Podgrzewane fotele highline

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

dtr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 13, 2010 10:21

Podgrzewane fotele highline

Post autor: dtr » czw mar 17, 2011 11:53

Witam
Zauważyłem, że w swoim aucie mam fabryczną instalację grzanych foteli - czyli po dwie kostki podłączone do foteli, pod zaślepkami gdzie powinny być regulatory grzania, są brązowe kostki, natomiast w skrzynce bezpieczników, nie ma bezpiecznika ( tylko widać 1 pin ) i tam wiązka się kończy.Czy w wersjach highline była fabrycznie montowana wiązka grzanych foteli? i czy jest możliwość, że w fotelach są zamontowane maty, tylko to jakaś zubożona wersja auta(są spryskiwacze reflektorów i podgrzewane dysze)? można jakoś sprawdzić czy maty są zamontowane pod poszyciem foteli nie rozbierając ich ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Podgrzewane fotele highline

Post autor: grg474 » czw mar 17, 2011 13:27

no to połowa sukcesu - masz instalację.
pod fotelami masz 2 wtyczki - obie są wpięte?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

dtr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 13, 2010 10:21

Podgrzewane fotele highline

Post autor: dtr » czw mar 17, 2011 13:39

Tak, obie są wpięte, tylko pytanie, gdyby nie było mat grzejących, to byłoby w co je wpiąć, w sensie jakiś zaślepek pinów etc. ?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Podgrzewane fotele highline

Post autor: grg474 » czw mar 17, 2011 14:20

dtr pisze:to byłoby w co je wpiąć, w sensie jakiś zaślepek pinów etc
nie nie byłoby - skoro tak jest to znaczy ze brakuje ci tylko włączników, jednego kabelka pomiędzy punktem 30 a gniazdem bezpiecznika i samego bezpiecznika 44 - 25A


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

dtr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 13, 2010 10:21

Podgrzewane fotele highline

Post autor: dtr » czw mar 17, 2011 14:30

a możesz mi jeszcze powiedzieć co to jest punkt 30, i gdzie go szukać (czy to jest plus akumulatora)? i dodatkowo które z przewodów w kostkach przełączników zewrzeć, żeby na krótko sprawdzić ( pomijając przełączniki ), czy grzanie będzie działało?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Podgrzewane fotele highline

Post autor: grg474 » czw mar 17, 2011 15:21

dtr pisze:a możesz mi jeszcze powiedzieć co to jest punkt 30
gniazdo pod przekaźnikami - listwa - oznaczone liczbą 30 do którego od spodu przykręcone są czerwone grube przewody.
dtr pisze:i dodatkowo które z przewodów w kostkach przełączników zewrzeć, żeby na krótko sprawdzić
wystarczy że dasz napięcie na jeden przewód we wtyczkach tych schowanych w konsoli - pin 2 kolor czarno/żółty - po 2 - 3 minutach fotele będą ciepłe. Odłącz jeśli nie chcesz spalić mat


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Podgrzewane fotele highline

Post autor: martinezz123 » czw mar 17, 2011 16:01

no i tu nasuwa sie pytanie dlaczego tak masz ?? ja myslę że ktoś po prostu ukrył w ten sposób awarię tych siedzonek :hmm: , oby nie oczywiście ale ja juz kilka razy spotkałem sie z takim postepowaniem :(


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Podgrzewane fotele highline

Post autor: grg474 » pt mar 18, 2011 09:33

martinezz123 pisze:no i tu nasuwa sie pytanie dlaczego tak masz ??
jest jeszcze inna możliwość - jełśi to jest oryginalna wiązka to wystarczy sprawdzić kody wyposażenia na wlepie - możliwe że montowali taka wiązkę jak mieli lub gość kupujący nie zaznaczył wersji zgrzanymi fotelami (dopłata) to najprostsza metoda - zaślepki zamiast włączników - przecież jak kupisz auto z salonu to od razu nie ryjesz w wiązkach :bigok:


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

dtr
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 13
Rejestracja: śr paź 13, 2010 10:21

Re: Podgrzewane fotele highline

Post autor: dtr » pt mar 18, 2011 13:20

Auto jest z końca stycznia 99 roku.Być może wcześniej nie było tzw "pakietu zimowego" zawierającego spryskiwacze reflektorów, grzane dysze spryskiwaczy i foteli podgrzewanych, a auta były już fabrycznie przygotowywane do wprowadzenia takiego pakietu...sam nie wiem



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: Podgrzewane fotele highline

Post autor: martinezz123 » pt mar 18, 2011 16:22

dtr pisze:Auto jest z końca stycznia 99 roku.Być może wcześniej nie było tzw "pakietu zimowego" zawierającego spryskiwacze reflektorów, grzane dysze spryskiwaczy i foteli podgrzewanych, a auta były już fabrycznie przygotowywane do wprowadzenia takiego pakietu...sam nie wiem
mój kolego jest dokładnie tak samo jak twój z początku roku 99r i ma to wszystko :)
jest jeszcze inna możliwość - jełśi to jest oryginalna wiązka to wystarczy sprawdzić kody wyposażenia na wlepie - możliwe że montowali taka wiązkę jak mieli lub gość kupujący nie zaznaczył wersji zgrzanymi fotelami (dopłata) to najprostsza metoda - zaślepki zamiast włączników - przecież jak kupisz auto z salonu to od razu nie ryjesz w wiązkach :bigok:
mnie już kolego grg474 nic nie zdziwi, ja obstawiam to że ktoś to ukrył :hmm: :-) , sam doświadczyłem czegoś takiego półtory roku jeździłem w świadomości że nie mam ESP (kontroli trakcji ) , po kolei dochodziłem nowych odkryć najpierw błąd czujnika kąta skrętu potem wtyczka za zaślepką , potem sterownik ESP a na końcu odkryłem że ktoś wczesniej musiał wymienić licznik i tu sprawa się wyjaśniła , okazało sie że ktoś zamiast skalibrować czujnik kąta skrętu to zajął sie ukrywaniem tych detali :( i tyle , przez ostatnie dwa lata spotkałem sie conajmniej 4 razy z takim podobnym ukrywaniem , czego się nie robi żeby auto sprzedać :)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 29 gości