dziwny problem(przepustnica) z moim MKIV 1,6 16V AZD

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
travis25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 14, 2011 19:16
Lokalizacja: Warszawa

dziwny problem(przepustnica) z moim MKIV 1,6 16V AZD

Post autor: travis25 » pn mar 14, 2011 20:16

Witam wszystkich!
Mam dość dziwny przypadek nie mogłem odnaleźć pokrewnego na forum więc założyłem nowy(jeśli jest taka potrzeba i możliwość można go przepiąć do kogoś)

mam MKIV 1,6 16V silnik AZD
jakieś 3 tygodnie temu kiedy temperatura spadła do -20 stopni wyszedłem rano odpalić samochód.
Kręcę kręcę i odpalił dopiero za 3 razem co nigdy się nie zdarzało mu wcześniej. Odpaliłem wyszedłem go troszkę odśnieżyć i auto zgasło nie mogłem go już odpalić.
w pierwszej chwili pomyślałem mało jeżdżę akumulator się nie doładował jest zima itd..
wieczorem wyjąłem akumulator na prostownik następnego dnia wsadziłem i już wiedziałem że to nie akumulator...
Kolejnym podejrzeniem było że może gdzieś dostała się woda na filtrze paliwa i przymarzło , ale to również nie trafna diagnoza

Odstawiłem samochód do warsztatu osiedlowego ale tam nie są tak zaawansowani technologicznie itd..
Gość sprawdził pobieżnie układ paliwowy wszystko oki , sprawdził bezpieczniki i jeden był spalony wymienił go odpalił auto pochodziło z 10 sekund i zgasło.

Zadzwoniłem do polecanego mechanika przyjechał podpiął interfejs i zaczytał takie błędy :
P1581
P1554
P1545

błędy odpowiadają za zespół przepustnicy ,jednostką sterującą klapa przepustnicy.

Diagnoza przepustnica do wymiany
telefon do ASO wgląd w allegro w końcu zakup na allego

przepustnica wsadzona w sobotę skasowane błędy zrobiona adaptacja.

Zrobiona jazda testowa około 60-70 km i w mieście i po S8 z różnymi prędkościami
Samochód ożywił się lepiej przyśpieszał i dało się odczuć że lepiej się zbiera.

dziś rano chce odpalić odpala na chwile i padł. Zmiana bezpiecznika samochód odpalił od razu za pierwszym razem
najpierw obroty w granicach 1100 pochodził chwile zgasiłem odczekałem z 2 minuty odpalam znowu znowu bez problemu obroty 1000 ale widać że spadają delikatnie do 900..

więc co może być przyczyną zaznaczę że jak wczoraj wracałem z jazdy testowej to na ostatnich kilometrach włączył się chcek engine

coś z elektryką ale co to może być

będę wdzięczny za jakaś pomoc.
I z góry przepraszam za tak długi post


Szerokości kolego
----------------------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

dziwny problem(przepustnica) z moim MKIV 1,6 16V AZD

Post autor: grg474 » pn mar 14, 2011 21:58

a możesz powiedzieć który bezpiecznik ci się pali?


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
travis25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 14, 2011 19:16
Lokalizacja: Warszawa

dziwny problem(przepustnica) z moim MKIV 1,6 16V AZD

Post autor: travis25 » wt mar 15, 2011 09:40

bezpiecznik numer 29 Sterownik silnika 15A(z góry przepraszam ze tego nie napisałem) :-(


Szerokości kolego
----------------------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

dziwny problem(przepustnica) z moim MKIV 1,6 16V AZD

Post autor: grg474 » wt mar 15, 2011 10:55

bezpiecznik ten odpowiada za zasilanie cewek i za zasilanie sterownika silnika - trzeba by zacząć od sprawdzenia jednak przyczyny palenia się tego bezpiecznika -bo spalenie się tego bezpiecznika może powodować że masz potem nie zaadaptowaną przepustnicę


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
travis25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 14, 2011 19:16
Lokalizacja: Warszawa

Re: dziwny problem(przepustnica) z moim MKIV 1,6 16V AZD

Post autor: travis25 » wt mar 15, 2011 16:29

grg474 pisze:bezpiecznik ten odpowiada za zasilanie cewek i za zasilanie sterownika silnika - trzeba by zacząć od sprawdzenia jednak przyczyny palenia się tego bezpiecznika -bo spalenie się tego bezpiecznika może powodować że masz potem nie zaadaptowaną przepustnicę
przepustnica została wymieniona została przeprowadzona adaptacja wszystkie wczesniejsze błędy zostały skasowane i było oki
na moje oko usterka została naprawiona ale tak jak napisałem problem jak by powrócił z tym że samochód odpalił po wymianie bezpiecznika pali się check engine.Oczywiscie sprawdzę co jest przyczyną dziś się będę widział z mechanikiem od tej przepustnicy podepniemy pod komputer i zobaczymy czy wywali jakieś błędy.Nie znam się ale czy źle zaadoptowana przepustnica może miec wpływ na jakies nazwijmy to zwarcie?bo to z boku tak wygląda.

bo może poprostu bezpieczniki już swoje przeżyły a to ze padło teraz znowu to poprostu przypadek.

będę wdzieczny za jakieś wskazówki ,wieczorem napisze co wykazał komputer i czy cos się posuneło w przedmiotowej sprawie.


Szerokości kolego
----------------------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
travis25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 14, 2011 19:16
Lokalizacja: Warszawa

dziwny problem(przepustnica) z moim MKIV 1,6 16V AZD

Post autor: travis25 » wt mar 15, 2011 20:48

Po podpięciu pod kompa
wywaliło błąd czujnik EGR-błąd wykasowany.
Dalej wielką zagadką jest to zwarcie w czwartek odstawiam samochód do warsztatu by mi zbadali całe okablowanie od bezpiecznika 29.
plan jest taki by sprawdzić w którą stronę jest zwarcie czy w stronę komputera(elementy pod dechą) czy w stronę (cewek elementy pod maską)

w czwartek coś napiszę.


Szerokości kolego
----------------------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
travis25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 14, 2011 19:16
Lokalizacja: Warszawa

dziwny problem(przepustnica) z moim MKIV 1,6 16V AZD

Post autor: travis25 » pn mar 21, 2011 19:15

Będę musiał odwiedzić bardziej zaawansowany warsztat jeśli chodzi o elektronikę samochodową


Szerokości kolego
----------------------------------------------------------------------------------------------

Awatar użytkownika
travis25
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 14
Rejestracja: pn mar 14, 2011 19:16
Lokalizacja: Warszawa

dziwny problem(przepustnica) z moim MKIV 1,6 16V AZD

Post autor: travis25 » pt mar 25, 2011 20:36

Fura odstawiona do warsztatu w środę dziś telefon że jest do odbioru wymieniona cała wiązka elektryczna koszt naprawy 400pln :grrr:


Szerokości kolego
----------------------------------------------------------------------------------------------

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 67 gości