KLIMA. Kaprysy przy jej włączaniu...

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

bubba26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 30, 2006 19:21
Lokalizacja: Chorzów

KLIMA. Kaprysy przy jej włączaniu...

Post autor: bubba26 » pn maja 30, 2011 14:20

Witam, jak co roku, gdy zaczyna się ciepło robić wraca temat klimatyzacji.

A mianowicie, mam taki problem:
- gdy wyłączę przycisk ECON (tzn. zgaśnie światełko) powinna się zaraz włączyć klimatyzacja, tzn. wentylatory na chłodnicy powinny pracować. A tak się nie dzieje. Zaczyna pracować, z tym że dopiero po jakimś czasie. Myślałem że to wina nie dobitej klimy (słabo chłodziła już), więc pojechałem do klimiarza, oto co się dzieje:
- klimiarz dobił mi klimę, skasował swoje i stwierdził że gdzieś musi być przerwa na kablu, ponieważ się nie kręcą wentylatory. Ja w drodze do domu, włączyłem klimę i dałem na 4 wentylator i czekałem aż się schłodzi, po ok. 5 km zaczęło dmuchać zimnym powietrzem. DZIAŁA OK! po dojechaniu do domu, na włączonym silniku, otworzyłem maskę i patrzę, wentylatory się kręcą, jak wyłączę klimę to przestają, jak załączę to kręcą i.t.d. Natomiast gdy zgaszę silnik i po pewnym czasie (10 min) go odpalę z powrotem, to klima znów nie chce pracować i trzeba by znów pojechać kilka kilometrów aby zaczęła chłodzić.....
Pytania:
- gdzie szukać przyczyny (kable, przekaźnik, bezpiecznik, wtyczka, jakiś czujnik.....)
- klima jest szczelna (tak twierdził klimiarz), sam po działającej klimie nie stwierdziłem aby się gdzieś pociła,
- może problem z włącznikiem na desce rozdzielczej lub już siada jakiś podzespół klimatyzacji (parownik, skraplacz i.t.p.)

Miał ktoś z was taki objaw???
POMOCY?


1,9 TDI 105 KM

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

KLIMA. Kaprysy przy jej włączaniu...

Post autor: seebst » pn maja 30, 2011 20:16

bubba26 pisze:gdy wyłączę przycisk ECON (tzn. zgaśnie światełko) powinna się zaraz włączyć klimatyzacja, tzn. wentylatory na chłodnicy powinny pracować
Nie prawda! Przycisk ECON klimę wyłącza. Normalne będzie, że gdy go naciśniesz, klima nie będzie chodzić i wentylatory również nie będą się kręcić.
bubba26 pisze:Natomiast gdy zgaszę silnik i po pewnym czasie (10 min) go odpalę z powrotem, to klima znów nie chce pracować i trzeba by znów pojechać kilka kilometrów aby zaczęła chłodzić
Zacząłbym od sprawdzenia kostek od wentylatorów, tudzież samego sterownika. A podłączałeś pod komputer?



bubba26
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 21
Rejestracja: wt maja 30, 2006 19:21
Lokalizacja: Chorzów

Re: KLIMA. Kaprysy przy jej włączaniu...

Post autor: bubba26 » wt maja 31, 2011 19:52

Mały update:
- dziś rano jak jechałem do pracy, ponownie załączyłem klimę i włączyła mi się po 7 minutach (przejechałem 4 km) temperatura zew. 20 stopni C, natomiast jak wracałem z pracy, to mi się klima włączyła już po 3 minutach i przejechaniu 1,5 km, temp., zew. 29 stopni C. Może mam uszkodzony jakiś czujnik temperatury tej klimy, jeżeli takowy jest. Gdzie go szukać? POMOCY!


1,9 TDI 105 KM

Awatar użytkownika
doggie
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 10545
Rejestracja: pt lis 23, 2007 00:13
Lokalizacja: GKA
Auto: Cupra Formentor DSG DQ381
Silnik: TSI

Re: KLIMA. Kaprysy przy jej włączaniu...

Post autor: doggie » ndz cze 05, 2011 08:50

bubba26 pisze:gdy wyłączę przycisk ECON (tzn. zgaśnie światełko) powinna się zaraz włączyć klimatyzacja,
zacząłbym od podłączenia VCDS-a i zalogowania się w 08-klimatyzacja i kody błędów-02 i sprawdzenia czy przypadkiem nie ma jakiś błędów, jeśli będzie tak jak mówił facet od klimy czyli "stwierdził że gdzieś musi być przerwa na kablu" to na 100% będzie błąd,
seebst pisze:
Nie prawda! Przycisk ECON klimę wyłącza.
kolego nie wprowadzaj bubbę w błąd :bajer: , w Mk5 działa odwrotnie niż działało w Mk4 i innych, ECON jest włączony gdy pali się dioda w przycisku tzn. jazda ekonomiczna, jeśli naciśniesz i dioda się wyłączy to oznacza że załączyłeś klimę



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 37 gości