Problem z kontrolką ciśnienia oleju

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Fireblader
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 13, 2011 09:14

Problem z kontrolką ciśnienia oleju

Post autor: Fireblader » pt maja 13, 2011 09:28

Witam, zakupiłem jakiś czas temu VW Golfa III, w którym było masę rzeczy do zrobienia, między innymi założenie gazu. Poza problemami technicznymi było wszystko ok, założyłem gaz, radio i zaczęły się problemy. Po wyłączeniu silnika kontrolka ciśnienia oleju świeci się lekkim światłem ( w przypadku zaciągnięcia ręcznego pulsują naprzemiennie - kontrolki ciśnienia oleju i hamulca ręcznego ). Niby nie byłby to wielki problem, ale po dłuższym zostawieniu samochodu w bezruchu pada akumulator. Zacząłem więc sprawdzać co jest tego powodem, odłączyłem radio, przełącznik gazu (tylko te urządzenia, gdyż przed ich zainstalowaniem nie było problemu - oczywiście może to być zbieg okoliczności, że zamontowanie ich wiąże się z problemem) i nic, ciągle to samo - kontrolki pulsują. Zacząłem więc sprawdzać bezpieczniki i znalazłem odpowiedzialny za to, wyciągnąłem go i niby problem zniknął, ale po wyjęciu bezpiecznika nie mogę zapalić lampki na podsufitce, do gniazda zapalniczki nie dochodzi prąd i licznik 'dzienny' zeruje się po każdym wyłączeniu silnika.

PS. Nie będzie to wina samych zegarów, gdyż zostały one wymienione na nowe.


Pomocy, już nie wiem co robić.



Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Problem z kontrolką ciśnienia oleju

Post autor: stonefree » sob maja 14, 2011 08:45

Sprawdzałeś złącza masowe na lewym przednim słupku przy nogach kierowcy?



Fireblader
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 13, 2011 09:14

Problem z kontrolką ciśnienia oleju

Post autor: Fireblader » sob maja 14, 2011 13:39

Nie, nie sprawdziłem. Dzisiaj się tym zajmę.



Fireblader
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 5
Rejestracja: pt maja 13, 2011 09:14

Problem z kontrolką ciśnienia oleju

Post autor: Fireblader » pn maja 16, 2011 22:39

Sprawdziłem złącza, owszem przewody nie były podłączone, ale zrobiłem to - nie rozwiązało to jednak problemu. Jutro jadę do elektryka samochodowego, może on coś wymyśli...



Edit :
Byłem, u elektryka i okazało się, że problem wynikał z kostki bezpieczników, gdzie było zwarcie. Problem rozwiązany.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 56 gości