Światła DRL podłączenie przekaźnika Golf 4

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mireczek_81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 18, 2009 08:36
Lokalizacja: JAROSŁAW

Światła DRL podłączenie przekaźnika Golf 4

Post autor: mireczek_81 » czw maja 19, 2011 18:41

Witam. Zakupiłem światła do jazdy dziennej z przekaźnikiem. Światła są już zamontowane w kratkach, zostaje tylko podłączenie do instalacji Golfa 4.
Ze świateł wychodzi dwa przewody czarny i czerwony, jak to podłączyć pod przekaźnik i który to jest kabel "+" po stacyjce.
Załączam schemat przekaźnika Obrazek



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła DRL podłączenie przekaźnika Golf 4

Post autor: Qto » czw maja 19, 2011 18:45

mireczek_81 pisze:który to jest kabel "+" po stacyjce
pod skrzynką przekaźników masz żółte złącze...to jest plus po stacyjce



mireczek_81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 18, 2009 08:36
Lokalizacja: JAROSŁAW

Światła DRL podłączenie przekaźnika Golf 4

Post autor: mireczek_81 » czw maja 19, 2011 18:48

Qto a jak tam puścić kable spod maski? i czy "+" po załączeniu świateł mijania mam podłączyć do plusa w akumulatorze?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła DRL podłączenie przekaźnika Golf 4

Post autor: Qto » czw maja 19, 2011 18:52

mireczek_81 pisze:"+" po załączeniu świateł mijania mam podłączyć do plusa w akumulatorze?
nie...musisz z wtyczki lampy, na aku przecież jest cały czas plus a nie jak się światłą zapali...kabel puścisz nad pedałem sprzęgła - tam idą oryginalne wiązki...a jak trochę poszukasz na forum to możesz znaleźć ciekawsze opcje podłączenia



mireczek_81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 18, 2009 08:36
Lokalizacja: JAROSŁAW

Światła DRL podłączenie przekaźnika Golf 4

Post autor: mireczek_81 » czw maja 19, 2011 18:59

czyli ("+" po załączeniu świateł mijania) ze schematu mam podłączyć do plus świateł mijania w instalacji?



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Światła DRL podłączenie przekaźnika Golf 4

Post autor: Qto » czw maja 19, 2011 19:02

mireczek_81 pisze:czyli "+" po załączeniu świateł mijania mam podłączyć do plus świateł mijania?
dokładnie...wtedy zapalanie świateł mijania spowoduje rozłączenie obwodu świateł DRL (swoją drogą poczytaj na google co to jest - bo nie jest to nic dobrego)



mireczek_81
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 15
Rejestracja: pt gru 18, 2009 08:36
Lokalizacja: JAROSŁAW

Światła DRL podłączenie przekaźnika Golf 4

Post autor: mireczek_81 » czw maja 19, 2011 19:13

Dzięki Qto za pomoc :pub:



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Światła DRL podłączenie przekaźnika Golf 4

Post autor: guziolek » pt maja 20, 2011 23:03

Qto pisze:
mireczek_81 pisze:czyli "+" po załączeniu świateł mijania mam podłączyć do plus świateł mijania?
dokładnie...wtedy zapalanie świateł mijania spowoduje rozłączenie obwodu świateł DRL (swoją drogą poczytaj na google co to jest - bo nie jest to nic dobrego)
Mógłbyś rozwinąć to stwierdzenie "nic dobrego"? :chytry: Zaciekawiło mnie trochę.
Jeśli chodzi o zimowe palenie, to ja u siebie nie zauważyłem różnicy z obciążeniem rzędy kilku W na te dzienne świeczki i bez nich , może jak aku będzie kupa to zauważę :hmm: Choć z drugiej strony niektórzy zalecają wzbudzenie aku przy dużym mrozie poprzez krótkie mignięcie światłami przed odpaleniem, ponoć przedłuża to jego żywotność, ale może to tylko takie zabobony.
Co do tematu, to są wątki jak przeprowadzić instalację do kabiny, gdzie podłączyć żeby zapalało się przed odpaleniem => + po stacyjce - czyli przepisowo (samo ulepiłem fotoporadę krótką), a gdzie żeby dopiero po odpaleniu => alternator. Musisz poszukać, bo mi się nie chce :jezor:



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 30 gości