centralny zamek świruje

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

centralny zamek świruje

Post autor: pawelek1z2 » pt kwie 22, 2011 18:15

Witam wszystkich czytających.

Moje kochane autko spod znaku VW znowu zaczyna mieć trudne dni tym razem związane z centralnym zamkiem. objawy:
- sam się zamyka ( raczej się sam nie otwiera, przynajmniej na 20 przypadków ani razu, ani nie spotkałem się z otwartym autem chociaż je zamykałem)
- czasem migną awaryjne tak jak podczas zamykania otwierania samochodu.
- a czasem migną 2 szybciej niż powyżej 8 razy za koleją...

Objawy występują zarówno z kluczykiem w stacyjce jak i przy wyjętym.. bawiłem się przy kablach szukałem problemu w tych gumowych osłonach w których przewody są poprowadzone do drzwi. jedyne co moją uwagę wzbudziło to, to że od storny kierowcy jakby izolacja była jednostronnie nacinana... nie wygląda to na przypadkowe obtarcia bo kilka przewodów to ma... chyba niezależnie od poruszania kablami zjaiwsko się pojawia. Pierwsze co to chyba wezmę i poizoluję kable te uszkodzone, chociaż sam nei wiem czy to coś ta. jakieś inne pomysły na pozbycie się tego irytującego problemu? problem pojawił się niedawno więc raczej nie miałbym go gdzie zalać ( sterowniak centralnego ).



Awatar użytkownika
_Bolec_
TDI <3
TDI <3
Posty: 920
Rejestracja: czw lip 15, 2010 19:21
Lokalizacja: Łowicz- okolice

centralny zamek świruje

Post autor: _Bolec_ » ndz kwie 24, 2011 00:54

mam podobny problem, przyłańczam sie do pytania



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

centralny zamek świruje

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 24, 2011 08:31

sprawdź czy wszystko ok działa z kluczyka w drzwiach. Nie napisałes tego ale po miganiu kierunków domyślam sie że masz dołożony jakis sterownik na pilota. Pierwsze podejrzenia pada na jego awarię. posprawdzaj poizoluj te kable jeśli to nic nie da to prawdopodobnie sterownik do wymiany.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

centralny zamek świruje

Post autor: pawelek1z2 » ndz kwie 24, 2011 19:50

nie wiem czy alarm ori czy też nie.. ale chyba raczej oryginalny. rozbierałem bagażnik, jest tam taka pompeczka, która zamyka bagażnik, ona też daje ciśnienie dla innych zamków?? wokoło przy niej raczej zero wody. przyjrzałem się, bliżej - czasem migają same światła, czasem zamknie samochód, rzadko otworzy. ale z kolei zamknięte auto i obserwowane przez godzine, zero objawow. ale kiedy otworzony krece sie obok badz siedze w to cos sie zawsze dzieje, raz czesciej raz rzadziej. na pewno zaizolowac to trzeba i zoabczyc co dalej..



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

centralny zamek świruje

Post autor: pawelek1z2 » ndz kwie 24, 2011 23:53

okej zrobie to we wtorek i napisze co i jak. swoja droga czasem jak sie cos zalaczalo to slychac bylo z tylu cosik.. swoja droga, myslalem, ze ta pompka to ona bagaznik tylko zamyka dostajac cisnienie przewodem a to jednak odwrotnie. bo skoro tam jest pompka to musi byc ona zasilona jakimis kablami - wiec tymi gumami do klapy... mam tez lekki problem z podgrzewaniem szyby, czasem sie lekko swieci kontrolka przy wylaczonym grzaniu wystarczy ruszyc przewodem i problem znika. takze i przewoidy tam bede musial skontrolowac.



davviddoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 01, 2009 04:29
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

Re: centralny zamek świruje

Post autor: davviddoo » śr maja 04, 2011 21:37

No i nie napisał co pomogło :( Ja bym się podpiął pod ten temat, u mnie sytuacja tego typu że wkładam kluczyk w zamek, przekręcam i od strony pasażera żadnej reakcji, bagażnik żadnej reakcji, a od strony kierowcy do połowy się podnosi, jednak nie otwiera zamka do końca i słychać pompkę centralnego chodzi z minutę , czasem dłużej, później się wyłączy, centralka raczej ori, pompka hella w bagażniku pod lampą, nie zamoczona sucha, co jeszcze sprawdzić?



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

centralny zamek świruje

Post autor: Paweł Marek » śr maja 04, 2011 23:46

Wężyk od pompki gdzieś na rozgałęzieniach na drzwi, klapę lub wlew ma dziurę albo któryś z siłowników pneumatycznych ma dziurę. Uruchamiaj zamek i słuchaj gdzie coś świszczy tam będzie nieszczelność. Jeśli nie znajdziesz: zdejm wezyk z pompki, zatkaj palcem jej króciec i uruchamiaj ją: ma się zaraz po włączeniu wyłączyć sama. Jeśli działa długo - jest zepsuta


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

davviddoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 01, 2009 04:29
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

centralny zamek świruje

Post autor: davviddoo » czw maja 05, 2011 08:22

dziekuję, sprawdzę w najbliższym czasie i napisze co było nie tak



davviddoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 01, 2009 04:29
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

centralny zamek świruje

Post autor: davviddoo » czw maja 05, 2011 09:35

pompka wygląda na dobrą, gdy zatykam palcem króciec i ją uruchamiam, wyłącza się sama po sekundzie, więc będe szukał nieszczelności, dzieki za pomoc



davviddoo
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 6
Rejestracja: śr lip 01, 2009 04:29
Lokalizacja: Skarżysko-Kamienna
Kontakt:

centralny zamek świruje

Post autor: davviddoo » pt maja 06, 2011 21:25

nieszczelność zlokalizowana, nie dochodziło ciśnienie do drzwi kierowcy, a nieszczelność była za tylnią kanapą, w bagażniku biegnie po całej długości za kanapą przewód doprowadzający ciśnienie do drzwi kierowcy i po lewej stronie w bagażniku w miejscu gdzie wchodzi pod tylnią kanapę przewód był nieszczelny, uszczelniłem i działa pieknie, dzieki paweł marek za radę



Awatar użytkownika
pawelek1z2
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 284
Rejestracja: ndz lip 04, 2010 21:10
Lokalizacja: LBN

centralny zamek świruje

Post autor: pawelek1z2 » czw maja 12, 2011 19:37

po długim czasie, ale w końcu znalazłem chwilę. pompka nie widać żeby była zalana, przeczyściłem wszystko itp... nic, pewnie dokonała żywota elektronika..



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 54 gości