odpala i gasnie

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

odpala i gasnie

Post autor: tedsonUst » sob maja 14, 2011 20:37

Witam mam silnik 1.8 / Gaz problem mam taki proboje odpalic silnik odpala bez problemu przejade jakis odcinek wylacze silnik poczym zapale go ponownie i tu wystepuje problem przekrecam kluczyk silnik niby chodzi ale zaraz sam gasnie i tak kilka razy krece i krece nic caly czas gasnie , odpalam i sam gasnie odczekam z 2 minuty i zaskoczy nie wiem juz co z nim jest nie tak.Wymienilem palec kopułke kable Wn, dzisiaj Swiece myslalem ze to ich wina ale nic.
Mozliwe ze to wina filtra powietrza?? bo mam zalozony filtr stozkowy i za bardzo nie jest on osloinety , teraz chce dac standardowy filtr powietrza.
pomozcie mi bo juz nie wiem co jemu dolega. na benzynie czy na gazie jest to samo odpala i gasnie nie wiem co jest;/ czekam na pomysły o



pirlo6
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 46
Rejestracja: czw paź 21, 2010 21:01

brak pomysłu jest najlepszym pomysłem:P

Post autor: pirlo6 » pn maja 16, 2011 21:46

podejrzewam tylko jedno jak masz immo to zaraz za zegarami masz taka czarna kostkę dostaniesz sie od spodu kierownicy wypnij z niej złacza kup dobry contacsprey popsikaj i powinien problem zniknoc dla pewnosci podłacz pod kompa jak masz mozliwosc za grosze:P jak nie najpierw tak zrób a jak nie masz immo to nie wiem



tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

odpala i gasnie

Post autor: tedsonUst » pn maja 16, 2011 22:38

nie mam immo



alamakota
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 116
Rejestracja: wt sty 19, 2010 01:35
Lokalizacja: wwa

odpala i gasnie

Post autor: alamakota » śr maja 18, 2011 22:17

.... kostka stacyjki , moduł zapłonowy ....



tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

odpala i gasnie

Post autor: tedsonUst » śr maja 18, 2011 23:13

hmm mozliwe ze to jest od kostki ?? jak narazie przez 3 dni odpala bez problemu caly cza za 1 razem jakby to była cewka albo cos innego to chyba czesciej by nie odpalał



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Re: odpala i gasnie

Post autor: Zico63b » śr maja 18, 2011 23:35

tedsonUst pisze:nie mam immo
Ale może chociaż fabryczny alarm? Powodują te same kłopoty.



tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

odpala i gasnie

Post autor: tedsonUst » czw maja 19, 2011 22:52

Alarm mam , ale nie wiem czy fabryczny Alarm mam połaczony z centralnym zamkiem, i mam z nim problem bo nie zamyka mi z pilota i alarm nie dziala. Ale to chyba ne ma nic z tym wspolnego , dzisiaj caly dzien odpalał ladnie i nagle odpalilem i znow zgasł tak 2x i znowu odpalił



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

odpala i gasnie

Post autor: Paweł Marek » czw maja 19, 2011 23:14

tedsonUst, może to być problem z alarmem, a konkretnie z tzw blokadą, czyli przekaźnikiem połączonym z alarmem odcinającym jakiś ważny obwód w aucie żeby złodziej nie odjechał. Ta blokada jak i cały alarm na pilota nie jest oryginalna w mk3, więc łatwiej może się psuć. Ogarniesz temat sam czytając forum albo niech elektryk sprawdzi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

odpala i gasnie

Post autor: tedsonUst » pt maja 20, 2011 10:46

Wydaje mi sie ze jakby to było cos nie tak to by czesciej gasł a nie jak mu sie tylko podoba no nic najpierw udam sie do elektryka i zobnaczymy co powie



tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

odpala i gasnie

Post autor: tedsonUst » pt maja 27, 2011 18:04

hmm nadal nic nie jest to napewno kostka od stacyjki co moze byc jescze powodem takiego odpalania ?? . Odpala za 1 razem ale zaraz po 1 sekundzie gasnie



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

odpala i gasnie

Post autor: Zico63b » sob maja 28, 2011 13:09

Fabryczny alarm można poznać po eleganckiej oprawce na LED zblokowanej z rygielkiem drzwi kierowcy. Jeśli dobrze jest podpięty zdalny sterownik centralnego zamka - uruchamia też fabryczny alarm, chociaż fabrycznie alarmu na pilota nie ma - po prostu odwraca się sytuację.
A na pewno jest to wina immobilisera (jest Kolega pewien, ze nie go ma? Fabrycznie jest to tylko chip w kluczyku a nie badziewie wymagające jakiegoś przykładania pastylek) lub fabrycznego alarmu - poluzowane połączenia wewnętrzne.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

odpala i gasnie

Post autor: ssarna1 » sob maja 28, 2011 22:59

Starsze immo miały niby kluczyk który trzeba było włożyć do gniazda w zaślepce zamiast przełącznika AC/tylne szyby elektr.


MK3 ADZ->AGU

tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

odpala i gasnie

Post autor: tedsonUst » ndz maja 29, 2011 15:01

Jestem pewien ze nie mam immo wiec nie wiem , moze lezec wina ze cos nie tak z gazem?? ostatnio na samej benzynie jechalem to normalnie odpalał.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

odpala i gasnie

Post autor: ssarna1 » ndz maja 29, 2011 16:00

Jak jedziesz na gazie, potem gasisz i chcesz odpalić to spróbuj odpalić od razu - nie czekaj aż pompa paliwa skończy pompowanie tylko odrazu zapłon i rozrusznik. A jeśli tak zawsze robisz, to spróbuj inaczej - poczekaj aż pompka naplompa paliwa i dopiero. :-)


MK3 ADZ->AGU

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 88 gości