Climatronic blad pomocy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Climatronic blad pomocy

Post autor: macbu » pt kwie 29, 2011 14:52

nie czyscilem tego... a dziury byly zaklejone?


Macbu

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Climatronic blad pomocy

Post autor: siman20 » pt kwie 29, 2011 15:07

jakie dzury? tzn w jedena byla sroba wkrecona i zaizolowane tasma izolacyj na a w ta droga dzuza nie byla zaklejona niczym duza czytaj grobsza



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Climatronic blad pomocy

Post autor: siman20 » wt maja 03, 2011 09:30

noi tak wczoraj dla sprawdzenia klima nabita azotem jak cisnienie sie urztma do srody to servisat powiedzial ze mozna nabijac czynnikiem..

noi co najwzniejsze wlaczyla sie sprezarka tzn speglo zaloczylo ale tylko na sekundke zeby nic nie zatrzec.. bez czynika i tak mi sie wydaje prawidlowego poziomu tego olejku?

i tu moje pytanie ile dokladnie wchodzi tego czynika w g?
i co z tym olejem w komprezorze?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Climatronic blad pomocy

Post autor: guziolek » wt maja 03, 2011 10:04

Zacznę od tego, że jeśli te przewody były nie pozaślepiane - znaczy się jeden, to ja bym go najpierw czyścił, a potem zakładał i uruchamiał układ. Dobre to na pewno dla kompresora nie będzie jak sobie jakieś brudy będą po nim krążyć, a co w tym wężu było to nikt nie wie. Choćby sprężarką przedmuchać moim zdaniem się należało.
Czynnika ile to dokładnie nie wiem, trzeba by na jakieś mądre książki patrzeć, ale olej jest właśnie wtryskiwany z tym czynnikiem w odpowiednich proporcjach i to już ten co nabija ma wiedzieć ile ma być czynnika żeby działało. Podejrzewam że będzie to około 700g.



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Climatronic blad pomocy

Post autor: siman20 » wt maja 03, 2011 10:11

guziolek dobrze mowisz ale wiesz tak na oko to syfu w nim nie bylo zadnego bo lezal u gory na chlodnicy drogi tak jak pisalem byl zaslepiony.,. ale wiesz teraz jest tam azot.. azot tez troche czysci uklad.. pozatym potem gosc mowil ze zrobi tam proznie na 30 40 miut czy jas tak moze coz zle zroumialem ale ze to ponioc duzo syfu jesli tam jest to wyciagnie.. no a wlasnie 700 z tego co szlyszalem do do zwyklej kilimy a do klimatronicka cos 9XX iles ale wlasnie chcialem wiedziec dokladnie zeby byc pwenym..i zeby wrazie czego serwisata spraedzic ile chce mi nabic bo jak to wiadomo jakich mamy serwisntow itp. ale to juz inna bajka



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 34 gości