Climatronic blad pomocy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Climatronic blad pomocy

Post autor: siman20 » śr kwie 27, 2011 21:52

witam wszystkim mam problem z climatronikiem mianowicie pozsiadam Golf III 2.0 16v ABF 20 Jahre.. z climatronickiem.. i jest taka sprawa ze od kad go mam nie działa mi klimatyzacja ale miałem do tej pory ważniejsze sprawy do zrobienia w tym autku niż to.. no ale przyszła pora ina to.. noi okazało się ze sprężarka jest od jakiegoś innego auta w ogóle bez sprzęgła na zasadzie żeby mal się po czym pasek kręcić..oczywiście od kupienia przewody od klimy były odłączone.. wiec kopiłem sprężarkę taka jak ma myc czyli sanden sd7v12 1H0 820 803 D noi założyłem ja podłączyłem przewody wszystko gitara.. ale co dalej jestem jeszcze przed wizyta u w warsztacie żeby sprawdzić szczelność itp. i ja nabić. Ale podłączyłem auto do kompa wszedłem w climatronic i wyskoczyły mi take błędy Obrazek
wiec je wykasowałem. Noi w czym mój problem. a no problem jest taki ze nie udało mi się włączyć sprężarki tzn żeby sprzęgło zasprzeglilo .. tylko samo łożysko się kręciło z paskiem a środek cały czas stal w miejscu.. i cały czas powtarza się tylko jeden błąd mianowicie ten pierwszy 00792.. reszta po skasowaniu błędów już się nie pojawia..

robiłem chyba z 30 testów tzn kasowałem błędy i typ i powraca tylko ten 00792

pomoże mi ktoś? Co to możne być? o co chodzi i czemu sprężarka się nie załącza? Obrazek


no wiec tak trochę teraz prze szperałem archiwum noi wydaje mi sie ze, sie niema prawa załączyć jak nie jest nabita klima bo czujnik Ciśnienia nie włączy sprężarki. wydaje mi sie ze dobrze mysle jak sie myle to prosze o sprostowanie Ciekawi mnie co oznaczaja te bledy?



Awatar użytkownika
shibbyOP
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 546
Rejestracja: pn cze 16, 2008 00:00
Lokalizacja: Opole // Niemodlin
Kontakt:

Climatronic blad pomocy

Post autor: shibbyOP » śr kwie 27, 2011 22:12

siman20 pisze:wydaje mi sie ze, sie niema prawa załączyć jak nie jest nabita klima bo czujnik Ciśnienia nie włączy sprężarki. wydaje mi sie ze dobrze mysle jak sie myle to prosze o sprostowanie
Bardzo dobrze się Tobie zdaje, jeśli klima jest nie nabita nie załączy się sprężarka klimy, jest to tak zrobione aby nie zajechać sprężarki :okej:

Co do pozostałych błędów niech wypowiedzą się ludzie co się na tym znają :okej:


[b] Moje wozidło [/b]
[url=http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=183470][img]http://img10.imageshack.us/img10/4733/img3633l.jpg[/img][/url]

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Climatronic blad pomocy

Post autor: Qto » śr kwie 27, 2011 22:22

nabij klimę i sprawdź co jest nie halo z czujnikiem temperatury zewnętrznej...bo jak podaje wartości z kosmosu to klima też nie trybi



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Climatronic blad pomocy

Post autor: siman20 » śr kwie 27, 2011 22:30

Qto tylko ze normalnie podaje na klimatronicu temp zewnetrza nic nie przekłamuje także nie wiem o co chodzi? przez jakiś czas porostu climatronic miał cały czas błąd bo nie było żadnej sprężarki podłączonej.. także w sumie nie wiem ale na wyświetlaczu wyświetla rzeczywista temp..



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Climatronic blad pomocy

Post autor: Qto » śr kwie 27, 2011 22:36

to zacznij od nabicia klimy...bo z tego co piszesz rozumiem że nie jest nabita - chociaż wtedy powinno wywalać inny błąd. Być może włącznik F129 jest uszkodzony



Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Re: Climatronic blad pomocy

Post autor: siman20 » śr kwie 27, 2011 22:38

Qto pisze: Być może włącznik F129 jest uszkodzony
nie jest nabita, a co to za włącznik o którym piszesz?



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Re: Climatronic blad pomocy

Post autor: macbu » śr kwie 27, 2011 22:54

bład V42 mowi ze masz uszkodzony mikro wentylator w kratce ( srodkowa kratka nawiewu )ten co jezst przy czyjniku tem wew.

blad head control nic mi nie mowi mozliwe ze czujnik temp przy chlodnicy ale glowy sobie urawac nie dam....

blad F129 ozncza ze nie masz wystarczajaca czynnika w układzie albo jeo brak

błąd G17 oznacza ze cos nei tak z czujnikiem tem zew.


Macbu

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Climatronic blad pomocy

Post autor: siman20 » śr kwie 27, 2011 23:04

noi tak jak pisałem wyżej reszta błędów ani razu sie nie powtórzyła po wykasowaniu oprócz tegoF129 czyli teraz już wiem ze chodzi o to ze nie jest nabita czyli mam dobra nadzieje ze możne to za trybi.. aa właśnie możliwe ze tamta reszt błędów jest z tad. Ze ja ostatnio wymieniałem cały panel sterujący climatronic bo mi sie podświetlenie w nim zrypało i kupiłem inny w dobrej cenie, wiec nie opłacało się w tam tym grzebać i możliwe ze te błędy nie tyczyły sie mojego auta.. bo tak jak pisze po wykasowaniu już się nie powtórzyły a F129 za każdym razem.. dobrze myślę?



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Climatronic blad pomocy

Post autor: macbu » czw kwie 28, 2011 06:59

Bardzo dobrze :pub:


Macbu

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Climatronic blad pomocy

Post autor: siman20 » czw kwie 28, 2011 17:49

A jeszcze mam takie pytania..

1. gdzie się znajduje filtr osuszacz?
2. czy dam rade go sam wymienić?
3. i co to jest to za zderzakiem pod prawa przednia lampa? tam dochodzi dużo rurek i jest jakaś wpinka z kablami ?



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Re: Climatronic blad pomocy

Post autor: macbu » czw kwie 28, 2011 22:54

osuszacz jest dokładnie tam gdzie opisałeś nizej czyli pod prawa lampa blizej błotnika tam dochodza dwa przewody ( rurki ) i kostka 4 pinowa do czujnika ciśnienia tzw presostat symbol F129...

dasz rade sam wyminic z tym ze jak masz czynnik w układzie to musisz go spuscic... zamocowany jest na dwiie nakretki przykrecane od gory...


Macbu

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Climatronic blad pomocy

Post autor: siman20 » pt kwie 29, 2011 08:02

no właśnie jeszcze nie nabijałem klimy, także chyba w odpowiednim monecie sobie o tym przypomniałem.. bo to chyba na pewno trzeba wymienić?



Awatar użytkownika
macbu
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 444
Rejestracja: pt lis 03, 2006 22:43
Lokalizacja: Oleśnica/Wrocław
Kontakt:

Climatronic blad pomocy

Post autor: macbu » pt kwie 29, 2011 11:15

na starym tez bedzie chodzic... ja przy montazu swoej klimy nie wymieniałem i nie narzekam... tylko czysciłem cala nagrzewnice i parownik...


Macbu

Awatar użytkownika
siman20
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 375
Rejestracja: śr cze 23, 2010 14:52
Lokalizacja: Świdnica

Climatronic blad pomocy

Post autor: siman20 » pt kwie 29, 2011 14:17

no wlasnie skoro przez ostatni rok nie byl uzywany to moze jeszcze nie jest z nim tak zle.. ? a czym to czyściłeś?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości