Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

david777
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: pn lip 26, 2010 21:25
Lokalizacja: Jędrzejów

Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: david777 » wt mar 29, 2011 18:58

ostatnio kupiłem sterownik centralnego zamka firmy STIG... lecz nie wiem jak się zabrać do montażu .... czy mógłby ktoś z was przesałać mi jakieś zdjęcia .tj. krok po kroku jak to wszystko ma wyglądać......... :bigok:



Awatar użytkownika
pioottr
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 147
Rejestracja: sob lip 15, 2006 21:31
Lokalizacja: Podkarpackie

Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: pioottr » wt mar 29, 2011 21:38

centralny jest sterowany masą, musisz się wpiąć w drzwi kierowcy w wiązce która idzie do zamka drzwi, masz tam zamykanie i otwieranie(kolory kabli sobie znajdziesz), +(czerwony grubszy kabel) przy silniku elektrycznych szyb, masa np. ze śrubki, sygnalizacja kierunkowskazami - kable znajdziesz w module komfortu kolory prawdopodobnie biało-czarny i czarno-zielony(kable musisz przeciągnąć przez przelotkę w drzwiach).



PS83BXL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lip 14, 2008 18:40
Lokalizacja: podlasie,bruxela

Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: PS83BXL » śr sie 17, 2011 21:32

tez mam MODUL BLOKER od STIGa i bede montowal do golfa 2002 TDI ALH i mam pytanie:
-czy jedyna mozliwoscia podlaczenia jest montaz tak jak wyzej kolega pisze ze do MODULU KOMFORTU i kabel przeciagnac przez przelotke w drzwiach ?
w instrukcji od stiga tez pisza ze do kabli "w zlaczu z jednostki centralnej w drzwiach kierowcy"

- czy nie mozna bezposrednio wpiac sie w wiazke na odcinku kabli zanim jeszce wejda do drzwi( niechce mi sie rozbierac drzwi)?
- moze hodzi tylko o to by zobaczyc jaki kabel jest podlaczony do danych pinow w zlaczu (w instrukcji Stig pisze ze do zółto-zielonego przewodu w pozycji "4" i do zółto-niebieskiego wpozycji 24)
- czy te kable o takich kolorach nie powinny byc tymi samymi i przechodzic przez drzwi ?

Wolalbym podlaczyc sie przed drzwiami a najlepiej jakby sie dalo to gdzies w kablach pod kierownica jak by sie dalo
ale domyslam sie jezeli tak pisz to mozliwe jest ze ta centralka w rzwiach komunikuje sie po "SZYNIE CAN" i w kablach za drzwiami juz niema mozliwosci podlaczenia sie , ALE CHCE MIEC PEWNOSC.



Awatar użytkownika
wesol
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 9232
Rejestracja: śr sie 13, 2008 14:01
Lokalizacja: Goleniów

Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: wesol » czw sie 18, 2011 07:30

mozna przed drzwiami sie wpiac. Mialem tak robione przez fachmana od alarmów w poprzednim golfie. Jak widzialem to wykastrowanie starego ukladu i wpiecie nowego zajelo mu chyba ze 30-40 minut.


Touran bls+ oraz dwa razy Touran cayc+ to

PS83BXL
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 33
Rejestracja: pn lip 14, 2008 18:40
Lokalizacja: podlasie,bruxela

Re: Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: PS83BXL » pt sie 19, 2011 20:48

ale czy to byl taki sam golf jak moj , 2002r i pelna elektryka( podobno jest roznica bo w niekrorych golfach niema tego calego modul ktory steruje elektrycznymi szybami i z reszta samochodu komunikuje sie po szynie CAN)



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: grg474 » sob sie 20, 2011 09:08

PS83BXL pisze: podobno jest roznica bo w niekrorych golfach niema tego calego modul ktory steruje elektrycznymi szybami i z reszta samochodu komunikuje sie po szynie CAN)
no jak masz takie badziewne przyciski szyb zamiast sterowania wszystkimi szybami - w drzwiach kierowcy to nie masz komfortu - jak masz panel to masz komfort


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

malenstwo10
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: czw paź 18, 2012 17:02

Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: malenstwo10 » ndz sty 05, 2014 21:47

Witam serdecznie
Niedawno zakupiłem centralkę Steli men SM 188F podłączyłem chyba zgodnie ze schematem i niestety nie działa nie wiem za bardzo gdzie zrobiłem babola schemat poniżej
http://obrazki.elektroda.pl/7735159300_ ... _thumb.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;, schemat 2: http://obrazki.elektroda.pl/8882255900_ ... _thumb.jpg" onclick="window.open(this.href);return false; Opisze pokrótce jak to wpiąłem
Pierwszy schemat-kabelki biały oraz biało/czarny dałem do wiązki w przednich drzwiach((wpięcie we wiązką do zamka) kabel żółty i żółto/czarny podłączałem do masy , kable pomarańczowy i pomarańczowo/czarny zaizolowałem( sterowanie masą)
Na schemacie drugim kable
-czerwony- do zasilania 12V
-czarna-masa i tu podpiąłem też kabelki z pierwszego schematu które poszły na masę (żółty i żółto/czarny)
fioletowy-kierunkowkazy

Proszę o zweryfikowanie i podpowiedz gdzie zrobiłem błąd :banghead:



kamilio85
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 1
Rejestracja: pt gru 18, 2015 10:53

Re: Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: kamilio85 » pt gru 18, 2015 11:09

Witam,
Własnie montowałem w Golfie mk4 sterownik centralnego zamka (98r, pełna elektryka). W moim przypadku za sterowanie centralką odpowiadają kable żółto - niebieski oraz żółto - zielony. Podpięcie pod kierunkowskazy zrobiłem do kostki przy kierunku (trzeba zdjąć górną osłonę między kierownicą a zegarami. Uwaga - jest tam ciasno i kostkę ciężko wyjąć. Zwrócić uwagę przy jej ponownym zakładaniu - plastikowe bolce przy wtyczce skutecznie utrudniają wpięcie kostki - wyginają się , także delikatnie, nie na chama ;p Przewody pod kierunki - w moim przypadku kable od sterownika podpinałem pod przewody czarno - zielony oraz czarno-szary.
Podsyłam również przydatną rzecz -instrukcja demontażu wajchy otwierania maski w celu zdjęcia osłony plastikowej dolnej przy słupku A i dostania się do punktu podpięcia przewodów do masy.
viewtopic.php?t=282182
Uwaga - spinka wyskakuje i może wpaść w otwór technologiczny bądź pod wykładzinę podłogi.



Awatar użytkownika
eMKaIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 18, 2015 13:29

Re: Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: eMKaIV » wt sty 19, 2016 16:20

pioottr pisze:centralny jest sterowany masą, musisz się wpiąć w drzwi kierowcy w wiązce która idzie do zamka drzwi, masz tam zamykanie i otwieranie(kolory kabli sobie znajdziesz), +(czerwony grubszy kabel) przy silniku elektrycznych szyb, masa np. ze śrubki, sygnalizacja kierunkowskazami - kable znajdziesz w module komfortu kolory prawdopodobnie biało-czarny i czarno-zielony(kable musisz przeciągnąć przez przelotkę w drzwiach).

Witam, chciałem zapytać czy ten + przy silniku elektrycznych szyb ma stały prąd? Bo przynajmniej u mnie jak zapłon jest wyłączony to elektryczne szyby nie działają a zatem sterownik centralki nie będzie miał zasilania i nie będzie otwierał ani zamykał drzwi. Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: Qto » wt sty 19, 2016 16:28

Czerwono/biały przy silniczku to stały plus



Awatar użytkownika
eMKaIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 18, 2015 13:29

Re: Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: eMKaIV » wt sty 19, 2016 18:52

Qto pisze:Czerwono/biały przy silniczku to stały plus
Czyli w zasadzie jeśli chce podłączyć tylko otwieranie i zamykanie drzwi (bez domykania szyb, kierunkowskazów itp) to sterownik, wszystkie kable podłączę w drzwiach. Bez ingerencji w słupek kierowcy, próg itp mam rację? Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19378
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: Qto » wt sty 19, 2016 21:20

otwieranie i zamykanie, w przypadku posiadania elektrycznych szyb, podłączysz tylko w drzwiach. Masę i zasilanie w drzwiach znajdziesz. Więc odpowiedź brzmi - tak.



Awatar użytkownika
eMKaIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 18, 2015 13:29

Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: eMKaIV » wt sty 19, 2016 21:38

Qto dzięki wielkie za odpowiedź! Pozdrówka :D



Awatar użytkownika
eMKaIV
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: ndz paź 18, 2015 13:29

Montaż sterownika centralnego zamka VW golf IV

Post autor: eMKaIV » śr sty 20, 2016 17:55

Witam koledzy. Dzisiaj próbowałem podłączyć sterownik centralki ale nici z tego... Jako, że zależy mi tylko na samym zamykaniu i otwieraniu (bez domykania szyb, kierunków itp) to podłączyłem kable przy sterowniku odpowiedzialne za to do kabli odpowiedzialnych za to przy siłowniku w drzwiach kierowcy. Masa poszła na śrubkę a + na czerwono-bialy przewód zasilający silniczek szyby. Sterowanie zrobiłem plusem. Po naciśnięciu przycisku na pilocie zamykanie/otwieranie słychać, że sterownik pracuje - jest takie cyk cyk :jezor: ale żadnej reakcji na zamkach. Nie wiem co może być przyczyną. Zrobiłem wszystko tak jak na schemacie oraz kierowałem się informacjami zdobytymi tu na forum. Może wina leży w siłowniku? Proszę o pomoc. Pozdrawiam.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 113 gości