Wyssało akumulator przez noc

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

nycer
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 8
Rejestracja: ndz lut 13, 2011 20:29

Wyssało akumulator przez noc

Post autor: nycer » ndz lut 20, 2011 15:21

Chyba, że możesz dolać takiej wody do akumulatorów. Wtedy podładuj go 24 godziny i powinien trzymać prąd.



A JAK TO NIE POMORZE TO ZRÓB TAK JAK TUTAJ :
Obrazek



Awatar użytkownika
cens
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 143
Rejestracja: sob paź 11, 2008 11:46
Lokalizacja: łódzkie
Kontakt:

Wyssało akumulator przez noc

Post autor: cens » ndz mar 27, 2011 23:04

Stuacja z rozładowaniem akumulatora przez noc się powtórzyła. Ogólnie z samochodem dzieją się przeciwne rzeczy, które chciałbym w miare przejrzysty sposób wam przedstawić, ale nie wiem czy mi się uda...

1. Cały czas pokazuje się błąd magistrala układu komfortu w trybie awaryjnym.
2. Po zamknięciu auta alarmem z pilota wszystko jest ok, ale:
-po kilku minutach przestaje mrygać dioda przy rygielku w drzwiach kierowcy i przy otwieraniu tyle drzwi już się nie otwierają (tylko przednie)
- w krótkich odstępach czasu dioda przy rygielku nie przestaje mrygać i wtedy drzwi się otworzą. Także jest zależność: jeżeli dioda przestanie mrygać to już wiadomo że tylne drzwi się nie otworzą.
-jeżeli drzwi tylne się nie otworzą to nie mogę ich już otworzyć ani z pliota (ponownie zamykając i otwierając) ani przektęcając kluczyk, ale zawsze udaje się to zrobić przez panel po wewnętrznej stroni drzwi kierowcy.
3. nie wiem czy może mić to cokolwiek wspólnego ale w lusterkach nieustannie słychać delikatne buczenie, jeżeli przycisk do regulacji ustawiony jest na L - buczą oba; na R - tylko prawe.

Odnosząc się do tego że do roboty są zamki, póki co rozebrałem zamek w drzwiach kierowcy, wszystko tam jest cacy, luty ok, wygląda jak nówka. Znalazłem gdzieś w necie pomysł na znalezienie drzwi z którymi może być problem, że wywala błąd magistrali komfortu. Poradzono tam, aby odłączyć wszystkie kostki od drzwi, po kolei je podłączać i sprawdzać na bierząco kiedy błąd wskoczy (po podpięciu któych drzwi). Okzauj się, że obojętne które TYLNE drzwi podłącze to ten błąd wskakuje.
NIe mam już pomysłów co może być nie tak. Przymierzam się do zmiany modułu komfortu bo być może w nim tkwi problem. co sądzicie?


I'll be back...

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Wyssało akumulator przez noc

Post autor: guziolek » ndz mar 27, 2011 23:32

Skoro wyskakuje po podpięciu obydwu tylnych to prosta piłka. Jedne i drugie mają zwalony zamek i nie ważne, że ładnie od wygląda i tak musisz go przeserwisować. Co i jak napisane w fotoporadzie o mikrostykach. Ewentualnie może tez być tak, że gdzieś masz złamany bądż przetarty kabelek w wiązce idącej do tych tylnych drzwi i łapie lewą masę i przez to te szopki. Jeśli by tak było, to trzeba zwyczajnie miernikiem czukać który kabelek jest be i coś szwankuje, bo nikt nie wie gdzie się mógł załamać (najczęściej łamią/przecierają się w tej harmonijce idącej od drzwi do słupka). Jednak wg mnie najpierw zamki sprawdzić miernikiem i płytkę polutowac na nowo, a dopiero potem w razie "W" dalej kombinować.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 81 gości