Zaświeca się kontrolka ASR podczas jazdy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

KrólJulian722
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw maja 12, 2011 22:04

Zaświeca się kontrolka ASR podczas jazdy

Post autor: KrólJulian722 » czw cze 02, 2011 14:31

Witam od jakiegoś czasu podczas jazdy zaświeca mi się kontrolka ASR dzieje się tak czasami zauważyłem tez ze przy odpalaniu po włączeniu zapłonu i po zgaśnięciu wszystkich kontrolek podczas kręcenia rozrusznikiem zapalają się kontrolki od ASR i ABS wie ktoś co może być tego przyczyną?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Zaświeca się kontrolka ASR podczas jazdy

Post autor: Qto » czw cze 02, 2011 15:17

KrólJulian722 pisze:po włączeniu zapłonu i po zgaśnięciu wszystkich kontrolek podczas kręcenia rozrusznikiem zapalają się kontrolki od ASR i ABS wie ktoś co może być tego przyczyną?
spadek napięcia przy rozruchu powoduje zaświecenie się tych kontrolek...a przyczyną spadku napięcia może być np słaby aku, zasyfione klemy.
Co do pierwszego problemu to niewiele można powiedzieć bez diagnostyki komputerowej



KrólJulian722
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw maja 12, 2011 22:04

Zaświeca się kontrolka ASR podczas jazdy

Post autor: KrólJulian722 » czw cze 02, 2011 21:16

Aha to dziękuje za odpowiedz jutro podepne vaga i odezwesie na forum :D



KrólJulian722
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw maja 12, 2011 22:04

Zaświeca się kontrolka ASR podczas jazdy

Post autor: KrólJulian722 » sob cze 04, 2011 11:58

Podpiąłem dzisiaj vag-a i taki błąd w silniku : 17672 Wtryskiwacz 2 - przekroczona granica regulacji
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY . Wie ktoś może dlaczego taki błąd się pojawił? Skasowałem go pojeździłem trochę i na razie nie pojawi się . Proszę o pomoc i z góry dziękuje. Pozdrawiam :-)



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Zaświeca się kontrolka ASR podczas jazdy

Post autor: guziolek » sob cze 04, 2011 14:50

Może kostka od pompki ma zaśniedziałe styki i czasem coś nie łączy. Skoro narazie jest ok to chyba nie ma co ściągać pokrywy zaworów żeby to sprawdzić :hmm:



KrólJulian722
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw maja 12, 2011 22:04

Zaświeca się kontrolka ASR podczas jazdy

Post autor: KrólJulian722 » sob cze 04, 2011 18:09

Aha czyi ze może to być także w tej kostce co wychodzi z głowicy taka okrągła? ostatnio właśnie kilka razy ją ściągałem i może tam jest coś nie tak Dziękuje za odpowiedz gdyby jeszcze ktoś wiedział coś na temat to będę wdzięczny za wszelkie informacje



KrólJulian722
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 59
Rejestracja: czw maja 12, 2011 22:04

Zaświeca się kontrolka ASR podczas jazdy

Post autor: KrólJulian722 » pt lip 22, 2011 20:06

Witam odnawiam temat ponieważ dzisiaj podczas jazdy samochód wpadł w lekkie wibracje i zaraz po tym zaswieciła się kontrolka ASR swieciła się do momętu zgaszenia silnika po podłączeniu pod VAG-a pokazał znów ten sam błąd 17672 Wtryskiwacz 2 - przekroczona granica regulacji
brak osprzętu / nie związany ze sprzętem - BŁĄD SPORADYCZNY. Jeśli chodzi o wtyczki we wtryskiwaczach i tej na głowicy to są w 100% ok.
Wie Ktoś moze co jest tego przyczyną proszę o pomoc poniewaz boje się jezdzić niewiem czy w pewnym momencie silnik zgasnie na amen :?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 31 gości