ABF brak okablowania

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

maniekamg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn cze 21, 2010 21:17
Lokalizacja: wwa

ABF brak okablowania

Post autor: maniekamg » sob kwie 16, 2011 23:23

Witam, chciałbym przedstawić swoją dość beznadziejną sytuacje. Kilka jakiś tydzień temu wysłałem znajomemu komplet okablowani z golfa mk3 gti, miał mi w tym gąszczu kabli wydzielić tylko sterowanie silnikiem i tyle.Odesłał mi to pocztą i paczka zaginęła... poczta nie wie co się stało a ja mam mega problem.. :grrr:

Nie wiem co zrobić w tej sytuacji, mam do kupienia na allegro komputer o takich samych symbolach jak mój poprzedni,tylko czy to coś da?Czy da się jakoś dorobić wiązkę do tego, a może pod pasować z czegoś bardziej ,,pospolitego"? Prosił bym o jakąś pomoc bo ta aukcja się kończy i nie wiem czy kupienie go choć trochę rozwiąże moją sytuacje. Z góry dzięki za pomoc.
Zapominałem dodać że chodzi o swap abf do mk1.

Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

ABF brak okablowania

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 17, 2011 12:08

Zaginęło okablowanie a ty szukasz komputera? Wyjaśnij krótko i zwięźle o co chodzi żeby ludzie mogli pomóc.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

maniekamg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn cze 21, 2010 21:17
Lokalizacja: wwa

ABF brak okablowania

Post autor: maniekamg » ndz kwie 17, 2011 12:24

Ok jasne.Sprawa wygląda tak. Wysłałem mu skrzynkę bezpieczników, wszystkie kable które odpiąłem od silnika oraz czarną puszkę (komputer sterujący), i to zaginęło. A na allegro mam do kupienia właśnie ten komputer jaki miałem (kod: 037 906 024 AB ), więc pytam się czy aby odbudować całą wiązkę do mojego silnika mam zacząć od kupna tego kompa czy można podpasować coś z innego silnika. Nie znam się dobrze na elektryce od kompa więc nie wiem czy wystarczająco dobrze się wyrażam.



Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

ABF brak okablowania

Post autor: Lipek81 » ndz kwie 17, 2011 13:01

Załatw sterownik, potrzebne wtyki i wg schematów zrób sobie wiązke.



maniekamg
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 32
Rejestracja: pn cze 21, 2010 21:17
Lokalizacja: wwa

ABF brak okablowania

Post autor: maniekamg » ndz kwie 17, 2011 19:10

I wszystko będzie grało? a czy mogę kupić np ten komputer z abf'a i wiązke z np 2e albo czegoś podobnego i wykożystać te wtyki z niej dla swojej nowej wiązki?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

ABF brak okablowania

Post autor: jeryk10 » ndz kwie 17, 2011 19:36

Paczka nie zginela koleszka przytulil sobie koputer i instalacje dobrze zakobinowal To tylko w taki sposob mozna wytlumaczyc Twoja sytulacje A z dorobieniem inastalacji tak dorobisz tylko musisz miec specjalny przewod do czujnika spalania stukowego i do czujnika na wale a reszta to pikus Znam Twoj temat pisales do mnie na Pw mogles jednak zkorzystac z mojej pomocy Z forum wiele kolegom pomoglem zbudowac instalacje na swap i nikogo nie oszukalem :-) Polak madry po szkodzie jak cos to dawaj cynk na PW
Ostatnio zmieniony pn kwie 18, 2011 15:42 przez jeryk10, łącznie zmieniany 1 raz.


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Awatar użytkownika
Lipek81
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4677
Rejestracja: czw gru 01, 2005 12:20
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kontakt:

ABF brak okablowania

Post autor: Lipek81 » ndz kwie 17, 2011 22:13

Myślę, że nie do końca wtyczki będą pasowały. Po pierwsze ściągnij schematy. Zobacz na schematach, które urządzenia są koniecznie do pracy silnika. Zakładam, że masz silnik i elementy potrzebne do jego pracy, a skoro go masz, to widzisz jakie są gniazda w poszczególnych elementach, więc wiesz jakich wtyczek potrzebujesz.

Cześć na pewno będzie pasowała z 2E - np. czujnik temperatury, czujnik spalania stukowego, części wtyczek może brakować.

Jeżeli bardzo chcesz rozpracować temat jakie wtyczki są tobie potrzebne to sprawdzasz na schematach, jakie elementy musisz podłączyć, aby silnik pracował. Potem sprawdzasz, jakich wtyczek potrzebujesz - np. widok wiązki silnika ABF z programu Etka (numery katalogowe wtyczek). Następnie porównujesz, jaki wtyki są wykorzystane w wiązce z 2E (również Etka, widok wiązki 2E) i mniej więcej wiadomo, czego potrzeba.

maniekamg, ogólnie skoro oddałeś komuś wiązkę do przerobienia, żeby dopasował ją do mk1, to znaczy, że raczej nie masz na tyle wiedzy, aby samodzielnie ta wiązkę dorobić. Szukaj kogoś, kto zrobi to dla Ciebie. Dam Tobie dobrą radę - szukaj kogoś z okolicy, kto może w każdej chwili podjechać, zobaczyć co i jak, sprawdzić. Wiązka to nie tylko wtyczki i kabelki oraz schematy - istotne jest także rozmieszczenie elementów na silniku i wokół niego - a co za tym idzie długości przewodów itp. Wiązką na odległość - oczywiście można zrobić, ale albo ktoś będzie miał podobny silnik na wzór, albo będzie wyglądała ona nieciekawie, lub będzie wymagała przeróbek (kable za długie, lub za krótkie itp.).

Podłączałem już kilka silników po przekładkach, robiłem wiązki i po prostu jeżeli chcesz mieć zrobione dobrze i starannie, to najlepiej, jakby ktoś z Twojej okolicy się tym zajął. W innym przypadku musisz liczyć się z tym, że coś trzeba będzie przerobić, coś nie do końca będzie zrobione, jak trzeba.
jeryk10 pisze:tak dorobisz tylko musisz mieć specjalny przewód do czujnika spalania stykowego i do czujnika na wale
- nie stykowego, tylko stukowego, a przewód to po prostu przewód ekranowany i tyle.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

ABF brak okablowania

Post autor: jeryk10 » pn kwie 18, 2011 15:24

lipek tyle to ja tez wiem ze jest ekranowany a z tym slowem to sie pomylilem przepraszam lipek


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 55 gości