Prawa strona kierunkowskazów świeci

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

plustik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 05, 2010 17:25
Lokalizacja: Lublin

Prawa strona kierunkowskazów świeci

Post autor: plustik » wt mar 15, 2011 11:45

Witam,
Otóż mam taki problem [Golf IV TDI 1999r]:
Auto stało przez noc w garażu. Rano przychodzę i prawa strona kierunków cały czas świeci - nie mogę tego wyłączyć (dopiero jak wyciągam klemę to przestaje ale jak włożę to samo). Próbowałem wszystkiego... bezpieczniki wyciągałem i nic. Ciągłym światłem świeci prawa strona...

Natomiast lewy kierunek działa normalnie.

Co to może być?

Dzięki za pomoc.



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Prawa strona kierunkowskazów świeci

Post autor: grg474 » wt mar 15, 2011 12:06

jeśli masz moduł komfortu to możliwe że od modułu komfortu idzie jakiś sygnał co akurat daje taki objaw albo coś z włącznikiem od awaryjnych (w nim jest przekaźnik) - zacznij od odłączenia włącznika awaryjnych - jeśli będzie się nadal świecić to pozostaje odłączyć na chwilę komfort


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

plustik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 05, 2010 17:25
Lokalizacja: Lublin

Prawa strona kierunkowskazów świeci

Post autor: plustik » wt mar 15, 2011 12:15

To jest podstawowa wersja - tzw golas, bez elektrycznych szyb itd.

1) W jaki sposób odłączyć włącznik awaryjnych?

2) W jaki sposób odłączyć komfort?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Prawa strona kierunkowskazów świeci

Post autor: grg474 » wt mar 15, 2011 13:31

wyciągnąć włącznik świateł awaryjnych - najprościej skoro masz golasa to zdejmij zaślepki i z boku podważ
a skoro masz golasa to komfortu nie masz


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

plustik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 05, 2010 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Prawa strona kierunkowskazów świeci

Post autor: plustik » wt mar 15, 2011 13:54

grg474 pisze:wyciągnąć włącznik świateł awaryjnych - najprościej skoro masz golasa to zdejmij zaślepki i z boku podważ
a skoro masz golasa to komfortu nie masz
Jak włączam awaryjne to wtedy wszystkie kierunki stałym światłem świeca... Spróbuje może podważyć i wyjąć włącznik świateł awaryjnych....

A może to wina centralnego zamka?



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Prawa strona kierunkowskazów świeci

Post autor: grg474 » wt mar 15, 2011 14:29

plustik pisze:A może to wina centralnego zamka?
a centralny zamek jaki masz? oryginał czy dokładany - bo zaczynasz mieszać
plustik pisze:tzw golas, bez elektrycznych szyb itd.
a teraz piszesz że nie jest golas
Druga sprawa - sam chyba sobie już wyjaśniłeś
plustik pisze:Jak włączam awaryjne to wtedy wszystkie kierunki stałym światłem świeca.
:bigok: czyli włącznik szwankuje raczej


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

plustik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 05, 2010 17:25
Lokalizacja: Lublin

Prawa strona kierunkowskazów świeci

Post autor: plustik » wt mar 15, 2011 17:52

Więc tak... centralny zamek jest dorabiany (jeszcze za granicą ktoś się tego czepiał).

Kupa kabli, poplątane, pomotane. Włącznik od awaryjnych sprawdziłem - wyjąłem i dalej się świeciło więc to nie to raczej.

Cały ten mechanizm, pudełko od centralnego jest pod kierownicą i to jest również podpięte pod włącznik od awaryjnych (jak otwieram lub zamykam auto to migają kierunki). Odlączyłem i właczyłem w tym pudełku i wokoło (jakieś bezpieczniki też są) i nie pomoglo - dalej świeciło się ciągłaym światłem prawa strona kierunków.

Nad skrzynką bezpieczników zauważyłem takie małe pudełeczko - nie wiem co to jest. Próbowałem wyjąć stamtąd bezpieczniki jednak nie pomogło. Więc odłączyłem jeden kabelek i... działa (już kierunki prawe nie świecą). Jednak jak znowu włożę to świeci. Wyjąłem całkiem i niby jest OK... ale nie wiem co to jest bo niby do modułu centralnego idzie...

Zdjęcia poniżej:
Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Obrazek

Uploaded with ImageShack.us

Ponadto... czasami miałem problem i w sumie nadal mam że połowa auta się zamknie centralnym a połowa nie. Czasami potrafi się nawet sam zamknąć - cały czas się muszę pilnować żeby nie zostawić kluczyków w aucie. Co radzicie? :crazy:



Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Prawa strona kierunkowskazów świeci

Post autor: grg474 » śr mar 16, 2011 10:37

to co pokazałeś to dodatkowe bezpieczniki - z tego co teraz opisałeś widać że ktoś dołożył centralkę od alarmu i siłowniki do centrala - wg mnie po prostu centralka od alarmu się wysypała (robi zwarcie) - ten kabel odpięty - to tak jakbyś zdjął z drugiej strony plastikowe wieczko i wyjął bezpiecznik - ten bezpiecznik wg mnie jest na linii prawego kierunku miedzy centralka a włącznikiem awaryjnych. Możesz po prostu podpiąć s powrotem, otworzyć wieczko, wyjąć bezpiecznik i jeździć dalej - przy otwieraniu zamykaniu będzie migała tylko lewa strona - lepszym rozwiązaniem by była podmiana centralki z nowymi niestety pilotami - bo wątpię żeby naprawa tego miała jakiś sens (koszt taniej centralki to nawet z kluczykami scyzorykami na allegro jakieś 130zł)


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

plustik
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pt mar 05, 2010 17:25
Lokalizacja: Lublin

Re: Prawa strona kierunkowskazów świeci

Post autor: plustik » śr mar 16, 2011 12:06

grg474 pisze:to co pokazałeś to dodatkowe bezpieczniki - z tego co teraz opisałeś widać że ktoś dołożył centralkę od alarmu i siłowniki do centrala - wg mnie po prostu centralka od alarmu się wysypała (robi zwarcie) - ten kabel odpięty - to tak jakbyś zdjął z drugiej strony plastikowe wieczko i wyjął bezpiecznik - ten bezpiecznik wg mnie jest na linii prawego kierunku miedzy centralka a włącznikiem awaryjnych. Możesz po prostu podpiąć s powrotem, otworzyć wieczko, wyjąć bezpiecznik i jeździć dalej - przy otwieraniu zamykaniu będzie migała tylko lewa strona - lepszym rozwiązaniem by była podmiana centralki z nowymi niestety pilotami - bo wątpię żeby naprawa tego miała jakiś sens (koszt taniej centralki to nawet z kluczykami scyzorykami na allegro jakieś 130zł)
Seryjnie centralnego wogóle nie było (alarmu też) - po kodach sprawdziłem. Alarmu nie ma raczej, albo nie działa - chociaż w pilocie jest opcja alarmu i centralnego - działa jednak tylko centralny.

To co pokazałem - jak wyjąłem bezpieczniki w tym "pudełku" to nie pomogło - dopiero odpięcie tak jak zrobiłem - wtedy przestała świecić prawa strona. Jednak gdy otwieram/zamykam auto z pilota to nie ma różnicy - świeca obie strony tak jak było wcześniej.

Ponadto... czasami miałem problem i w sumie nadal mam że połowa auta się zamknie centralnym a połowa nie. Czasami potrafi się nawet sam zamknąć - cały czas się muszę pilnować żeby nie zostawić kluczyków w aucie. Co radzicie? :crazy: Padła centralka od alarmu? A może cos robi zwarcie...? [jak trzasne drzwiami to zamknie się auto albo jedna strona...]



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 38 gości