Kontrolka Check

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

pawlo-79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:18

Kontrolka Check

Post autor: pawlo-79 » śr kwie 27, 2011 14:00

Witam. Na wstępie chciałbym wszystkich powitać ponieważ jestem tutaj nowy.
Przeszukałem wątki w tym kierunku ale nie znalazłem podobnego. Mój problem polega na tym, że po dłuższej jeździe wyskakuje kontrolka CHECK i nie gaśnie. Silnik normalnie pracuje, nie muli się itp. Na następny dzień po odpaleniu auta kontrolka gaśnie. Przy pokonywaniu krótkich odcinków miejskich nic się nie zapala. Wczoraj byłem podłączyć auto pod komputer i wykazało błąd centralki oraz błąd sondy lambda. Co może być przyczyną takiej sytuacji, że dopiero po przejechaniu dłuższego odcinka wyskakuje błąd ? Co mogę samodzielnie sprawdzić zanim utopię trochę kasy u mechanika. Silnik 1.6 16v AUS. Rok produkcji auta 2000. Z góry dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
marcin7x5
_
_
Posty: 8849
Rejestracja: śr lut 23, 2011 13:14

Re: Kontrolka Check

Post autor: marcin7x5 » śr kwie 27, 2011 14:40

pawlo-79 pisze:Wczoraj byłem podłączyć auto pod komputer i wykazało błąd centralki oraz błąd sondy lambda
A jakis dokładniejszy opis tych błedów możesz podac? Np typu obwód grzejny zwarcie z "+"



pawlo-79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:18

Kontrolka Check

Post autor: pawlo-79 » śr kwie 27, 2011 15:06

Kurcze niestety nie, bo tyle mi powiedział "magik" i skasował błędy.



irko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 22:36
Lokalizacja: śląsk

Kontrolka Check

Post autor: irko » śr kwie 27, 2011 20:49

Mialem podobny przypadek,zaswiecil mi sie check i wykazalo blad sondy lambda,silnik pracowal normalnie okazalo sie ze ''wypalil '' sie katalizator a dopiero po przejechaniu dluzszego odcinka kat sie zagrzal i wyskakiwal blad takze moze to tez wez pod uwage. Pozdro.



pawlo-79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:18

Kontrolka Check

Post autor: pawlo-79 » śr kwie 27, 2011 21:24

Jak to zdiagnozowałeś, i czy wstawiałeś nowego kata, czy tego wypalonego wybebeszyłeś ?



irko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 76
Rejestracja: ndz wrz 13, 2009 22:36
Lokalizacja: śląsk

Kontrolka Check

Post autor: irko » śr kwie 27, 2011 23:07

po podlaczeniu pod kompa pokazywalo ze cos jest nie tak ze spalaniem,a tak na ''ucho'' przy mocniejszym przegazowaniu bylo slychac delikatne brzeczenie,w poczatkowej fazie mozesz nawet tego nie slyszec.Niestety to byla 2 sonda ktora znajduje sie przy wylocie z kata i nie mozna bylo uzyc polsrodkow,myslalem o strumienicy ale nikt mi nie dawal gwarancji ze check sie znowu nie zaswieci a slyszalem ze silnik moze nierowno pracowac bo bedzie dostawac bledne dane o mieszance i wiecej palic ,kupilem nowego kata zamiennik porcelanowy z walker-a i jak do tej pory (ok 1 roku) wszystko jest gicio zaplacilem u znajomego 500 zl z montazem. Pamietaj ze mozna kupic sam kat ,nie daj sobie wcisnac calego od kolektora bo to juz koszt w granicach 1500 zl ,mowie tu na przykladzie mojego VW silnik 2.0



airbuko
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 92
Rejestracja: sob sty 08, 2011 02:34

Kontrolka Check

Post autor: airbuko » czw kwie 28, 2011 00:23

Ja moge jedynie podpowiedziec ze wyskakujacy check i blad mowiacy o wydajnosci kata ponizej progu moze oznaczac ze masz wydech nieszczelny gdzies pomiedzy kolektorem a katem dlatego sonda za katem pokazuje blad.



pawlo-79
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 24
Rejestracja: śr kwie 27, 2011 09:18

Kontrolka Check

Post autor: pawlo-79 » pt kwie 29, 2011 09:37

Dzięki za podpowiedzi, muszę sprawdzić wydech bo po przegazowaniu słychać właśnie lekkie prychanie, jakby właśnie gdzieś była nieszczelność. Jeżeli to nie pomoże to będę kombinował dalej. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 103 gości