Wiatraki na chłodnicy - problem z instalacją

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Wiatraki na chłodnicy - problem z instalacją

Post autor: Jaaro » pt cze 03, 2011 08:42

Witam Panowie,

mam taki problem, mianowicie: strasznie grzeją mi się kable od wentylatorów oraz sam bezpiecznik (ten na akumulatorze) - wiatraki powoli, delikatnie się kręcą i strasznie się grzeją.

Co to może być ? Dodam, że na "krótko" działają wszystkie biegi wentylatorów, a po podłączeniu na "spinacz" pinów z termowłącznika z chłodnicy jest dokładnie tak jak wyżej.

Na Vag-u wyskakuje mi błąd: 01117 - - - - - 045D Sygnał obciążenia z zacisku alternatora DF


WKS Śląsk Wrocław

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

Wiatraki na chłodnicy - problem z instalacją

Post autor: seebst » pt cze 03, 2011 19:44

Jaaro pisze:mam taki problem, mianowicie: strasznie grzeją mi się kable od wentylatorów oraz sam bezpiecznik (ten na akumulatorze)
gdzieś nie ma kontaktu dobrego, albo szczotki powoli się zapiekają. Ja miałem to samo - grzał się niemiłosiernie wentylator i ten bezpiecznik, który po dłuższym czasie aż się topił. Powodem tego były zapieczone szczotki, które doprowadziły do stopienia się tego bezpiecznika, a w konsekwencji braku dobrego kontaktu na stykach przy tym bezpieczniku. Wentylator wymieniłem, tą całą puszkę z bezpiecznikami rozebrałem, dokładnie przeczyściłem, założyłem nowy bezpiecznik i już nie się nie grzeje, ani nie topi. Fakt, że wentylatory się grzeją trochę, ale to chyba jest normalne. Bezpiecznik, jak i kable już nie. Proponuję Ci rozebrać tą skrzyneczkę bezpieczników na akumulatorze i dokładnie ją przeczyścić.



Awatar użytkownika
Jaaro
TDI Power
TDI Power
Posty: 147
Rejestracja: pn mar 29, 2010 23:38
Lokalizacja: VWrocłaVW
Kontakt:

Wiatraki na chłodnicy - problem z instalacją

Post autor: Jaaro » sob cze 04, 2011 16:03

Witam, na kostce idącej od alternatora miałem przerwany kabel ( ten z kostki 4 przewodowej) - nawet błąd 01117 się wykasował.

Teraz działa wszystko jak należy. Tylko nie wiem jak sprawdzić 1 bieg wentylatorów ? Po włączeniu klimy włączają się dwa wentyle, jak sprawdzam spinaczem na termowłączniku to też włączają się dwa na 2 biegu.

Jak sprawdzić ten 1 bieg ?


WKS Śląsk Wrocław

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Majestic-12 [Bot] i 84 gości