Brak Wycieraczek

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Brak Wycieraczek

Post autor: jjaworskyy » czw maja 05, 2011 19:40

Witam wszyskich :) Jestem tu nowym na tym forum i potrzebuje pomocy.
Posiadam Golfika III 1.8 92 r. Moj problem to brak jakich kolwiek wycieraczek, dzisiaj bylem na szrocie i na chwile podmienilem przełącznik zespolony a dokladniej mowiac manetke :P i dalej to samo , dodam ze sprawdzalem bezpieczniki i sa ok. Moze przekażnik? Jezeli tak to jakim numerem jest oznaczony? Czekam na jakies podpowiedzi i pozdrawiam :) :pub:



Awatar użytkownika
...radek...
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 411
Rejestracja: pn paź 31, 2005 22:41
Lokalizacja: krakóVW

Brak Wycieraczek

Post autor: ...radek... » czw maja 05, 2011 23:29

prawdopodobnie przekaznik 19 lub 99 :bajer:



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Brak Wycieraczek

Post autor: Zico63b » pt maja 06, 2011 00:32

A ten bezpiecznik 5 Kolega tak "pooglądał" czy wymienił. Nie może tak być, by nagle padły tylne i przednie a wszystko było OK. Ale w Golfie 3, bezpiecznik 5 odpowiada za pracę przednich i START tylnych!
Przekaźnik (19 lub 99 - zależnie od wyposażenia) jest od przednich; od tylnych - 72, więc raczej byłby to bardzo rzadki przypadek by padły oba.



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Re: Brak Wycieraczek

Post autor: ssarna1 » pt maja 06, 2011 12:34

jjaworskyy pisze: Moj problem to brak jakich kolwiek wycieraczek
To musisz sobie kupić, czasem sie przydają :grin:

A tak na serio, to nawet po spaleniu sie przekaźnika ( a nawet wyjęciu go) przednie wycieraczki powinny działać na 2 biegu.
Zobacz czy działa ci dmuchawa i ogrzewanie tylnej szyby, jeśli nie, to przekaźnik 18 do wymiany albo kostka stacyjki do wymiany.

Tak BTW, od tylnej szyby jest osobny bezpiecznik, numer 4 :bajer:


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Brak Wycieraczek

Post autor: jjaworskyy » pt maja 06, 2011 17:23

Moze powiem tak. Byłem ostatnio na domku :pub: zgubilem kluczyki i byłem zmuszony do zerwania blokady, oczywiscie odpalilem na kable i jak wracalem padal deszcz wiec znalazlem wycieraczki tez na kable z kostki co wchodzi do stacyjki lecz pozniej juz nie działaly. dzisiaj od kolegi przełożyłem ten przekaznik 19 ale dalej bez zmian. bede jeszcze próbował dzisiaj podłączyć silniczek wycieraczek bezpośrednio z akumulatora...



ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Brak Wycieraczek

Post autor: ssarna1 » sob maja 07, 2011 00:09

Nie czytasz tego co piszę.. Nawet BEZ przekaźnika 19/99 wycieraczka ma działać na 2 biegu. Co z tym bezpiecznikiem?


MK3 ADZ->AGU

Awatar użytkownika
jjaworskyy
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 433
Rejestracja: czw maja 05, 2011 19:31
Lokalizacja: WOLNE MIASTO GDAŃSK

Brak Wycieraczek

Post autor: jjaworskyy » sob maja 07, 2011 12:46

Tak jak juz pisałem wczesniej byłem na szrocie i podłaczyłem na chwile przełącznik od wycieraczek i kierunków i nie działało, ale wczoraj byłem u kumpla który mial tą samą część wiec podłączyliśmy i co DZIAŁA :bajer: więc chyba miałem pecha ze trafiłem na zespute ze szrotu. Dzięki za pomoc wszystkim :pub:
Ps: Po zerwaniu stacyjki na kolumnie zostało mi łożysko co było w obudowie, wiecie może jaki jest sposób na sciągniecie go? bo jak dobrze patrze to ono chodzi w jakis rowek, wpust...Dzieki



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości