(bora) wentylatory chłodzenia silnika.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Prezes000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 16:23
Lokalizacja: piekło

(bora) wentylatory chłodzenia silnika.

Post autor: Prezes000 » sob cze 04, 2011 11:08

Posiadam borę 1.9 tdi. Mam taki problem nie domaga coś mi klima, jednakże czy po włączeniu climatronica przy zapalonym silniku jeden wentylator (ten mniejszy) nie powinien się zacząć kręcić? Przy teście vagiem niby wszystko jest ok zawieszał się v71 ale narazie mu przeszło. Gaz w klimie jest. I mam jedynie zastrzeżenie do tego wentylatora i sprzęgła klimy ponieważ jak robie test silnika vagiem nie słychać załączenia sprężarki. Co doradzicie?

do sprężarki dochodzi tylko niecałe 5v i podczas testu "załączenie sprzęgła sprężarki" nic się nie zmienia,nic nie słychać.
polski vag 2.5 nie znajduje żadnego błędu w klimie
vag com pokazuje:
No Faults Found
or DTCs not supported by controller
a communication error ocurred

Niby niema błędów a jednak coś się krzaczy. :?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

(bora) wentylatory chłodzenia silnika.

Post autor: guziolek » sob cze 04, 2011 14:51

Sprawdź przekaźnik pod akumulatorem, był już temat o tych 5V na sprężarce, ale nie pamiętam jak się skończył, chyba ten przekaźnik, albo popekane przewody od niego były winne



Prezes000
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 60
Rejestracja: ndz mar 29, 2009 16:23
Lokalizacja: piekło

(bora) wentylatory chłodzenia silnika.

Post autor: Prezes000 » sob cze 04, 2011 16:56

W ogóle nie słychać aby kompresor się załączał. Nie mogę znaleźć tematu o tych 5v :-(
Tak w ogóle to do sprężarki ma dochodzić 12V jak jest włączona klima. Jak jest wyłączona to w ogóle napięcia powinno nie być?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 98 gości