Golf 3 problem z elektryka silnika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Dream901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 21, 2011 21:47
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: Dream901 » czw kwie 14, 2011 21:56

Witam. nie wiem czy w dobrym dziale zakladam temat ale jak nei to prosze o przeniesienie.
mam problem ze swoim Mk3 silnik 1.8 ADD, benzyna+gaz (sekwencja), wersja amerykanska, produkowany w meksyku wtrysk DIGIFANT, bez przeplywomierza. problem polega na nierownej pracy silnika, na benzynie i na gazie/ golf ma swoje humory gasnie, strzela w wydech , nie ma mocy, a czasem jest normalnie. nei wiem panowie co to jest juz nie mam na niego sily i mechanikow bo nei wiedza co mu jest.
Co wymienilem juz w golfie : przewody WN, kopulka, palec, swiece, cewka, sonda lambda, sprawdzany i ustawiany zaplon, sprawdzony rozrzad, czyszczona i adaptowana przepustnica, filtry gazu i paliwa, filtr powietrza, sprawdzona kompresja miesci sie w normie prawie jak w nowym, sprawdzona uszcelka pod glowica jest ok, bylem na analizie spalin wszystko ok, bledow zadnych nie ma bo bylem u elektryka, nowy wydech (zamiast katalizatora wsadzilem taki ala katalizatora czyli zwykly tlumik), w nastepnym tygodniu wymieniam reduktor gazu i regeneruje wtryskiwacze gazu. panowie no jak macie jakies jeszce pomysly co by jescze wymienic albo naprawic czy nawet sprawdzic to prosze o wszelka pomoc... a i zapomnialem po czym to sie stalo. Zrobilem trase jakies 90 km wszystko ok golf idzie jak marzenie nei strzela nei przerwrywa, no mozna powiedziec ze bajka, postawilem go na parkingu przyszedlem po 4 godz i padal deszcz, odpalilem , poczekalem gaz sie wlaczyl temp byla 70 stopni no i ruszlem przejechalem jakies 2 km i zaczela sie udreka, objawy opisalem wczesniej. a tak na marginesie w zadna kaluze nei wjechalem.
dzieki i pozdawiam. Piotrek.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: jeryk10 » czw kwie 14, 2011 22:27

cewka zaplonowa sprawdzic lewe powietrze mozna sprawdzic aparat zaplonowy czy nie ma luzow


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Dream901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 21, 2011 21:47
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: Dream901 » czw kwie 14, 2011 22:31

dzieki za odpowiedz ale to juz sprawdzone.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: jeryk10 » czw kwie 14, 2011 22:37

dolne kulko rozrzadu sprawdz czy nie jest luzne malo prawdopodobne ale sprawdz Jak bedzie chodzil na gazie to wyciagni przekaznik pompy paliwa i zobaczysz czy bendzie poprawa


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Dream901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 21, 2011 21:47
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: Dream901 » czw kwie 14, 2011 22:44

okej rano sprawdze. a tak zapytam co masz na mysli z tym kolem? przestawiony rozrzad?



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: jeryk10 » czw kwie 14, 2011 22:47

jak bedzie luzne to bendzie przestawiac rozrzand bendzie chodzic ale nie tak jak powinien


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Dream901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 21, 2011 21:47
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: Dream901 » czw kwie 14, 2011 22:51

no to dokaldnie przeczytaj to co napisalem wyzej. rozrzad sprawdzany.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: Paweł Marek » czw kwie 14, 2011 23:07

Ja bym na próbę przywrócił jak wyszło z fabryki podłączenie wtryskiwaczy benzyny, ich odcięcie może szwankować


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Dream901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 21, 2011 21:47
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: Dream901 » czw kwie 14, 2011 23:20

no okej ale czy odciecie wtryskiwaczy miałoby wplyw na obroty i szwankowanie silnika na gazie? no ja to mysle ze jakby to byl problem z wtryskiwaczami benzyny to na gazie by normalnie pracowal.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: jeryk10 » pt kwie 15, 2011 20:54

No i co z tego ze napisales ze rozrzand sprawdzany przy krenceniu kluczem to znaki sie benda nachodzic a jak odpal;isz to kolo bedzie sie przestawiac pod wplywem oporu Bo juz sie z takim czyms sie spotkalem nie raz pozatym daje Ci tylko przyklad z tym kolem Ale nie stawiam zeby u Ciebie kolo bylo luzne A co do wtryskiwaczy paliwowych to sekwencja z nich zczytuje czasy wtrysku wiec Pawel Marek mysli dobrze Nie posiada ten silnik czujnika na wale kolo filtra oleju


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

Dream901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 21, 2011 21:47
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: Dream901 » pn kwie 18, 2011 19:19

jeryk10 wszystko posprawdzane nic nie jest luzne, wszystkie czujniki sprawdzone. Problem prawie rozwiazalem powodem byla cewka zaplonowa niby nowa ale ja wymienilem w sklepie na inna i problem ustal. teraz mam kolejny problem z wolnymi czasem jest dobrze a czasem wskakuje mi na 2000 obr/min i nie chce odpusisc dopiero po zgaszeniu i odpaleniu obroty sie wyruwnuja. czy wina moze lezec po stronie silnika krokowego? niby tam czyscilem wd-40 ale dalej to samo. robilem test wyjsc i pokazuje ze krokowy jest w porzadku. wiec nei wiem prosze o ponowne sugestie z tymi obrotami. dzieki i pozdrawiam.



jeryk10
VWGolf.pl Killer
VWGolf.pl Killer
Posty: 2745
Rejestracja: śr maja 27, 2009 22:31
Lokalizacja: pomorskie

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: jeryk10 » pn kwie 18, 2011 20:30

Od krokowca wychodzi waz gumowy idący w stronę przepustnicy weź opaskę zaciskowa i trochę skręć ten waz czyli zaciśnij ta opaska i zobacz jaka będzie reakcja Tylko zaciśnij tak zęby nie było za mocno bo zgaśnie po prostu zostaw mały przelot Jezeli masz krokowca tak zamontowane jak w mk3 2.0 gti to będzie problem z ta opaska Mozę być tez przepustnica brudna


Swap instalacji z grupy VAG .

Posiadam schematy elektryczne 1.8 T AUM,AUQ,AGU,APP,BAM,AWT
1.9 TDI ASV,AHF,ALH,AWX,ATD
Posiadam przerobione instalacje od 1,8T AGU,AUM do MK2,MK3
Posiadam na sprzedaż kompletna instalacje do R32

dario20
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 36
Rejestracja: ndz kwie 12, 2009 06:56
Lokalizacja: GCH
Kontakt:

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: dario20 » pn cze 20, 2011 07:35

Dream901, witaj koleszko - prześledziłem cały temat i to nie bez powodu. Mam identyczny problem w moim MK3 1,8 w wersji usa. Też jestem na etapie sprawdzania wszystkiego - dziś pod lupę idzie rozrząd. W moim przypadku udało mi się nawet załatwić używanego kompa. Po podmiance jest lepiej, ale nie do końca. Spróbuje od nowa adaptacji przepustnicy - wszystko wskazuje, że tu leży przyczyna. Jeśli udało Ci się ogarnąć temat obrotów (podmiana krokowca) daj znać.
Pozdr.



Dream901
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lut 21, 2011 21:47
Lokalizacja: okolice Białegostoku

Golf 3 problem z elektryka silnika

Post autor: Dream901 » pt wrz 02, 2011 14:20

witam po dlugim czasie nieobecnosci! :) problem z bardzo wysokimi obrotami rozwiazany :) przewod podcisnienia w komputerze został wymieniony i jest prawie idealnie. trochę silnik drga na wolnych obrotach ale to juz zostawie w spokoju :) w koncu to jest 14 letni samochod z przebiegiem 250 tys km :) dzieki wszystkim za pomoc a tobie dario20 radze sprawdzic wszystkie podcisnienia i czy nie lyka lewego powietrza z pod przepustnicy, albo kolektora ssacego. bo roznie moze byc.. pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 82 gości