sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
szybkivw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:58

sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Post autor: szybkivw » śr mar 30, 2011 17:17

Witam zakupiłem na allegro takowy sprzęcik chciałbym to podłączyć do mojego golfa IV TDI mam centralny ale bez pilota dlatego kupiłem ten zestaw niżej schematy i to co dostałem w przesyłce, teraz jak co z czym i gdzie mam podłączyć. Pozdrawiam i liczę na pomoc.

Obrazek Obrazek Obrazek Obrazek


Choćbym Pędził Ciemną Doliną, Zła Się Nie Ulęknę Bo Halogen W Golfie MymTkwi :)
TDI ASZ+++ 290KM 540NM
Diesel musi dymić ! A na gaz to kuchenki :D

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Post autor: skaktus » śr mar 30, 2011 18:12

1-wystąp do sprzedawcy o instrukcje montażu - mają takie
2-po kolorach przewodów nikt ci nic nie wyczaruje
3-czytałeś instrukcję którą dostałeś ? pochwal się nią na forum
4-masz pewność że do mk4 to podpasuje ? Bo nie zawsze tak jest.



Awatar użytkownika
szybkivw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:58

sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Post autor: szybkivw » śr mar 30, 2011 18:21

to wszytsko co dostałem do paczki dołączyłem wyżej, jeszcze mam instrukcję do kodowanie pilota nic więcej, pytałem ale koleś nie wie za bardzo o co kaman, a ja z tego to nic nie wiem totalna zagadka... Niby pasuje
To jeszcze dostałem.. Obrazek


Choćbym Pędził Ciemną Doliną, Zła Się Nie Ulęknę Bo Halogen W Golfie MymTkwi :)
TDI ASZ+++ 290KM 540NM
Diesel musi dymić ! A na gaz to kuchenki :D

Awatar użytkownika
skaktus
Mirafioli
Mirafioli
Posty: 3125
Rejestracja: pt lis 30, 2007 21:38
Lokalizacja: Nysa

sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Post autor: skaktus » śr mar 30, 2011 19:14

Masz wszystko opisane na pierwszym obrazku w 1 poście po stronie lewej. Interesuje cie sterowanie zamkiem, obrazek na górze kartki. Masz po kolei opisane co podłączać i gdzie. Do kierunkowskazów podłączasz się przy manetce za pomocą diod prostowniczych (diody są po to aby nie świeciły oba kierunkowskazy kiedy normalnie z nich korzystasz, jeśli nie zamontujesz diod będą mrugać 2 kierunki w trakcie jazdy).

Do tego masz opisane przewód np. otwieranie, wówczas szukasz tego przewodu w instrukcji do Skody,a potem w aucie. VW za bardzo się nie wysilał i instalacje ma chyba taką samą, więc warto spróbować. Ewentualnie poszukać takiego opisu do VW - na elektroda.pl pełno takich opisów.

Co do podłączenia do akku chyba nie muszę tłumaczyć.

Ogólnie Twoje foto jest małe, nieostre i ciężko z niego odczytać co i jak.

Jeśli nie masz pojęcia jak to podłączyć, jesteś całkowicie super zielony to lepiej to zostaw, bo jeszcze coś sknocisz, skocz do elektryka i w godzinę masz zrobione.



Awatar użytkownika
szybkivw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:58

sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Post autor: szybkivw » śr mar 30, 2011 20:22

dziękować teraz moje pytanie:
1. Do czego mam podłączyć dwa kable które sa opisane tak KOMFORT 18SEC/ MASA PO ZAM. MASA 200mA oraz II kanał 1 sec MASA 400mA
2. który schemat ? ten bez siłowników zamka ?
3. jakie te diody prostownicze mam kupić? dwie rozumiem starczą ?
4.otwieranie oraz zamykanie mam podpiąć pod kable w drzwiach tak. a To kupa zamontować gdzieś nad pedałami :) ?
5. a takie małe zapytanie czy trzeba dokażdego kierunku podłączyć z osobna ? czy np pod awaryjki ?
6. żeby dostać się do kabli od manetek to jak wybadać który kabel jest do czego ? bo rozumiem że tam właśnie wepnę się diodami ?
7. zalać lutem muszę zwroki w tym urządzeniu na drugim zdjęciu jest schemat Z2 ORAZ Z6 ??ma być to sterowanie ' - '
8.kodowanie pilotów mam na osobnej kartce z tym to sobię mam nadzieje bez problemu poradzę, że tylko wspomnę piloty bdb jakości bebechy hella sprzedaca mówił oryginał.
9. sory za moje dla niektórych błache pytania ale chciałbym zrobić sam to coś, zawsze jest ta staysfajcja, a to że bede to umiał starczy na długo i jeszcze się przyda, wieć z góry przepraszam za trywialne pytania i kolokwialny język osz :bajer:

Obrazek


Choćbym Pędził Ciemną Doliną, Zła Się Nie Ulęknę Bo Halogen W Golfie MymTkwi :)
TDI ASZ+++ 290KM 540NM
Diesel musi dymić ! A na gaz to kuchenki :D

Awatar użytkownika
szybkivw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:58

Re: sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pom

Post autor: szybkivw » pt kwie 01, 2011 21:59

dałem rafe problem rozwiązany :)


Choćbym Pędził Ciemną Doliną, Zła Się Nie Ulęknę Bo Halogen W Golfie MymTkwi :)
TDI ASZ+++ 290KM 540NM
Diesel musi dymić ! A na gaz to kuchenki :D

rokego2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 23, 2011 01:39

sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Post autor: rokego2 » pn maja 23, 2011 02:04

witam,,,, zakupilem ten sam zestaw i ciagle nie wiem gdzie przylaczyc te przewody masy?? komfort 18sec MASA 200mA oraz II KANAL 1secMASA 400mA?? w drzwiach to udalo mi sie odnalezc otwieranie przylaczajac do panelu sterowania szybami i c/zamkiem... poradzisz cos, jak to rozwiazales? gdzie te masy a i gdzie dokladnie ten zielony i niebieski (otwieranie, zamykanie)? jak ci to dziala? pozdrawiam



Awatar użytkownika
koczyk
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 257
Rejestracja: śr lis 08, 2006 10:52
Lokalizacja: Gdańsk - Grudziądz
Kontakt:

sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Post autor: koczyk » wt maja 24, 2011 20:10

komfort to impuls masy po zamknięciu - na domykanie szyb, otwórz i zamknij sam mówiłeś że znalazłeś i nie wiesz gdzie podłączyć ... jestem ciekaw jak te instalacje wyglądają potem



rokego2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 23, 2011 01:39

sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Post autor: rokego2 » śr maja 25, 2011 00:06

zacznę raz jeszcze,,,
-2 przewody zasilania + i - podłączyłem do akumulatora.
-2 przewody kierunków do manetki kierunkowskazów (ich nie będę zamierzał wykorzystać),
-jeden przewód masy 18sec200mA podłączyłem do przewodu masy co dochodzi do modułu komfortu (pin na którymś rogu)
-natomiast drugi nazwany masa kanał II 1sec400mA z niewiedzy podłączyłem do grubszego brązowego przewodu masy co się znajdował także pod kierownicą, jakby jakaś grubsza rama pod modułem komfortu (-od niej osadzone/mostkowane są inne 2 przewody)

w drzwiach dobrałem się do kostki panelu sterowania szybami i c/zamkiem (myślałem że będzie najprościej),,, tu zaczęły się schody....
metodą prób = klikania przycisku otwórz na pilocie podczas przylączania kabla zielonego "otwórz" do styków znalazłem otwieranie (pin nr 2 na tej kostce):D
drugi przewód komendy "zamknij" (równocześnie klikając przycisk zamknij na pilocie) nie wyłonił zwycięzcy...wręcz poległem. domyślam się że tutaj istotną rolę gra któraś masa...

przytrzymanie przycisku otwórz nie otwiera szyb ale to rozumiem temu, że nie podpiąłem się pod zamek drzwi lecz pod panel sterujący kierowcy gdzie przytrzymanie odblokowania drzwi nie opuszcza szyb.
mój moduł komfortu ma jedną wtyczkę brązową 23piny -jest domykanie/otwieranie szyb po przekręceniu kluczyka = czyli szukać "otwórz/zamknij) w wiązce od zamka kierowcy?

co o tym sądzisz? jestem daleko w polu? gdzie najlepiej podpiąć te masy i otwórz/zamknij?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Post autor: grg474 » śr maja 25, 2011 08:14

rokego2 pisze:w drzwiach dobrałem się do kostki panelu sterowania szybami i c/zamkiem
to błąd - masz się dopiąć do przewodów pomiędzy zamkiem a silniczkiem szyby kierowcy


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
szybkivw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:58

sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Post autor: szybkivw » śr maja 25, 2011 19:10

podepnij sie pod wiązke, cienką która idzie, do drugiej strony jest tam wiele mniej kabli są cienkie, stad cienka wiązka i dwa z nich to zamykanie oraz otwieranie. musisz wybadać który zamyka który otwiera, nie podłączaj pod silink szyby ani pod te grube wiązki, spalisz w najlepszym razie sterownik który dostałes razem z kluczykiem, a w gorszym modul komfortu. powiem Ci tyle ze umiesc pudełko i antenke czyli czarny kabel wyprowadz mozliwie wysoko poniewaz zasięg tych sterownikow jest mały ogolnie jestem zadoowlony z tego zestawu wszystko smiga elegancko. Jedynie troszke słaby zasieg ale nie jest to problem który by wykluczał ten komplet.


Choćbym Pędził Ciemną Doliną, Zła Się Nie Ulęknę Bo Halogen W Golfie MymTkwi :)
TDI ASZ+++ 290KM 540NM
Diesel musi dymić ! A na gaz to kuchenki :D

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Post autor: grg474 » śr maja 25, 2011 22:54

szybkivw pisze:nie podłączaj pod silink szyby ani pod te grube wiązki,
ciekawie bo te
szybkivw pisze:podepnij sie pod wiązke, cienką która idzie, do drugiej strony jest tam wiele mniej kabli są cienkie, stad cienka wiązka i dwa z nich to zamykanie oraz otwieranie
idą do silniczka


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
szybkivw
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 220
Rejestracja: czw lut 03, 2011 17:58

sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Post autor: szybkivw » śr maja 25, 2011 23:55

który masz rok auta ? podam Ci kolory pod jakie ja się wpinałem łączyłem zielony z zółto-niebieskim i to było zamykanie otwieranie niebieski z zielono-czerwonym oba cienkie kabelki bardzo są przy siłowniku zamka nie przy siłowniku szyby!! u mnie dziala lux torpeda :)


Choćbym Pędził Ciemną Doliną, Zła Się Nie Ulęknę Bo Halogen W Golfie MymTkwi :)
TDI ASZ+++ 290KM 540NM
Diesel musi dymić ! A na gaz to kuchenki :D

rokego2
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 4
Rejestracja: pn maja 23, 2011 01:39

sterownik + scyzoryk jak podłączyć zestaw z allegro Pomocy!

Post autor: rokego2 » czw maja 26, 2011 18:38

rok to październik 2002,,, właśnie idę się za to zabrać tylko spiszę te kolory. - czyli te masy mam ok? chwilę pewnie zejdzie i wtedy się odezwę...



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 100 gości