Sonda lambda a szarpanie przy redukcji?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Sonda lambda a szarpanie przy redukcji?

Post autor: mazt » czw kwie 28, 2011 16:57

Witka! Tak jak w temacie. Od jakiegoś czasu pie**** się z szarpaniem auta, które występuje tylko przy redukcji biegów. Po przeczyszczeniu przepustnicy okazało się, że sonda lambda jest na wykończeniu ponieważ strasznie długo się nagrzewa. Natomiast teraz chyba w ogóle mi padła, ponieważ spalanie wzrosło nawet o 3 litry na 100 km. Czy uszkodzona sonda lambda może mieć wpływ na szarpanie przy redukcji biegów? Czy raczej cały czas powinno szarpać przy jej uszkodzeniu? :banghead:



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Sonda lambda a szarpanie przy redukcji?

Post autor: Qto » czw kwie 28, 2011 20:18

mazt pisze:Czy uszkodzona sonda lambda może mieć wpływ na szarpanie przy redukcji biegów?
jak mi padła sonda to nie dało się jechać...na jałowym chodził normalnie a jak tylko bieg wrzuciłem to szarpało niesamowicie i gasł...jedynie ruszanie z 5tyś obr jakoś działało, ale jak po wrzuceniu dwójki były poniżej 3tyś to i tak gasł - więc mogę odpowiedzieć że może szarpać przy padniętej sondzie :bajer:



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Sonda lambda a szarpanie przy redukcji?

Post autor: mazt » pt maja 06, 2011 12:49

Wiem, że różne cuda się dzieją jak sonda zepsuta. U mnie szarpie tylko przy redukcji/zmianie i jest to jednorazowe ale bardzo mocne szarpnięcie od kiedy mam to auto. Teraz wzrosło spalanie o około 2 litry na setkę, a i elektromechanik mówił, że sonda długo się grzeje, więc zapewne do wymiany sonda. Dlatego też zastanawiam się czy od tego może szarpać.

Mam możliwość kupienia uniwersalnej 4 przewodowej sondy lambda firmy NGK za 187 zł. Czy warto pakować się w takie coś?



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Sonda lambda a szarpanie przy redukcji?

Post autor: lon3201 » sob maja 07, 2011 09:46

Witam koledzy ja tez od dłuzszego czasu walczę z szarpaniem silnika na komputerze pokazało ze sonda juz prawie nie działa zamierzam wymienic i zastanawiam sie jaką wybrac by troche pochodziła a za duzo nie wydac doradzcie jakich producentów sie trzymac



Awatar użytkownika
mazt
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 200
Rejestracja: czw wrz 30, 2010 20:34
Lokalizacja: BI

Re: Sonda lambda a szarpanie przy redukcji?

Post autor: mazt » sob maja 07, 2011 11:40

lon3201 pisze:Witam koledzy ja tez od dłuzszego czasu walczę z szarpaniem silnika na komputerze pokazało ze sonda juz prawie nie działa zamierzam wymienic i zastanawiam sie jaką wybrac by troche pochodziła a za duzo nie wydac doradzcie jakich producentów sie trzymac
Wszyscy na forum polecą Ci NGK. Pamiętaj jednak, że dedykowana tylko do Twego auta w sklepach typu Intercars może kosztować w granicach 600 - 700 zł. Bynajmniej tak jest w przypadku mego Golfa. Wolałbym żeby ktoś się wypowiedział na temat sond NGK z tymże uniwersalnych, ponieważ te sondy kosztują zdecydowanie mniej niż te dedykowane bezpośrednio do naszych aut. Z góry dzięki za odpowiedzi.



lon3201
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 113
Rejestracja: śr gru 16, 2009 21:26
Lokalizacja: cieszyn
Kontakt:

Sonda lambda a szarpanie przy redukcji?

Post autor: lon3201 » wt maja 10, 2011 19:12

troszke sie dzis bawiłem przy aucie i gdy silnik pracuje odłączyłem wtyczkę od sondy i nic sie nie działo a wydaje mi sie ze gdyby była sprawna powinien gorzej pracowac oraz zmierzyłem napięcie na przewodach są trzy na jednym białym ok 13/14 v na pozostałym 0,50v co o tym myslicie jest ok czy nie bardzo. Mam jeszcze jedno pytanko ponieważ mam sonde zapasową sprawną lecz jest inna wtyczka (kabli tyle samo) zastanawiam sie czy moge uciąci zlutowac i wstawic starą wtyczkę poniewaz słyszałem rózne opinie z góry dzieki za odp



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 94 gości