Z nikąd zapaliły się kontrolki ESP I ABS i nie gasną.

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Z nikąd zapaliły się kontrolki ESP I ABS i nie gasną.

Post autor: JacekB » śr kwie 13, 2011 18:35

Witam.
Dzisiaj tak bez niczego podczas zwykłej jazdy zapaliły mi się kontrolki ABS oraz ESP, nie działa więc mi ani ABS ani ESP, nie wiem co mogło się stać i jak to najszybciej i najtaniej określić? Czy ktoś z was spotkał się już z takim zjawiskiem?


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Re: Z nikąd zapaliły się kontrolki ESP I ABS i nie gasną.

Post autor: Mati44 » śr kwie 13, 2011 19:10

Witam ABS i ESP korzystają z tych samych czujników najprawdopodobniej któryś z nich jest uszkodzony przez to świecą się obje kontrolki jeśli chodzi o sprawdzenie to najlepiej podłączyć auto pod VAG i wtedy wszystkiego się dowiesz można jeszcze sprawdzać każdy z osobna czujnik miernikiem sprawdzając rezystancję ale jest z tym trochę zabawy na początek możesz sprawdzić bezpieczniki w tej skrzyneczce na akumulatorze z tego co pamiętam jeden z nich jest od ABS i ESP ale jeśli wszystkie będą ok to postaraj się podpiąć auto pod VAG.
PozdraVWiam



Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

Z nikąd zapaliły się kontrolki ESP I ABS i nie gasną.

Post autor: DuDa » śr kwie 13, 2011 19:15

JacekB, przyjedź w sobotę na spota, to wezmę lapka i kabel i zobaczymy, co powie.

[edit]
Masz rozpiskę bezpieczników na aku.
Nie masz wymaganych uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego posta.
Ostatnio zmieniony śr kwie 13, 2011 19:21 przez DuDa, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Z nikąd zapaliły się kontrolki ESP I ABS i nie gasną.

Post autor: Mati44 » śr kwie 13, 2011 19:15

Jeśli zapaliła by ci się dodatkowo kontrolka od świec żarowych to mogło by to oznaczać że uszkodzeniu uległ włącznik stopu i wtedy morze dojść do sytuacji że nie będziesz miał świateł stopu ale jeśli świecą się tylko ABS i ESP to najprawdopodobniej wina leży po stronie któregoś z czujników



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: Z nikąd zapaliły się kontrolki ESP I ABS i nie gasną.

Post autor: guziolek » śr kwie 13, 2011 20:10

Mati44 pisze:Jeśli zapaliła by ci się dodatkowo kontrolka od świec żarowych to mogło by to oznaczać że uszkodzeniu uległ włącznik stopu i wtedy morze dojść do sytuacji że nie będziesz miał świateł stopu ale jeśli świecą się tylko ABS i ESP to najprawdopodobniej wina leży po stronie któregoś z czujników
I bez VAGowania to zgaduj zgadula który :bigok: Także polecam skorzystać z propozycji kolegi DuDa i się sprawa powinna wyjaśnić.



Awatar użytkownika
stach47
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 110
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 02:10
Lokalizacja: L U B I N
Kontakt:

Z nikąd zapaliły się kontrolki ESP I ABS i nie gasną.

Post autor: stach47 » czw kwie 14, 2011 01:55

Że palą się kontrolki nie oznacza ze abs niedziała chyba że faktycznie niedziała... to pompa abs umarła lub może tylko się rozkodowała jak chcesz podleć podepniemy vcds'a i będzie jasne co boli Boryne nawet powinienem mieć pompę ABS
Generalnie przyczyna tych kontrolek może być spowodowana setkami innych usterek :goof:
Jak coś to pomogę :pub:


grunt to myslec, probowac i sie nie przejmowac!
Obecnie
VW Golf MK5 1.4 tsi GT R-Line 2008rok VW Caddy MK2 1.9TDI 230bosio ,pompka 11, Big IC, kolektor AVX, wydech i wiele innych-ciągłe modernizacje konca niewidać
Audi a4 b5 avant AFN-wół roboczy

Awatar użytkownika
JacekB
let it green.
let it green.
Posty: 780
Rejestracja: śr mar 09, 2011 14:57
Lokalizacja: DPL

Z nikąd zapaliły się kontrolki ESP I ABS i nie gasną.

Post autor: JacekB » czw kwie 14, 2011 18:10

Dzięki wielkie koledzy za zainteresowanie, wiem, że sprawa z Vagiem to najlepsze rozwiązanie, ale nie mam kasy na takie rzeczy bo spłukałem się przy kupnie oponek, a sam jestem studentem i z kasą słabo stoję. Do tego warsztaty kroją sobie równo za tego typu usługi. Od siebie to jedynie mogę zaoferować dobrą flaszkę za pomoc w kwestii z autem. Dzisiaj jest wszystko w porządku, problem sam ustąpił, ale nie było to po raz pierwszy kiedy to odłączał mi ABS i ESP bo zdarzało się tak parę razy i to niestety zimą. Chciałbym ten problem rozwiązać teraz a nie czekać do zimy bo następną mogę spędzić gdzieś w rowie.
stach47, ESP i ABS rzeczywiście nie działały, bo sprawdzałem na odcinku suchej drogi, trakcja nie działa oraz hamulce blokują koła na 0. Jeśli komuś odpowiada to w jaki sposób jestem w stanie zrewanżować się bądź ma jakiś własny pomysł to bardzo chętnie podjadę na kompa i o ile to nie byłby problem to chciałbym żeby ogólnie zerknął na to co pokazuje komputer. Kasa, flaszka, krata piwa i indywidualne kwestie wchodzą w grę.

Pozdrawiam.


Obrazek

Kupię:
- fotele 5d recaro lub półkubły czarno-białe
- dystanse przelotowe 20mm 5x100 z śrubami

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Z nikąd zapaliły się kontrolki ESP I ABS i nie gasną.

Post autor: guziolek » czw kwie 14, 2011 18:15

To może będziesz miał farta i się skończy na jakimś niełączeniu w którejś z kostek przy czujniku skoro się samo psuje i naprawia. Popytaj na regionalnym, to ktoś się na pewno znajdzie chętny na taki %% układ. W Lublinie powszechna praktyka :grin:



Awatar użytkownika
DuDa
Forum Master
Forum Master
Posty: 1247
Rejestracja: pt sie 27, 2010 20:22
Lokalizacja: Wrocław / Lubin

Z nikąd zapaliły się kontrolki ESP I ABS i nie gasną.

Post autor: DuDa » czw kwie 14, 2011 20:35

JacekB, nie wygłupiaj się z jakimś zakładem. Błędy odczytam Ci za darmochę. Tylko muszę być w Lubinie. No chyba, że latasz do Wrocławia to możemy się umówić u mnie pod chatą. :)


Obrazek

Mati44
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 404
Rejestracja: pt mar 27, 2009 21:14
Kontakt:

Z nikąd zapaliły się kontrolki ESP I ABS i nie gasną.

Post autor: Mati44 » czw kwie 14, 2011 22:26

Jeśli kontrolki czasami gasną i ABS i ESP zaczyna działać to wszystko wskazuje na to że nie łączy lub siada któryś z czujników morze być też porostu zabrudzony i wystarczy wyczyścić. Po sprawdzeniu błędów będziesz wszystko wiedział jeśli okaże się że to czujnik to nie są drogie i po wymianie nie trzeba usuwać błędu :D
PozdraVWiam



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 106 gości