Centralny zamek- Problem po wymianie instalacji

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

Centralny zamek- Problem po wymianie instalacji

Post autor: misio127 » ndz kwie 17, 2011 10:24

Witam. Wymienialem ostatnio instalacje elektryczna w Golfie, pod Elektryke szyb,mialem wyciagnieta kompletna z Golfa Variant. Ogólnie dzialaja szybki, lusterka elektryczne, jednak z centralnym jest nastepujacy problem. na poczatku zobaczylem ze kostka jest troche inna, to po niewielkim modelowaniu wpasowalem ja, podczas przekrecania kluczykiem pompka zaczyna chodzic caly czas i rygiel odbija, nie da sie zamknac auta, gdy jest zamkniety sytuacja jest odwrotna.Poczatkowo myslalem ze to nieszczelnosc dlatego zatkalem palcem wylot z pompki, normalnie powinna sie wylaczyc, a ona zaczela "strzelac" i smród szedl palonego plastiku. zauważylem ze w instalacji przy skrzynce bezpiecznikow jest jeden kabel, którego nie wiem gdzie podlaczyc, kolor kabla żólto-zielony.
Przepraszam za brak polski znaków. Pozdrawiam, oraz prosze o jaknajszybsza pomoc bo czlowiek sie przyzwyczail do wygody a tu o...


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

Re: Centralny zamek- Problem po wymianie instalacji

Post autor: misio127 » ndz kwie 17, 2011 12:01

Przepraszam ze tak post za postem, ale chcialem wniesc cos nowego. Otoz w centralnym zamku, klapa zamyka i otwiera sie normalnie, natomiast przy otwieraniu/zamykaniu od pasazera rygiel nie odbija, przy kierowcy odbija.

Pytanie innego pokroju. czym jest spowodowane to iz podczas jazdy po jakims czasie zapala mi sie kontrolka od swiec zarowych, po nacisnieciu hamulca, nawet delikatnie gasnie, nie wyczulem zmiany dynamiki silnika, czym to moze byc spowodowane?

Jesli ktos ma to prosilbym o jakis schemat instalacji centralnego(kolory kabli, gdzie + a gdzie -)


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Centralny zamek- Problem po wymianie instalacji

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 17, 2011 12:03

Niedokładnie opisujesz. O jaką kostkę chodzi. W zamkach przednich drzwi sa po dwie kostki z tyłu po jednej, jest kostka pomki, kostki przy skrzynce. Nic nie trzeba było modyfikować opisz o którą chodzi


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

Centralny zamek- Problem po wymianie instalacji

Post autor: misio127 » ndz kwie 17, 2011 13:06

Przerobilem troche kostke ta przy pompce od centrala, poniewaz pompka jest chyba od passata i ma inne wejscie , natomiast przy skrzynce bezpiecznikow jeden kable zolto-zielony jest wolny i nie mam pojecia co z nim zrobic. w slupkach nic nie modyfikowalem, podpialem tak jak bylo.


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Centralny zamek- Problem po wymianie instalacji

Post autor: Paweł Marek » ndz kwie 17, 2011 14:02

czy dobrze przerobiłeś kostkę nie wiem, łatwo jest zdobyć taką pomke jak ma być więc mogłeś taką nabyć, ale jeśli zrobiłeś to z głową i schematem w ręce to powinno działać. Natomiast zawsze jeśli częć rygli działa a część nie to oznacza to nieszczelność na wezyka albo siłownikach pneumatycznych - w każdym razie szukaj awarii w tych drzwiach gdzie nie działa - wezyk na wejściu do drzwi z wiązką elektryczną na początek.
Koloru żółto zielonego nie dostrzegam w schemacie do zamka

Co schematu sprawdziłem u mnie google działają http://www.golf3.pl/topics28/schematy-e ... t19927.htm" onclick="window.open(this.href);return false;


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
misio127
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 278
Rejestracja: ndz lut 01, 2009 22:41
Lokalizacja: Godkowo, Pasłęk, Gdynia
Kontakt:

Centralny zamek- Problem po wymianie instalacji

Post autor: misio127 » ndz kwie 17, 2011 15:34

Power Door Lock Circuit - czy tak sie nazywa schemat od centralnego?? Bo jak tak to wydaje mi sie troche za malo przewodow przy pompce.


Obrazek
viewtopic.php?f=88&t=425738
Sprzedam Tunel Vento, mocowanie tunelu USA:->do niewielkiej negocjacji;)
viewtopic.php?f=119&t=480099&p=5770716& ... l#p5770716

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 101 gości