Przegrzewający się wentylator chłodnicy

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

rafg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt paź 13, 2009 13:21
Lokalizacja: Lubin

Przegrzewający się wentylator chłodnicy

Post autor: rafg » śr mar 23, 2011 14:23

Gdy włączę klimę wszystko gra i tańczy prócz jednego. Po 10min duży wentylator a raczej jego silniczek dostaje ogromnej temperatury i mam wrażenie, że mi auto zaraz pójdzie z dymem przez niego. Byłem u jakiegoś speca: pomierzył altka (w normie), podokręcał klemy bo coś latały i mówi sprawdzić jak ostygnie czy się nie poprawi. Wentylator ochłonął ale za chwile po włączeniu klimy znowu się zaczął nagrzewać. Załatwiłem sobie nawet 2gi (używkę) i też się grzeje.
Chłop mi powiedział, że jak to dokręcenie klem nie pomoże (a nie pomogło) to kupić nowy wentylator. Coś mi się nie chce wierzyć, że na 2 wentylatorach miałbym taki sam objaw. Nie mają luzów i kręcą się ładnie. Dodam jeszcze, że wszystkie uziemienia są przeczyszczone i jest brak mi pomysłów w tym momencie za co tu się jeszcze zabrać.
W ogóle jak się zapali klimę to na którym biegu powinien wentylator chodzić? U mnie jest to podejrzewam najwyższy bieg bo strasznie szybko się obraca.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Przegrzewający się wentylator chłodnicy

Post autor: grg474 » śr mar 23, 2011 15:59

rafg pisze:W ogóle jak się zapali klimę to na którym biegu powinien wentylator chodzić? U mnie jest to podejrzewam najwyższy bieg bo strasznie szybko się obraca.
powinien chodzić na pierwszym - drugi jak musi dużo zbić temperatury


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

zikr6
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 629
Rejestracja: czw kwie 09, 2009 20:52
Lokalizacja: lubuskie

Przegrzewający się wentylator chłodnicy

Post autor: zikr6 » śr mar 23, 2011 20:43

Jeżeli nie masz pierwszego biegu wentylatorów tzn że sterownik wentylatorów uszkodzony(znajduje się pod akumulatorem).Lub wszystko jest w porządku z wentylatorem a masz problem z klimą za wysokie ciśnienie w układzie spowodowane np zapchanym osuszaczem przez co w układzie klimy panuje bardzo wysokie ciśnienie i wentylatory pracują jak oszalałe aby schłodzić skraplacz.Czy przypadkiem nie rozłącza Ci sprężarki po włączeniu klimy?



rafg
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 126
Rejestracja: wt paź 13, 2009 13:21
Lokalizacja: Lubin

Re: Przegrzewający się wentylator chłodnicy

Post autor: rafg » śr mar 23, 2011 20:59

zikr6 pisze:Jeżeli nie masz pierwszego biegu wentylatorów tzn że sterownik wentylatorów uszkodzony(znajduje się pod akumulatorem).Lub wszystko jest w porządku z wentylatorem a masz problem z klimą za wysokie ciśnienie w układzie spowodowane np zapchanym osuszaczem przez co w układzie klimy panuje bardzo wysokie ciśnienie i wentylatory pracują jak oszalałe aby schłodzić skraplacz.Czy przypadkiem nie rozłącza Ci sprężarki po włączeniu klimy?
Generalnie to boję się używać klimy dłużej niż 10min bo wentylator dostaje strasznej temperatury. Kiedyś klima mi w ogóle nie działała. Oddałem to klimiarzą i wymienilii czujnik ciśnienia oraz ten sterownik wentylatorów więc w tym kierunku raczej bym nie szukał. Chyba, że ekipa o dupe rozbić była.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 119 gości