robiona, mówił też coś że nie może zakodować, mogę go jeszcze dzisiaj zapytać o jakieś rzeczy, bo odbieram auto niestety nie zrobione.

analizuje to co mi mówił, że gdyby pokazał jakiś błąd to byśmy wiedzieli co jest nie tak, a on nie pokazuje żadnego błędu, czy to można uznać za brak komunikacji ?
Ostatnio zmieniony pt cze 17, 2011 11:53 przez rafalit, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10567
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Poszukuję dobrego elektryka w woj. pomorskim

Post autor: doggie » śr cze 15, 2011 13:59

rafalit pisze:on nie pokazuje żadnego błędu, czy to można uznać za brak komunikacji ?

nie, powinien pokazywać błąd komunikacji lub nieprawidłowo zakodowany sterownik, brak adaptacji itp.... zależy na jakim sprzęcie diagnozował bo VCDS powinien pokazać błąd



rafalit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 15, 2011 11:45

Czujnik skrętu nie działa, pali się żółta kontr. kierownicy

Post autor: rafalit » śr cze 15, 2011 14:06

był sprawdzany na "vasie" i pokazuje błąd statyczny czujnika skrętu, że go nie widzi
Ostatnio zmieniony pt cze 17, 2011 11:53 przez rafalit, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10567
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Poszukuję dobrego elektryka w woj. pomorskim

Post autor: doggie » śr cze 15, 2011 14:10

raz piszesz że był błąd innym razem że nie, nic więcej nie jestem w stanie powiedzieć bez diagnozy VCDS



rafalit
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: śr cze 15, 2011 11:45

Czujnik skrętu nie działa, pali się żółta kontr. kierownicy

Post autor: rafalit » śr cze 15, 2011 19:56

witam ponownie, po wszystkich tych zabiegach paliła się tylko żółta kontrolka od kierownicy, dzisiaj po wyjechaniu licznik prędkości pokazywał dużo mniejszą prędkość niż jechałem, pokazywał 40 km/h a jechałem około 80-90 km/h po chwili pokazał około 90 km/h, czyli właściwą i zapaliła się kontrolka ABS, trakcja i czujnik ciśnienia w oponach i tak już zostało, a wspomaganie rzeczywiście chyba działa na 50 %.

czy może być przyczyną palenia się żółtej kontrolki uszkodzone łożysko koła lewego przedniego, bo spotkałem się z taką opinią, że przez łożysko podawana jest zła prędkość i kierownica głupieje ?
Ostatnio zmieniony pt cze 17, 2011 11:53 przez rafalit, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10567
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: Czujnik skrętu nie działa, pali się żółta kontr. kierown

Post autor: doggie » pt cze 17, 2011 20:28

rafalit pisze:czy może być przyczyną palenia się żółtej kontrolki uszkodzone łożysko koła lewego przedniego, bo spotkałem się z taką opinią, że przez łożysko podawana jest zła prędkość i kierownica głupieje ?

w piaście masz czujnik ABS więc przy awarii pali się ABS a nie żółta kierownica, po drugie na VAS czy VCDS byłby błąd tego czujnika



poland
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt lis 07, 2014 13:54

Czujnik skrętu nie działa, pali się żółta kontr. kierownicy

Post autor: poland » pt lis 07, 2014 16:16

Witam wszystkich. Nie chciałem zaśmiecać nowym postem a mam ten sam problem co rafalit. Kolego rafalit napisz jak sobie poradziłeś z tym problemem?
Mi w golfie V po wymianie całego pulpitu też świeci na żółta kierownica i wspomaganie słabo działa. Do tego w kierownicy wielofunkcyjnej przestały działać guziki od komputera i radia. Przeczytałem ten jak i pokrewne tematy i nie mogę sobie z tym poradzić.
Pzdr.



inter89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 04, 2016 22:32
Lokalizacja: Gdańsk

Czujnik skrętu nie działa, pali się żółta kontr. kierownicy

Post autor: inter89 » pt lis 04, 2016 22:46

Witam, Mam problem z palaca sie zolta kontrolka kierownicy - blad czujnika kata skretu.
Sterownik zostal wymieniony na inny, adaptacja zostala zrobiony i blad zniknal ... na chwile, tzn do momentu ponownego uruchomienia auta (golf 5 1.9 bkc 2005r). Po ponownym uruchomieniu blad pojawil sie ponownie.. rece mi opadly... Ktos chetny do pomocy ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5938
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Czujnik skrętu nie działa, pali się żółta kontr. kierownicy

Post autor: grg474 » sob lis 05, 2016 00:18

a jaki konkretnie błąd się pojawia?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

inter89
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 2
Rejestracja: pt lis 04, 2016 22:32
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Czujnik skrętu nie działa, pali się żółta kontr. kierown

Post autor: inter89 » pn lis 07, 2016 20:12

grg474 pisze:a jaki konkretnie błąd się pojawia?
Przesle log z bledami na prv



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości