Ładowanie MK2 1.6 TD

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
PhoeniX
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2167
Rejestracja: śr maja 18, 2011 18:04
Lokalizacja: Bad Dirsdorf
Auto: MK2 oraz MK4
Silnik: 2xRP

Ładowanie MK2 1.6 TD

Post autor: PhoeniX » pt cze 03, 2011 10:46

Widziałem, że podobny wątek już jest ale ja jestem nowicjuszem a swojego MK2 mam dwa tygodnie. Problem pojawił się jakieś trzy dni temu. Kontrolka od ladowania mi szaleje. Nieraz nie zapala sie przy odpalaniu a później się świeci albo świeci się cały czas. Oczywiście przy "przygazowaniu" kontrolka gaśnie. pasek nie jest luźny choc ekspertem nie jestem dlatego licze na pomoc i odpowiedzi jak dla laika. Sprawdzałem pasek i jest naciągniety ( albo tak mi się wydaje) wiem że powinienem wymienić szczotki w alternatorze, bo sprzedajacy mi powiedział, że sa węglowe a powinny byc chyba miedziane. Pomóżcie bo chce reanimować moja golfinkę.


PhoeniX
Boże jak umrę, nie pozwól mojej żonie sprzedać auta za cenę zakupu z umowy
MK2 by PhoeniX http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p6250552

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Ładowanie MK2 1.6 TD

Post autor: stonefree » pt cze 03, 2011 21:42

Wymień regulator wraz ze szczotkami, wystarczy zdjąć klemę masową, wykręcić 2 śrubki i wyjmujesz cały regulator. Możesz wymienić same szczotki, ale trzeba je przelutować, więc to trochę roboty. Nie są miedziowo grafitowe.



Awatar użytkownika
PhoeniX
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2167
Rejestracja: śr maja 18, 2011 18:04
Lokalizacja: Bad Dirsdorf
Auto: MK2 oraz MK4
Silnik: 2xRP

Ładowanie MK2 1.6 TD

Post autor: PhoeniX » sob cze 04, 2011 07:17

Wielkie Dzięki za zainteresowanie się moim problemem. Poszedłem na łatwizne bo kumpel ma 1.6 D po wypadku i wymienilem alternator Valeo bo cos w nim walneło na Boscha i jak reka odjął ale szczotki i regulator kupie przy okazji i będe mial drugiego altka na wszelki zaś :)


PhoeniX
Boże jak umrę, nie pozwól mojej żonie sprzedać auta za cenę zakupu z umowy
MK2 by PhoeniX http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f= ... 2#p6250552

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 76 gości