Jak podłączyć schemat centralki....?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafalek302
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 15:06

Jak podłączyć schemat centralki....?

Post autor: rafalek302 » śr kwie 27, 2011 21:39

Witam,posiadam golfa 3 z 1992 roku wyposażonego w oryginalny pneumatyczny centralny zamek,kupiłem sterownik chciałbym zasięgnąć pomocy w kwestii podłączenia poszczególnych przewodów od sterownika do przewodów idących w drzwiach do pompki,masę i plus wiem gdzie podłączyć,reszta przewodów mnie interesuje,załączam schemat centralki,dziękuję za wszelką pomoc!!! Obrazek



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak podłączyć schemat centralki....?

Post autor: Paweł Marek » śr kwie 27, 2011 21:55

Potrzebujesz sterownik który umie podać sygnały plusowe i na zamknięcie (szary przy pompce lub w drzwiach) i na otwarcie (zielony). Jeśli masz tam jeszcze podschemat "sterowanie plusem" to jego wykorzystaj, a jak nie to oddaj i zmień sterownik na odpowiedni bo szkoda zachodu


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ssarna1
Forum Master
Forum Master
Posty: 1117
Rejestracja: sob sty 16, 2010 00:08
Lokalizacja: jest istotna.

Jak podłączyć schemat centralki....?

Post autor: ssarna1 » czw kwie 28, 2011 14:49

Jak podłączyć schemat centralki....?
Chcesz podpinać schemat centralki czy centralke?

Tej nie podepniesz bez przeróbek. Powinieneś kupić sterownik centralnego zamka a nie centralny zamek.


MK3 ADZ->AGU

rafalek302
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: sob kwie 02, 2011 15:06

Re: Jak podłączyć schemat centralki....?

Post autor: rafalek302 » czw kwie 28, 2011 21:37

Udało mi się podłączyć ten sterownik,metoda prób i błędów,ale gdy podpiąłem kabel zółty ze sterownika do przewodów od kierunkowskazów to wszystko gra przy zamykaniu i otwieraniu,natomiast gdy przy kierownicy chcę włączyć jeden z kierunkowskazów to włączają mi się jako awaryjne i palą i migają wszystkie razem,czy źle podłączyłem czy trzeba jak gdzieś czytałem wmontować diodę prostowniczą??



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Jak podłączyć schemat centralki....?

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 29, 2011 21:23

kabel do kierunków rozdziel na dwa na prawe i lewe kierunki na każdym rozgałęzieniu dioda 3-5A przewodząca od sterownika w stronę kierunków. Teraz zwarłeś obie strony.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 35 gości