Przestały działać szyby

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

seba12305
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 30, 2009 12:41
Lokalizacja: SOŁTYSY

Przestały działać szyby

Post autor: seba12305 » pt kwie 01, 2011 12:06

Jak w temacie, wczoraj wieczorem nie wiedzieć czemu przestały działać wszystkie 4 szyby a dziś rano otworzyłem szyber w trakcie jazdy a po zatrzymaniu zamykałem go z kluczyka szyber się domkną i tez przestał działać. dodam ze przy włącznikach od szyb jest podświetlanie, a przy włączniku od szyberdachu nie bezpiecznik od szyberdachu ok. nie wiem dokładnie który jest od szyb ale wyczytałem ze jest dołączony nad skrzynka i rzeczywiście jest tam coś takiego 30 A w blaszanej obudowie a w środku ma coś w rodzaju stycznika był tak gorący ze nie dało się wyjąc go palcami. wie ktoś co to morze być? z góry dzięki za porady


SEBA

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przestały działać szyby

Post autor: Paweł Marek » pt kwie 01, 2011 22:14

Już ostygł to wyjmij i sprawdź miernikiem czy przewodzi, można go tymczasowo zastąpić zwykłym 30A. I od razy sprawdź bezpiecznik 21 czyli drugi od prawej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
roger18sx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 352
Rejestracja: ndz kwie 20, 2008 00:00
Lokalizacja: sanok
Kontakt:

Przestały działać szyby

Post autor: roger18sx » pt kwie 01, 2011 22:57

ja u siebie pół roku temu tez tak mialem cos sie podzialo w jednych drzwiach ktore czasem mi rozładuwywaly akumulator a raczej szyba elektryczna i tez wszystko przestalo dzialac i bezpiecznik byl bardzo goracy to to bezpiecznik termiczny wiec jak sie robi zwarcie to sie nagrzewa i przerywa obwód. a na zime odłaczyłem ta szybe i trzeba bedzie teraz szukac przyczyny bo juz drugi mechanizm załozylem i dalej tak samo jest.


VW NA ZAWSZE

seba12305
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 30, 2009 12:41
Lokalizacja: SOŁTYSY

Przestały działać szyby

Post autor: seba12305 » pn kwie 04, 2011 19:45

załozyłem ten bezpiecznik jak ostygł i na razie działa. a u mnie tez kilka dni przed tym padnieciem bezpiecznika rozładowywało akumulator.

dlaczego nie można tam wstawić zwykłego bezpiecznika?
roger18sx pisze:to bezpiecznik termiczny wiec jak sie robi zwarcie to sie nagrzewa i przerywa obwód. a na zime odłaczyłem ta szybe i trzeba bedzie teraz szukac przyczyny bo juz drugi mechanizm załozylem i dalej tak samo jest

Może to nie mechanizmy tylko te nieszczęsne łamiące się przewody przy słupkach


SEBA

Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Przestały działać szyby

Post autor: Paweł Marek » pn kwie 04, 2011 23:01

od kabli zawsze zaczyna sie sprawdzanie, czyli mierzysz pobór prądu między klemą a odkręconym zaciskiem aku wykręcając po jednym wtyk od każdych drzwi. A ten śmieszny bezpiecznik możesz oczywiście zastąpić zwykłym. Chodzi o to że zwykły po przepaleniu wymieniasz a ten zielony sam zaczyna działać ponownie jak się przestudzi.


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

seba12305
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 10
Rejestracja: czw kwie 30, 2009 12:41
Lokalizacja: SOŁTYSY

Przestały działać szyby

Post autor: seba12305 » śr kwie 06, 2011 07:34

mam jeszcze jedno pytanie, czy w tym bezpieczniku nagrzewają się te blaszki czy ten drucik owinięty na niej, taki niby spirala bo u mnie się przerwał ten drucik jak zdejmowałem obudowę.


SEBA

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 83 gości