Oryginalny alarm BOSCH w mk2

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
przemek_szczecin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 16, 2011 09:35
Lokalizacja: Szczecin

Oryginalny alarm BOSCH w mk2

Post autor: przemek_szczecin » czw maja 05, 2011 10:42

Witam. Posiadam w golfie oryginalnie montowany alarm boscha uruchamiany kluczykiem pod klamką od strony kierowcy. Ostatnio chciałem odłączyć i wymienić radio (GAMMA rocznik 1989 :)) na inne. Radio posiada z tyłu 3x wejścia ISO, po odłączeniu górnej - aktywuje się alarm.
Moje pytanie jest takie czy ktoś z Was miał kiedyś podobny alarmik i udało mu się wymienić to RADIO !!!
Dodam że próbowałem zmostkować niektóre przewody na dodatkowej kostce ISO ale nic to nie dało :(
Radio ma też podłączoną masę do obudowy.


Przemek_Szczecin

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Oryginalny alarm BOSCH w mk2

Post autor: michao » czw maja 05, 2011 10:44

ale problem masz w wyciagnieciu radia czy w tym ze wyje alarm jak je wyciagasz, czy w podlaczeniu ?



Awatar użytkownika
przemek_szczecin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 16, 2011 09:35
Lokalizacja: Szczecin

Oryginalny alarm BOSCH w mk2

Post autor: przemek_szczecin » czw maja 05, 2011 10:46

Problem jest z tym, że jak odpinam kostki od radia to aktywuje się alarm i w żaden sposób nie można go wyłączyć !!! Jedyne wyjście to odpięcie klaksonu - tylko że impulsy z alarmu dalej do niego dochodzą.

Auto-ALARM Bosch 20s nr 0 335 411 918

Mam do tego alarmu oryginalną instrukcję oraz instrukcję montażu - ale nie ma tam wzmianek nt. RADIA :crazy:
Ostatnio zmieniony pt maja 06, 2011 20:32 przez przemek_szczecin, łącznie zmieniany 1 raz.


Przemek_Szczecin

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Oryginalny alarm BOSCH w mk2

Post autor: michao » czw maja 05, 2011 11:51

a jak akumulator wyciagniesz to dalej wyje ?? nie wierze to z kad alarm czerpie prad na sygnal ?



Awatar użytkownika
przemek_szczecin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 16, 2011 09:35
Lokalizacja: Szczecin

Oryginalny alarm BOSCH w mk2

Post autor: przemek_szczecin » pt maja 06, 2011 20:03

jak wyjmę aku to nie wyje, jak podniosę maskę do góry to też nie wyje..... ale nie wiem co to ma za znaczenie :) chce wymienić radio, odpinam radio - ALARM WYJE. Odpinam klakson, wyciągam stare radio, podłączam nowe - podpinam klakson - WYJE :)........
Tak więc czy odepnę aku, klakson i podłącze nowe radio alarm się włącza..... co mi po tym jak odetnę klakson, skoro po przewodach idzie impuls na klakson i alarm cały czas pracuje (bez dźwięku)......


Nowe radio ma 2 wejscia na kostki ISO
Stare GAMMA ma 3 wejscia ISO z czego górne odpowiada za alarm.... ni jak nie idzie zmostkować przewodów by alarm był cicho :)


chyba.... że alarm aktywuje się po masie...... ale muszę to sprawdzić.....


Przemek_Szczecin

michao
...
...
Posty: 446
Rejestracja: wt paź 21, 2008 11:34
Lokalizacja: Lubelskie

Oryginalny alarm BOSCH w mk2

Post autor: michao » sob maja 07, 2011 16:02

wlasnie mialem Ci podpowiedziec
przemek_szczecin pisze:chyba.... że alarm aktywuje się po masie...... ale muszę to sprawdzić.....
jak to nie rozwiaze sprawy to chyba zostaje pokombinowac cos z kostkami, ewentualnie dezaktywowac alarm



Awatar użytkownika
przemek_szczecin
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: sob kwie 16, 2011 09:35
Lokalizacja: Szczecin

Oryginalny alarm BOSCH w mk2

Post autor: przemek_szczecin » sob maja 07, 2011 17:41

jedyne rozwiązanie jakie mi przyszło do głowy to takie aby zostawić to stare radio w miejscu gdzie jest, a nowe dać do półki pod schowkiem od strony pasażera :) .... przynajmniej go widać nie będzie, a starej GAMMY nikt raczej nie tknie :)


Przemek_Szczecin

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 72 gości