Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: Mati44 » pt maja 20, 2011 12:04

Witam wszystkich montuje właśnie w swoim MKIII el szyby lusterka i centralny zamek wszystko na oryginalnych podzespołach lecz wiązkę el szyb mam z 94r a auto z 97r i instalacja jest troszeczkę inna lecz udało mi się już podłączyć el. szyby i lusterka wszystko działa został mi centralny zamek mam niepodłączone przewody w skrzynce od niego jest to czerwona kostka biało czerwony przewód i żółta kostka żółto zielony przewód są na pewno od centralnego zamka pod co podłączyć te przewody i jakie napięcia muszą zostać podane i teraz drugie pytanko czy ogrzewanie el lusterek załącza się po włączaniu podgrzewania tylnej szyby czy lusterka grzeją cały czas bo został mi biały przewód biała kostka i nie wiem pod co podpiąć a jest to właśnie grzanie luster i na koniec jeszcze biało brązowy przewód albo szaro brązowy nie pamiętam dokładnie z szarą kostką jest od el szyb sygnał po otwarciu drzwi wie ktoś morze czy należy na niego podać masę czy +
i teraz jeszcze pytanie z innej beczki jaki polecacie zamiennik mechanizmy el szyb
Topran
HANS PRIES
ENERGY
PozdraVWiam i z góry dzięki za odp



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: grg474 » pt maja 20, 2011 23:49

Mati44, zerknij czy nad skrzynką przekaźników nie masz czasem kilku kolorowych płytek w które wpinasz kostki zgodnie z oznaczeniem kolorów


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: Paweł Marek » sob maja 21, 2011 00:51

Mati44 pisze:podgrzewania tylnej szyby czy lusterka grzeją cały czas bo został mi biały przewód biała kostka i nie wiem pod co podpiąć
do bialo zielonego przy włączniku grzania szyby
Mati44 pisze:biało czerwony przewód
stały plus
Mati44 pisze:żółto zielony przewód
nie widze ani na schematach ani w realu
Mati44 pisze:biało brązowy przewód albo szaro brązowy nie pamiętam dokładnie z szarą kostką jest od el szyb sygnał po otwarciu drzwi
nie biało brazowy tylko zółto brązowy jest sygnałem otwarcia dla moduły szyb, biało brązowy zaświeca lampkę w suficie.
nic na niego nie podajesz to on podaje mase po otwarciu drzwi

Topran


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: Mati44 » sob maja 21, 2011 05:57

Ok naprawdę wielkie dzięki jeśli chodzi o kostki to nad skrzynką są złącza wolne o tych samych kolorach ale tylko trzy i jeszcze na dodatek są to męskie złącza takie same jak wiązce szyb więc nie bardzo da się je połączyć trzeba polutować albo dać jakąś nową kostkę



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: Paweł Marek » sob maja 21, 2011 06:47

Mati44,
tam jest sporo tych złaczek ale może jeszcze dodam że miedzy innymi w tych złaczkach łączą się brazowo - białe kable od wszystkich krańcówek ( i potem jako jeden kabel) do lampki, oraz jest tez złączka do brazowożółtego, który nie wiem jak u ciebie ale u mnie jeszcze ulega podziałowi i jedno odgałęzienie leci na moduł pasazera a drugie na lampkę obrysówkę w lewych drzwiach ( z tym że takowa jest tylko w Vento)


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: Mati44 » sob maja 21, 2011 07:27

Na razie podłączyłem na szybko czerwono biały do aku centralny ożył :helm: teraz tylko myślę jak te męskie kostki połączyć ze sobą ale chyba je obetnę kupie jakąś porządną kostkę 8 pin w elektronicznym i zrobię to na jednej kostce będzie jedna od wiązki szyb centrala i lusterek



Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: misio127 » sob maja 21, 2011 09:05

Mati44, A co zrobiłeś z tym kablem żółto-zielonym bo jak ja montowałem instalacje z golfa to w niej też takim miałem a za cholere nie wiedziałem gdzie go wpiąć


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: Mati44 » sob maja 21, 2011 11:39

Nie podłączyłem go na razie ale centralny działa ok ja mam w skrzynce bezpieczników wolna kostka z ta kim kolorem kabla ale nie wiem czy podłączyć :grin:

nie wiem jeszcze tylko gdzie podłączyć czarno zielony przewód od domykania szyberdachu o dziwo na nim po włączeniu zapłonu jest + 12v za skrzynką znalazłem tylko dwie kostki białą i jedną zieloną obydwie żeńskie



Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: misio127 » sob maja 21, 2011 12:27

Czarno-zielony powinnieneś znaleźc w tej plątaninie kabli za skrzynką bezp, przewód zakończony wtykiem. nie wiem dlaczego u ciebie go nie ma, może sprawdz jeszcze raz bo naprawde niektóre kable potrafią dobrze się pochować:P


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Re: Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: Mati44 » sob maja 21, 2011 16:54

znalazłem tylko dwa biała wtyczka biało czarny kabel zielona wtyczka czarno czerwony kabel niema ich najprawdopodobniej przez to bo po 95r wprowadzono jakieś drobne zmiany w instalacji tak czytałem :grin:



Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: misio127 » sob maja 21, 2011 17:50

Hmm, powiem Ci tak, że ja mam auto z 94 roku, a instalacje z auta z 96 roku dokładnie z kombiaka. I wszystkie wtyczki wpasowałem prócz tej zółto zielonej bo nie mam na nią miejsca, nigdzie nie pasuje. Myślę że to działa w dwie strony:D


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: Mati44 » sob maja 21, 2011 17:52

mam jeszcze ten brązowo biały też niema na niego miejsca więc podłącze go chyba do krańcówki



Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: Mati44 » ndz maja 22, 2011 16:21

Rozszyfrowałem jak podłączyć szyber pod moduł komfortu zielono czarny przewód czarna wtyczka czyli domykanie szybra należy podłączyć po niebieski przewód przy silniku szyberdachu z tym że wiąże się to z tym że trzeba przeciągnąć przewód od silnika szyberdachu do skrzyli bezpieczników ale pewny nie jestem czy jest to konieczne a morze ktoś wie czy jest ten przewód gdzieś przy skrzynce jest to niebieski przewód i jeszcze jedna sprawa biało brązowy szara wtyczka do krańcówki ale ja mam na nim cały czas +12v a z tego co przeczytałem powinna się tam pojawiać masa wie ktoś dlaczego tam jest +



Awatar użytkownika
kuba_p
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 327
Rejestracja: czw lut 17, 2011 16:44
Lokalizacja: EL...LX

Kilka pytań na temat instalacji el w MKIII

Post autor: kuba_p » ndz maja 22, 2011 23:27

Witam
Koledzy widzę oblatani w elektryce to zapytam może ktoś wie .
Po swapie z mechaniki na elektrykę zostały dwa kable żółto - brązowe . Dwie dziewczynki jak na foto . Do czego to jest i gdzie to podpiąć ? Obrazek

Autko MK3 , instalacja z Ventyla .



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 125 gości