problem, kluczyk stacyjki nie odbija kreci rozrusznik

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

problem, kluczyk stacyjki nie odbija kreci rozrusznik

Post autor: specWROC » śr mar 23, 2011 23:35

Witam mam mk2 91 rok,
jak w temacie po przekręceniu kluczyka coś strzeliło teraz on chodzi bardzo lekko i nie odbija muszę sam cofnąć kluczyk jak odpali bo bym spalił rozrusznik, próbowałem na forum coś poszukać na ten temat ale część postów opisuje że trzeba coś tam w samej stacyjce wymienić a mam pytanie czy może nie wystarczy wymienić tej takiej plastikowej kostki za 20zł podróbki??? czy to ona odpowiada za odbijanie kluczyka czy jakiś element w samej stacycję


proszę o poradę z góry wielkie THX :kufel:



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

problem, kluczyk stacyjki nie odbija kreci rozrusznik

Post autor: LoLs » czw mar 24, 2011 00:01

to nie wina kostki tylko samej stacyjki a raczej taka sprężynka pękła sam tego raczej nie zrobisz bo sporo zabawy z tym , jedynie wymienić lub do gościa co robi zamki oddać


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

anfar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 09, 2007 20:20
Lokalizacja: prawie Zamosc

Re: problem, kluczyk stacyjki nie odbija kreci rozrusznik

Post autor: anfar » czw mar 24, 2011 10:44

Witam.Przerabiałem ten problem niesprawna kostka do wymiany.Wymienisz sam odkręcając taką malutką srubkę malutkim srubokrętem (trudno dostępna).Lepiej zdjąc kierownicę, manetki,tulejkę na której mocowana jest kiera i stacyjkę i wymieniasz kostkę.tulejka ma bardzo mały występ i trudno zachaczyc sciągaczem, pod tulejkę podkładałem płaski klucz chyba 22(nie pamiętam)a na klucz sciągacz,ładnie schodzi.



Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

problem, kluczyk stacyjki nie odbija kreci rozrusznik

Post autor: specWROC » czw mar 24, 2011 13:08

właśnie zadzwoniłem do serwisu i powiedzieli że da się tę śrubkę odkręcić bez demontażu stacyjki pytanie właśnie:

CZY TA ŚRUBKA NA KTÓREJ JEST MOCOWANY PRZEŁĄCZNIK ELEKTRYCZNY TO TORX CZY KRZYŻAK?????

zadzwoniłem do takiego punktu co zajmują się zamkami to powiedzieli że trzeba ściągać stacyjkę i koszt 40 zł za wymianę?

czy naprawdę nie ma szansy na wymiane przełącznika bez rozbierania stacyjki ściągaczem, czy jest to wogóle możliwe??



anfar
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 28
Rejestracja: wt paź 09, 2007 20:20
Lokalizacja: prawie Zamosc

Re: problem, kluczyk stacyjki nie odbija kreci rozrusznik

Post autor: anfar » czw mar 24, 2011 13:25

Malutki wkręt krzyżak.Tak jak wczesniej wymontujesz bez zdejmowania stacyjki bardzo cieniutki wkrętak ,wkładasz wkrętak od spodu po odpięciu przewodów.



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

problem, kluczyk stacyjki nie odbija kreci rozrusznik

Post autor: LoLs » czw mar 24, 2011 20:15

ale powiem tak ze przełącznik podaje tylko napięcie on ie odpowiada za cofanie kluczyka wiec nie wiem czemu ma służyć wymiana kostki ?? a co do stacyjki to w 10 min możesz ją wyjąc nie ma wielkiej filozofii


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

problem, kluczyk stacyjki nie odbija kreci rozrusznik

Post autor: DaroW » czw mar 24, 2011 21:14

LoLs, sprężynka cofająca kluczyk jest w kostce, a nie stacyjce :)



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

problem, kluczyk stacyjki nie odbija kreci rozrusznik

Post autor: LoLs » czw mar 24, 2011 21:21

dam przykład z pracy :P bo widocznie miałem jakiegoś dziwnego Passata bo kluczyk się nie cofał i rozrusznik kręcił jak szalony , 3 kostki poszły i dalej to samo a gościu co robi zamki powiedział ze sprężynka w samej stacyjce padła do wymianie całej stacyjki i włożeniu tej co była starej kostce działa normalnie ,a powiedz mi niby gdzie miało by to być w kostce ?? skoro raz ze jest plastikowa to dwa ze aby delikatnie załapuje ten języczek z stacyjki kostkę ?? miał by tyle siły ją cofnąć ??


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

DaroW
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 381
Rejestracja: czw sty 28, 2010 19:25
Lokalizacja: okol. Czewy

problem, kluczyk stacyjki nie odbija kreci rozrusznik

Post autor: DaroW » czw mar 24, 2011 21:35

Rozbierz kostkę to zobaczysz jaka jest sprężynka. W Passacie może jest inaczej, on jest bardziej Audi niż VW, do tego może w nowszych jest inaczej zrobiona stacyjka. W Golfie 2, 3 stacyjka nie ma żadnej sprężyny cofającej, specjalnie przed chwilą sprawdzałem :)



Awatar użytkownika
LoLs
Forum Master
Forum Master
Posty: 1043
Rejestracja: czw maja 24, 2007 08:53
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

problem, kluczyk stacyjki nie odbija kreci rozrusznik

Post autor: LoLs » czw mar 24, 2011 21:41

rozbiorę jutro i zobaczę :P


[URL=https://datesnow.life]Night dating, no obligations[/URL]

Awatar użytkownika
specWROC
(()())G.O.L.F.(()())
(()())G.O.L.F.(()())
Posty: 966
Rejestracja: sob kwie 22, 2006 23:53
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

problem, kluczyk stacyjki nie odbija kreci rozrusznik

Post autor: specWROC » pt mar 25, 2011 21:25

łudziłem się iż może jednak się uda jakoś wymienić kostkę bez demontowania stacyjki ale niemcy dobrze zabezpieczyli kostkę przed nie powołanymi osobami:)))

....niestety musiałem zdemontować stacyjkę tzn wyjąć ją bo śrubka od przełącznika była tak ukryta iż nie ma po prostu szans żeby dojść do niej śrubokrętem

Największy problem stanowi zdjęcie tej nasadki na która nakładamy kierownicę, najpierw próbowałem ściągaczem ale za nic nie poszło więc podłożyłem klucz 27 pod nasadę to znów ściągacz zaczął się wyginać w dół, to zakręciłem śrubę od kiery (24) lekko na trzonek a na ściągacz nakręciłem mniejszą śrubę i odrazu poszło:)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 68 gości