Problem z uruchomieinem Silnika /GAsnie !!

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

Problem z uruchomieinem Silnika /GAsnie !!

Post autor: tedsonUst » ndz maja 15, 2011 19:43

Witam mam silnik 1.8 / Gaz problem mam taki proboje odpalic silnik odpala bez problemu przejade jakis odcinek wylacze silnik poczym zapale go ponownie i tu wystepuje problem przekrecam kluczyk silnik niby chodzi ale zaraz sam gasnie i tak kilka razy krece i krece nic caly czas gasnie , odpalam i sam gasnie odczekam z 2 minuty i zaskoczy nie wiem juz co z nim jest nie tak.Wymienilem palec kopułke kable Wn, dzisiaj Swiece myslalem ze to ich wina ale nic.
Mozliwe ze to wina filtra powietrza?? bo mam zalozony filtr stozkowy i za bardzo nie jest on osloinety , teraz chce dac standardowy filtr powietrza.
pomozcie mi bo juz nie wiem co jemu dolega. na benzynie czy na gazie jest to samo odpala i gasnie nie wiem co jest;/ czekam na pomysły



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Problem z uruchomieinem Silnika /GAsnie !!

Post autor: Damian-jg » ndz maja 15, 2011 19:59

Moduł zapłonowy podmień od kogoś i zobacz, albo zobacz czy w tym czasie jest iskra.


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Problem z uruchomieinem Silnika /GAsnie !!

Post autor: Paweł Marek » ndz maja 15, 2011 20:13

Jeśli tak gasisz nie zagrzany silnik ale on już się zdążył przełączyć sam na LPG to rzecz jest normalna (skroplony LPG w zimnym parowniku zaburza skład mieszanki. Jeśli zapalasz na benzynie na niej jedziesz gasisz i próbujesz uruchomić to coś jest nie tak. Prawdopodobnie z układem zapłonowym świece kable kopułka cewka.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

Problem z uruchomieinem Silnika /GAsnie !!

Post autor: tedsonUst » ndz maja 15, 2011 20:22

Swiece kable kopułka wymienione , Cewki nie wymienialem, bez roznicy czy zagrzany czy zimny silnik odpalam zawsze na benzynie po wcisnieciu pedalu 2 tys obrotow sam sie wlacza na gaz, wylaczam silnik na gazie.A jak pisalem czy zimny czy cieply zawsze to samo odpali za 1 razem czasem za 5 niekiedy musze odczekac z 5 minut i za odrazu odpali. tak jakbny tracił nagle energie bo odpala odrazu ale i odrazu gasnie



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Problem z uruchomieinem Silnika /GAsnie !!

Post autor: roger18sx » ndz maja 15, 2011 21:01

u mnie dawniej w moim gti 2e z gazem też tak miałem że tak przynajmniej z raz na tydzień auto zapaliło i po około 2 sekundach zgasło i ażeby odpalić to trzeba było kręcić rozrusznikiem pewnie pół minuty. Ale prawdopodobnie to mogło był przez urwana masę między cewka a silnikiem


VW NA ZAWSZE

tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

Problem z uruchomieinem Silnika /GAsnie !!

Post autor: tedsonUst » ndz maja 15, 2011 21:08

wlasnie zeby odpalic to niema problemu rozrusznik aldnie pyka odrazu sie uruchamia silink lecz po sekundzie gasnie, mam tak coraz czesciej czasme odpali za pierwszym razem czasem za 2 a czasem to krece i krece



Awatar użytkownika
Damian-jg
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 519
Rejestracja: wt maja 08, 2007 17:40
Lokalizacja: DJ
Kontakt:

Problem z uruchomieinem Silnika /GAsnie !!

Post autor: Damian-jg » ndz maja 15, 2011 21:51

Najpierw sprawdz czy masz iskre w tym momecie


Wysłane z "notatnik" NOKIA 3410

tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

Problem z uruchomieinem Silnika /GAsnie !!

Post autor: tedsonUst » ndz maja 15, 2011 22:34

wydaje mi sie ze mam bo odpala normalnie dzisiaj np 2x pod rzad ladnie zapalił , ale sprawdze



tedsonUst
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 71
Rejestracja: pn kwie 04, 2011 18:17

Problem z uruchomieinem Silnika /GAsnie !!

Post autor: tedsonUst » śr lip 27, 2011 00:09

problem zniknal , tkwil prawdopodonie w zabezpieczeniu, ( po uruchomieniu silnika musialem wlaczyc klime ) odlaczono zabezpieczenie i jak narazie pali caly czas.
Zas problem mam terz taki ze po odpaleniu na benzynie silnuik chodzi ale jakby popierdywał i przygasał jakby sie paliwo konczylo
musze 3mac noge lekko na gazie az sie rozgrzeje i wszystko wpozadku.
co tyo moze byc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 77 gości