Szyberdach Elektryczny-potrzebny schemat

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
mody1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2010 00:19
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Szyberdach Elektryczny-potrzebny schemat

Post autor: mody1 » pn mar 14, 2011 23:54

Witam.Mam problem z elektrycznym dachem,prowadnice,linki są ok.ale gniazdo ma prawdopodobnie "zimny lut" .Nie ma śniedzi,wsuwki dobrze siadają
Otwiera sie normalnie,ale aby zamknąć trzeba docisnąć palcem kostkę zasilającą silnik aby ruszył,podświetlenie przycisku sterującego też traci podświetlenie.przy dociskaniu kostki sinika pojawia sie.
Mam zamiar zdemontować silnik,aby sprawdzić płytkę i ścieżki
Więc przydałoby się kilka wskazówek na co zwrócić uwagę,żeby nie narobic sobie roboty,rozpiska przewodów mile widziana
Brązowy -masa
Czerwony-zasilanie
pozostałe zapewne zmienne biegunowe zasilania
Jeśli ktoś ma foty albo zna podobny temat,to proszę o link itd.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szyberdach Elektryczny-potrzebny schemat

Post autor: Paweł Marek » wt mar 15, 2011 00:11

http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=52467" onclick="window.open(this.href);return false;
mody1 pisze:proszę o link itd.
najpierw wyszukiwarka, to jedno z pierwszych trafień na hasło schemat szyberdachu mk3


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
mody1
Mały gagatek
Mały gagatek
Posty: 55
Rejestracja: śr lut 24, 2010 00:19
Lokalizacja: Ruda Ślaska

Szyberdach Elektryczny-potrzebny schemat

Post autor: mody1 » wt mar 15, 2011 00:32

Była wyszukiwarka.linki nie chodzą z tego tematu co zapodałeś,a ten schemat z ImageShack za wiele nie mówi
U Mnie przycisk jest dobry,bo jak pisałem coś nie hallo przy kostce silnika,ale dziękuje za chęci



Awatar użytkownika
Zico63b
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4241
Rejestracja: pt cze 06, 2008 21:45
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Szyberdach Elektryczny-potrzebny schemat

Post autor: Zico63b » wt mar 15, 2011 00:54

Może to coś da:
Obrazek
Kolor:
Obrazek
A "środek" jest nieistotny: albo to działa albo nie i się wymienia.
Ostatnio zmieniony wt mar 15, 2011 01:01 przez Zico63b, łącznie zmieniany 2 razy.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szyberdach Elektryczny-potrzebny schemat

Post autor: Paweł Marek » wt mar 15, 2011 00:56

Przecież na tym schemacie 1 to silnik, napisałem tam że brak tylko kabla czarnozielonego na domykania z komfortu. Kolory (typowe skróty z angielskiego) i numery styków we wtyczce silnika masz podane to ja nie wiem czego oczekujesz więcej, jeśli myślisz o schemacie wewnętrznym modułu przy silniku to powodzenia ale raczej nie znajdziesz


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

arturmsi
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 7
Rejestracja: pn lut 18, 2013 16:52

Szyberdach Elektryczny-potrzebny schemat

Post autor: arturmsi » śr maja 01, 2013 21:26

Golf III 1992 1.9 TD
Moj szyber w ogole nie reaguje na włącznik, prąd dochodzi tylko do jednego kabla(czerwonego) na tej kostce szerokiej co wpina się do mechanizmu i tyle, do włącznika nie dochodzi w ogole, tzn w zadnej z 4 tych zył nie ma napięcia, jedynie do lampki dochodzi tez tylko w czerwonym...
napisałby mi ktoś w ktorych kablach jeszcze powinno być napięcie?
Nie wiem czy mam padnięty włącznik, czy mechanizm, czy może nic z tych rzeczy a tylko problem z zasilaniem...
kolbką kręciłem i wszystko ładnie sie otwiera i zamyka.

pomoże ktoś i napiszę mi w których kablach powinno być napięcie?
Co do tego plastiku co zasłania wejście na imbusa, to mam ułamane...ale obracając tym również nic się nie zmieniało.



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

Szyberdach Elektryczny-potrzebny schemat

Post autor: Paweł Marek » czw maja 02, 2013 23:17

kolego masz wyżej schemaciki. C oznacza plus stały, A plus po zapłonie. Stały masz, szyber powinien się domknąć z kluczyka przytrzymanego na zamknięcie w drzwiach, Jeśli plus na C nie pojawia się po włączeniu zapłonu to włącznik nie zadziała- masz podany numer bezpiecznika na schemacie do sprawdzenia, a jesli jest dobry trzeba znaleźć przerwę w okablowaniu. Sprawdź od razu czy działa światełko w schowku i kotrolka ładowania, są zdaje się na tym samym bezpieczniku


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 112 gości