Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
daro2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:13
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: daro2 » wt mar 15, 2011 09:56

Witam serdecznie
Z góry przepraszam jeżeli temat umieściłem nie w tym dziale co trzeba, ale nigdzie nie mogłem znaleźć podobnych.
Moje pytanie jest następujące, czy istnieje możliwość założenia tempomatu do golfa IV z silnikiem 1,6 z 2000 roku z automatyczną skrzynią biegów, golf nie posiada modułu komfortu anie komputera pokładowego.
Jakie ewentualnie są kroki aby to zmontować co należy kupić i gdzie podłączyć? dodam że dwa lata temu sam założyłem sobie centralny więc myślę że jak bym miał jakieś wskazówki to powinienem sobie z tym poradzić.
Będę wdzięczny za każdego pomocnego posta lub linka to tematu jak to zrobić.
pozdrawiam daro



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: grg474 » wt mar 15, 2011 12:12

daro2 pisze:Moje pytanie jest następujące, czy istnieje możliwość założenia tempomatu do golfa IV z silnikiem 1,6 z 2000 roku z automatyczną skrzynią biegów,
tak ale wiąże się to z wymianą sterownika silnika na wersje obsługującą taką opcję czyli numer w zależności od tego czy auto modelowo 2000 czy 2001 (liczy się numer nadwozia w którym masz konkretny miesiąc/model) - bez tego nie dardy ci konkretnie odpowiedzieć - musisz podać kod silnika i albo miesiąc produkcji albo numer nadwozia


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
daniel1d
Forumowy spamer :)
Forumowy spamer :)
Posty: 2250
Rejestracja: pt paź 24, 2008 21:36
Lokalizacja: Siedlce

Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: daniel1d » wt mar 15, 2011 12:22

Był gdzieś taki temat poszukaj dobrze..Tylko czy jest sens zakładania tempomatu? Będziesz go w ogóle używać bo w PL to bardzo niema takich dróg żeby włączyć tempomat i lecieć bez hamowania dłuższy odcinek.


www.proturbo.com.pl

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: martinezz123 » wt mar 15, 2011 13:23

a ja założyłem sobie tempomat i używam go nawet w Polsce , jest to rewelacyjna opcja jak sie chce nóżkę odciążyć :) .
jeżeli już bedziesz wiedział czy da się do ciebie założyć ten tempomat to poniżej wklejam ci linki które powinny ci pomóc :)
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=1932281" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?p=2025095" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.leonclub.pl/forum/viewtopic.php?t=8957" onclick="window.open(this.href);return false;


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: grg474 » wt mar 15, 2011 13:44

martinezz123, problem w tym, że on ma benzynę a tu nie jest tak hyc jak w tdi


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
daro2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:13
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: daro2 » wt mar 15, 2011 14:39

daniel1d pisze: Będziesz go w ogóle używać bo w PL to bardzo niema takich dróg żeby włączyć tempomat i lecieć bez hamowania dłuższy odcinek.
Niestety ale w moim przypadku to się przyda ponieważ kilka razy do roku śmigam do Niemiec i o ile się nie mylę to nie tylko odciąża nogę ale również zmniejsza spalanie.
Co do wymienionych danych to mogę je podać, tylko czy ktoś może mi zagwarantować że w moim golfie będzie to działało?
Wymiana sterownika nie wchodzi w rachubę, to wolał bym już zmienić auto :D



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: Qto » wt mar 15, 2011 15:29

Trochę mało info podałeś...ale jeżeli masz linkę gazu to odpuść temat



Awatar użytkownika
Warren.
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 354
Rejestracja: ndz lut 21, 2010 20:00
Lokalizacja: ZST
Silnik: AEB

Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: Warren. » wt mar 15, 2011 15:33

Powinno obejść się bez wymiany sterownika. Jaki masz motor? 1,6 16V ATN 105KM?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: grg474 » wt mar 15, 2011 15:58

daro2 pisze:Wymiana sterownika nie wchodzi w rachubę,
jeśli tak to od razu odpowiem - nie założysz tempomatu
Qto pisze:ale jeżeli masz linkę gazu to odpuść temat
APK ma linkę i tempomat działa - słuchajcie - w benzynowcach jest tak - sterownik silnika obsługujący tempomat lub sterownik nie obsługujący. Manetki możecie sobie zakładać ale skoro VW przewidział osobny sterownik silnika dla np AKL z tempomatem i dla AKL bez tempomatu to kodować sobie możecie.... chyba licznik
to samo z AEH oraz z 2,0 APK


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: Qto » wt mar 15, 2011 17:03

grg474 pisze: Qto napisał(a):ale jeżeli masz linkę gazu to odpuść temat


APK ma linkę i tempomat działa
nie mówię że nie...ale skoro autor nie ma zamiaru zmieniać ECU a ma linkę to może sobie temat odpuścić. Mogłem bardziej rozwinąć poprzednią myśl...jeżeli jest linka to tak jak grg474 pisze...wymiana sterownika. Jak jest elektroniczna przepustnica to porady są na forum.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

Re: Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: martinezz123 » wt mar 15, 2011 18:47

grg474 pisze:martinezz123, problem w tym, że on ma benzynę a tu nie jest tak hyc jak w tdi
wiem :) , dlatego napisałem że jak juz bedzie wiedział co i jak to może skorzystać z tych adresów stron :okej:


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
daro2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:13
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: daro2 » wt mar 15, 2011 20:11

Drodzy Panowie więc tak silnik jest 1,6 8V APF skrzynia biegów automat, raczej na 100% jestem pewny że nie ma tam linki tylko jakaś kostka czarna.
Auto zostało kupione 09,08,2000 więc zapewne jest z 2000 roku. Mogę jeszcze podać vin jeżeli to coś pomoże, jak jest szansa na założenie tego bez większych kosztów to założę, jeżeli musiał bym wymieniać sterownik to nie będę się za to zabierał, oczywiście bardzo dziękuję za odpowiedzi ale dzisiaj znalazłem kilka tematów ale dotyczą TDI dlatego postanowiłem skonsultować to z Wami



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: Qto » wt mar 15, 2011 21:06

daro2 pisze:silnik jest 1,6 8V APF
no to git..na forum masz fotoporadę co i jak...tyle że jak dobrze pamiętam do TDI...ale wszystko wygląda tak samo z wyjątkiem podłączenia bo inne kolory kabli będą...ale to znajdziesz tutaj http://vagdrivers.net/forums/index.php?showtopic=35072" onclick="window.open(this.href);return false;
Jest tam opisane krok po kroku (bez fotek) jak założyć tempomat do wielu silników VAG



Awatar użytkownika
daro2
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: pt paź 17, 2008 19:13
Lokalizacja: Usa
Auto: bmw
Kontakt:

Jak założyć samemu Tempomat do golfa IV?

Post autor: daro2 » śr mar 16, 2011 09:37

No wszystko fajnie tylko że to po angielsku a ja niestety nie znam angielskiego :-( szkoda że na forum nie zostało opisane to do benzyny bo pewnie wielu by sobie to założyło, ale i tak dzięki za pomoc

Znalazłem jeszcze jeden fajnie pokazaną poradę ale też niestety po angielsku, może ktoś mógłby to przełożyć na słowiański :D
http://uk-mkivs.net/forums/p/174811/2497777.aspx" onclick="window.open(this.href);return false;
A tu super opis ze zdjęciami w PDF ale też po angielsku :-(
http://golf4.be/downloads/HandleidingCCGolf4.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;



Zablokowany

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google Adsense [Bot] i 106 gości