Uciekający prąd, czyżby wszystko ok? - IchUndMeinRoterGolf

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
corradzisz
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: wt mar 15, 2011 21:18

Uciekający prąd, czyżby wszystko ok? - IchUndMeinRoterGolf

Post autor: corradzisz » sob maja 21, 2011 13:54

Witam,

W końcu zrobiłem pomiary prądu na postoju i napięć.
Pobór prądu na postoju bez radia wynosi na zakresie 200m: 6,5 mA. Z radiem włączonym do obwodu pomiar był skokowy i sięgał nawet 400 mA spadając później do 100mA (pomiar na zakresie 10A).

Nie jestem pewien, co z napięciami przy włączonym silniku. Przedstawiłem je wszystkie w tabeli z napięciami na akumulatorze i alternatorze na moim blogu. Czy takie rozbieżności są ok? Czy może wskazują, że w alternatorze będą szczotki do wymiany? Porównajcie wyniki pomiarów z obu tabel, bo te też się nieco różnią.

Napięcie na akumulatorze po ok 10km jazdy wzrosło z 12,83 do 13,22.
Napięcie po trzech dniach postoju: 12,82 V.
Napięcie na akumulatorze dziś (czyli po czterech dniach postoju) zmierzone wynosiło 12,80 V.

Co o tym myślicie?


Obrazek

Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Uciekający prąd, czyżby wszystko ok? - IchUndMeinRoterGolf

Post autor: Zico63b » sob maja 21, 2011 15:10

Co do szczotek, jest tu temat o wymaganej długości:
http://translate.google.pl/translate?hl ... rmd%3Divns" onclick="window.open(this.href);return false;
minimum musi być 5mm. Ale samych szczotek nie warto wymieniać, raczej regulator kompletny, dobrej marki i ustawiający napięcie na 14,2V lub więcej (są do 14,5V).
Ta rozbieżność to może być kwestia szczotek (mało prawdopodobne), regulatora, zabrudzonych połączeń, szczególnie wzbudzenia i masy. Mogą też być przyczyną za małe wolne obroty: powinny nie być mniejsze jak 750obr/min. Rozbieżność może wynikać z nieco większych wolnych obrotów po lekkim rozgrzaniu silnika.



Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

Uciekający prąd, czyżby wszystko ok? - IchUndMeinRoterGolf

Post autor: skaktus » sob maja 21, 2011 19:12

U mnie pobór prądu:

-auto na postoju, w aucie radio JVC oraz aktywny autoalarm - pobór na poziomie 10 - 15 mA
-napięcie ładowania na luzie - 14,1 V
-napięcie ładowania na wysokich obrotach - około 14,3 V
-napięcia akku na postoju - niezmiennie 12,6V



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 32 gości