Klimatronik problem z włączeniem

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Klimatronik problem z włączeniem

Post autor: Qto » ndz kwie 03, 2011 22:35

moim zdaniem też nie musi migać...ale chyba powinien być błąd niskiego ciśnienia



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Klimatronik problem z włączeniem

Post autor: grg474 » wt kwie 05, 2011 08:38

guziolek pisze:także to chyba nie jest 100% zasada, że jak pusto to "miga".
nie masz racji - jeżeli chociaż raz naciśniesz przycisk AUTO czyli próba włączenia klimy to błąd zostanie zapisany do pamięci - panel musi wtedy migać.
Żeby potwierdzić - odpenij wtyczkę presostatu - włącz auto, wyłącz stacyjkę a potem ją włącz i obejrzyj reakcję panelu


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Klimatronik problem z włączeniem

Post autor: guziolek » wt kwie 05, 2011 22:18

grg474, teraz to już za późno na diagnozy, bo klima śmiga. Przewód miałem przetarty (wyglądało jak przecięty brzeszczotem) przez spinkę rury od intercoolera i po długich narzekaniach, "że to nie aluminium tylko jego stop, i że ja nie wiem jaki, i nie wiem jaką metodą to spawać, i do czego to w ogóle ma być, i że to nie będzie dobrze" i setce innych marudzeń jeden pan mi to pospawał łaskawie i jak narazie trzyma ciśnienie :bigok:. Daje sobie jednak włosy i paznokcie poobcinać za to, że nic mi nie migało podczas przełączania z AUTO na EKO. Fakt, że w pamięci miałem błąd 318? jak dobrze pamiętam. Czujnik chyba odpinałem, coby sprawdzić czy to nie wina zaśniedziałych styków i potem też nic nie migało, albo ja nie zauważyłem.



Kamien266
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt cze 15, 2007 20:56
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Klimatronik problem z włączeniem

Post autor: Kamien266 » śr kwie 06, 2011 20:42

Potrzebuje porady jak juz wczesniej pisałem zamieniłem panele climatronica i ten moj działa w innym aucie a z tam tego pokazuje mi bład na vagu 65535 ze to jest sterownik klimatyzacji a jezeli odepne u siebie wtyczke z przewodu klimatyzacji to panel mróga i jest bład 318 ze zamałe cisnienie w układzie czyli klima jest nabita bo tak jak jest wszystko podłaczone to tylko wyrzuca bład 65535 wiec czego mam dalej szukac. Jestem z Włocławka i u nas tam gdzie sie chwala ze maja serwisy klimatyzacji to tylko slysze ze oni napełniaja a nie naprawiaja. Wiec czego dalej szukać???



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Klimatronik problem z włączeniem

Post autor: guziolek » śr kwie 06, 2011 22:18

Nie czaję nic z tego twojego tłumaczenia, poza tym, że po odpięciu czujnika ciśnienia pokazuje błąd braku/nadmiaru czynnika, co z resztą oczywiste. Natomiast jeśli chodzi o ten drugi błąd, to nie wiem czy jest on na twoim panelu, czy na tym drugim, czy na obydwu, no i ogólnie jaka jest różnica i zależności pomiędzy tymi panelami. Używaj znaków interpunkcyjnych będzie lepiej :bajer:

Co do błędu, o którym piszesz, to masz tu krótki opis:
Obrazek



Kamien266
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 47
Rejestracja: pt cze 15, 2007 20:56
Lokalizacja: Włocławek
Kontakt:

Re: Klimatronik problem z włączeniem

Post autor: Kamien266 » czw kwie 07, 2011 18:08

guziolek pisze:Nie czaję nic z tego twojego tłumaczenia, poza tym, że po odpięciu czujnika ciśnienia pokazuje błąd braku/nadmiaru czynnika, co z resztą oczywiste. Natomiast jeśli chodzi o ten drugi błąd, to nie wiem czy jest on na twoim panelu, czy na tym drugim, czy na obydwu, no i ogólnie jaka jest różnica i zależności pomiędzy tymi panelami. Używaj znaków interpunkcyjnych będzie lepiej :bajer:

Co do błędu, o którym piszesz, to masz tu krótki opis:
Obrazek
Na obydwu wskazuje ten sam błąd. A czy wina moze lezec po stronie przekaznika wentylatora, ten pod akumulatorem



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 107 gości