wentylator chłodnicy nie włacza się

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

mariuszb83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 01, 2009 12:41
Lokalizacja: SIEDLCE

wentylator chłodnicy nie włacza się

Post autor: mariuszb83 » czw kwie 28, 2011 12:52

zauwazyłemze niewłacza mi się wentylator chłodnicy-temperatura dochodzi do 90 i tak stoi póki nie zgonie jej podczas jazdy,po zatrzymaniu wentylatora nie słychac wiec cos jest nie tak.wiem ze powodów moze byc co najmniej kilka wiec zaczałem od tegoco moze spradzic sam tj od bezpieczników.w zwiazku z tym mam pytanie czy do prawidłowej pracy potrzenby jest bezpiecznik nr 16 w skrzynce(moduł sterowania praca wentylatora) gdyz jak widze u mnie go wogóle nie ma....



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

wentylator chłodnicy nie włacza się

Post autor: martinezz123 » czw kwie 28, 2011 13:04

zaraz nie rozumiem temperatura dochodzi do 90 i stoi tak ?? a potem ty próbujesz ją zmniejszyć i ci sie udaje ?? , jeżeli tak to zrozumiałem to znaczy się że własnie teraz jest coś źle ponieważ temperatura ma sie trzymać 90 i tak ma stać !! . jeżeli spada to coś jest nie tak :hmm: , jeżeli przekracza 90*C i sie nie włącza to wtedy jest coś nie tak . tak po za tym, to ja mam diesla i jeżdżę nim 4 rok i wentylatora nie słyszałem jeszcze , co prawda w korkach nie stoje ale do 90 zagrzewam go codziennie i nidgy wentylator się nie włączył , wentylator powinien się włączyć jak temperatura osiągnie bodajże 94-96*C ( nie jestem pewien ) , napisz co za silnik tam masz i od tego zawsze zaczynaj temat , proścej będzie ci pomóc


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

mariuszb83
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt maja 01, 2009 12:41
Lokalizacja: SIEDLCE

wentylator chłodnicy nie włacza się

Post autor: mariuszb83 » czw kwie 28, 2011 15:35

to benzyna 1.6 SR.
ogólnie te 90jest i się trzyma ale przy szybszej jeździe zbija poprzez podmuch powietrza to chyba akurat nie jest nic dziwnego...o to mi chodziło
problem w tym że raz mi się jednak woda zagotowała,fakt że w tym korku stałem prawie godzinkę ale wtedy tez nie zauważyłem aby temerature wskazaywało mi ponad 90stopni..



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

wentylator chłodnicy nie włacza się

Post autor: martinezz123 » czw kwie 28, 2011 23:22

tu że ci się zagotował to faktycznie coś nie tak nie powinien , jeżeli się zagotował a wentylator nie ruszył to przyczyny szukał bym w czujniku temperatury na chłodnicy .
jeżeli chodzi o to że powiew ( pęd ) wiatru zbił ci temperaturę płynu chłodzącego silnika , to na 100% do wymiany termostat , nie ma takiej opcji żeby po zagrzaniu jak silnik chodzi temperatura spadła jeżeli termostat jest sprawny :hmm: , zacznij od wymiany termostatu , dobrze by było też podmienić czujnik temperatury


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
bladzio1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 120
Rejestracja: pn paź 13, 2008 09:45
Lokalizacja: Mińsk Mazowiecki
Kontakt:

wentylator chłodnicy nie włacza się

Post autor: bladzio1 » wt maja 10, 2011 10:51

A spróbuj włożyć w slot nr. 16 bezpiecznik 10 A. Tam on powinien siedzieć. Wtedy obserwuj czy będzie włączał Ci się wentylator.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 75 gości