problem z zamkiem centralnym

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

problem z zamkiem centralnym

Post autor: metalizer78 » sob maja 14, 2011 23:07

Witam was mam problem golf 3 1.6 benzyna rocznik 1996 czytałem forum na temat centralnych zamków ale nie znalazłem tego o co mi chodzi tz mam centralny z kluczyka ale... otwierać mogę tylko od strony kierowcy i zamykać dzisiaj właśnie spieprzył mi się ten zamek mam buczenie takie z tyłu czyli ta cała pompka ale nie przejmuję się tym za bardzo dlatego że chcę wogóle nie mieć centralnego bo się strasznie dziś wkur... wolę z kluczyka otwierać jak dawniej starsze typy samochodów tylko że jest właśnie problem tego typu że drzwi otwierają się tylko od strony kierowcy gdy chcę otworzyć kluczykiem od strony pasażera to tylko obraca ale nie podnosi tego cycka i muszę wejść od strony kierowcy i palcami wyciągnąć ten cycek wtedy drzwi się otworzą bagażnika też nie mogę otworzyć kluczykiem tam wogólę mi nawet nie chce kluczyka przekręcić wcześniej to raczej bym ukęcił kluczyk klapy od wlewu też nie mogę otworzyć bo wszystko przez ten piep... centralny poradźcie jak mam to zrobić żeby wszystko z kluczyka otwierać bez centralki czy muszę nowe zamki kupić czy jak? teraz jak chcę zamknąć centralny to zamyka mi tylko drzwi od strony kierowcy czyli normalnie zaczyna buczeć pompka z tyłu mam ją pod prawą lampą po jakiś 20sekundach jest takie tyk tyk czyli tak jak by zamykało mi zamki ale nie zamyka drzwi natomiast jak otwieram auto to jest takie same buczenie ale nie tyka nic i nie otwiera zamków dodam tylko że mam 4drzwi i 5te to klapa napewno poszedł mi jakiś wężyk ztego co na forum wyczytałem bo na pilota centralki nie mam więc raczej sterownik to nie poszedł acha dodam tylko że szyberdach też muszę zamykać teraz gdy kluczyk jeszcze jest w stacyjce bo jak było wszystko sprawne to wysiadłem sobie z auta wsadziłem kluczyk w zamek zamknąłem i dłużej przyczymałem kluczyk w pozycji zamykania drzwi i wtedy szyberdach mi się zamykał a teraz pupa zbita proszę o jakieś porady bo nawet wlać paliwa nie mogę jak na razie musiał bym urwać te klapke od wlewu.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

problem z zamkiem centralnym

Post autor: grg474 » sob maja 14, 2011 23:09

metalizer78, jak słychać buczenie to znaczy że masz gdzieś nieszczelność i dlatego ucieka podciśnienie


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

problem z zamkiem centralnym

Post autor: Paweł Marek » sob maja 14, 2011 23:26

metalizer78, po pierwsze stawiaj trochę interpunkcji nie idzie przeczytać. Po drugie w klamce pasażera zmień wiosełko, opisy na forum. Po trzecie uszczelnienie wężyka zajmie 5 minut, a wymontowanie zamka klapy i jego rozbiórka czyszczenie i naprawa zajmie ci ze dwie godziny, chyba że oddasz to fachowca.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

problem z zamkiem centralnym

Post autor: metalizer78 » ndz maja 15, 2011 00:20

No dobra a te wężyki to w tapicerce są czy jak one idą ??? trzeba każde drzwi z tapicerki rozbierać czy jak? no bo jakoś muszę znaleźć ta nieszczelność?



Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

problem z zamkiem centralnym

Post autor: roger18sx » ndz maja 15, 2011 08:21

możesz sobie ściągnąć przy każdych drzwiach gumę łącząca drzwi z karoseria i tam po kolei przy każdych drzwiach rozlaczasz ten wężyk i zaslepiasziasz otwór w który on wchodzi w słupku i wtedy próbujesz zamykać i otwierać centralny


VW NA ZAWSZE

metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

problem z zamkiem centralnym

Post autor: metalizer78 » pn maja 16, 2011 00:18

szyberdach jednak mi zamyka z centralnego ale reszty juz nie



metalizer78
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 150
Rejestracja: ndz maja 17, 2009 20:43
Lokalizacja: trzebinia

problem z zamkiem centralnym

Post autor: metalizer78 » pn maja 16, 2011 11:47

Problem rozwiązany okazało się że pomke od centralnego miałem do wymiany bo silniczek pracował ale nie dmuchało kupiłem na szrocie taką samą i teraz działa.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 77 gości