problem z klimatronikiem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seebst
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 424
Rejestracja: ndz lut 08, 2009 19:43
Lokalizacja: Żary

problem z klimatronikiem

Post autor: seebst » ndz maja 15, 2011 11:56

Podłączę się pod temat, lecz z troszkę innym pytaniem. Kiedyś tam miałem wymieniany skraplacz wraz z filtrem osuszacza (nieszczelność). Klima napełniona, wszystko było ok. W tym roku podjechałem na nabicie klimy i odgrzybienie. Układ szczelny, zaledwie 30 gram "ulotniło się" przez ten rok. Także klima dobita i odgrzybiona. Po jakimś czasie gdzieś wyczytałem, że temperatura z nawiewów powinna być na poziomie 4-5 stopni przy max chłodzeniu. Sprawdziłem u siebie i po kilkunastu minutach (15 minut na pewno), trzymania termometru w kratce wskazał mi 8 stopni. Czy w związku z tym jest jakiś powód do niepokoju? Oczywiście chłodzi w ciepłe dni dobrze, ale czy martwić się tym wskazaniem termometru?



Awatar użytkownika
cziko82
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 56
Rejestracja: czw wrz 14, 2006 19:09
Lokalizacja: KRAKÓW

problem z klimatronikiem

Post autor: cziko82 » ndz maja 15, 2011 18:18

Ja maiałem jak klima działała od 8 stopni do 10


lewy pas gaz i płynę.....

Awatar użytkownika
igorw15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 13:42

problem z klimatronikiem

Post autor: igorw15 » ndz maja 15, 2011 18:41

Witam. Moja klimatyzacja niestety zupełnie nie działa. Nie chce na razie wybierać na serwis i płacić za diagnozę usterki. Jak na klimatroniku ustawię najmniejszą temperaturę, z kratek nawiewu leci powietrze o mniej więcej takiej temperaturze jaka jest na dworze. Na początku pomyślałem, że wystarczy nabić. Ale.. Właśnie, jest 'ale', ponieważ w samochodach z klimatyzacją stojąc obok auta, wyraźnie słychać, że coś tam pod maską pracuje. Na pewno wiecie o co mi chodzi. W przypadku mojego samochodu nie słychać nic. Tylko jak włączę maksymalną siłę nawiewu, słychać jak coś tam cicho sobie chodzi. W przypadku włączenia maksymalnej siły nawiewu ciepłego, wychodząc na zewnątrz słychać odgłos właśnie jakby pracującej klimatyzacji. Przepraszam, może nie jasno to opisałem, ale wydaje mi się, że zrozumiecie o co chodzi.
Czy to sprężarka? A może jednak wystarczy znowu nabić?
Proszę o pomoc, pozdrawiam.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

problem z klimatronikiem

Post autor: grg474 » ndz maja 15, 2011 19:52

igorw15, a tak wogóel to wentylatory na chłodnicy ci się kręcą i kompresor pracuje (koło w środku czy się kręci)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
igorw15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 13:42

problem z klimatronikiem

Post autor: igorw15 » ndz maja 15, 2011 21:03

Wentylator pracuje



Awatar użytkownika
igorw15
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 34
Rejestracja: ndz sty 09, 2011 13:42

problem z klimatronikiem

Post autor: igorw15 » sob maja 21, 2011 12:54

Problem chyba rozwiązany. Wentylator chodzi, ale brakuje sprzęgiełka. Ktoś kiedyś odkręcił albo odpadło samo jeśli to możliwe. Kupię nowe, nabije i będzie ok.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 77 gości