Pilot a fabryczny centralny

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: rafalpg » wt lut 22, 2011 18:00

Wiedziałem dostałem pomoc od borala i wiele czytałem na temat na forum. Moim zdaniem coś jest nie tak z zamkiem ponieważ nie zawsze uda mi się zamknąć nawet kluczykiem kierowca jak i pasażer (otwiera się dobrze). A drzwi pasażera z tyłu nie zawsze się po zamknięciu się otworzą. Gdzie znajduje się wyłącznik blokady otwarcia drzwi kierowcy w zamku? (to jest ten jeden z mikro styków?) Próbowałem podać samą masę i też to nie dawało efektów. Sterownik jest raczej ok.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: rafalpg » sob mar 12, 2011 16:12

Witam udało się!!! :okej: Winowajcą okazał się mikro styk zamknięcia drzwi ten co go widać z dwoma kabelkami(stary wygląda na dobry i nawet chodzi problemem jest raczej wytarty "dzióbek"), wymieniłem go na nowy (tu był problem z zmocowaniem , ale super glu i klej na gorąco pomógł). Problem miałem bo po zamontowaniu zamka i próbie zamknięcia i otwarcia drzwi, nie mogłem otworzyć drzwi ani od środka ani od zewnątrz była to wina linki co jest w klamce od zewnątrz. Dopiero po wyjęciu jej udał mi się otworzyć drzwi od środka i jak ustawiłem ją w odpowiednim miejscu udało się drzwi się otwierają. Pozostał tylko problem z otwierającym się zamkiem u pasażera z tyłu z prawej strony, jak zamknę to zamknie się i zaraz otworzy, dziej się tylko z tymi drzwiami i to dość często czego to morze być wina ??? I tylne drzwi pasażera lewe żeby otworzyć trzeba wcisnąć klamkę i dopiero otworzyć może ktoś się spotkał z tym problemem ?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: guziolek » ndz mar 13, 2011 19:52

Miałem to samo z odbijaniem rygla, przelutowanie płytki pomogło.



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: rafalpg » ndz mar 13, 2011 20:18

Ok to przy okazji wyjmę i się zajmę a wyciąg się podobnie jak w przednich? I mam pytanie bo nie działa mi teraz brzęczek świateł, oświetlenie wnętrza,dioda przy ryglu i domykanie szyb czy to jest wina mikro styków bo je słychać jak przekręcałem śrubokrętem po wyjęciu wkładki zamka? czy diody bo nie widziałem jej a mam golfa z 97r 1.6


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: guziolek » ndz mar 13, 2011 20:28

U kumpla jak robiłem to "nie piszczenie"był winny mikrostyk w drzwiach kierowcy. Tylne rozbiera się podobnie, jest na forum o tym, poszukaj, bo mi się nie chce :jezor:



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: rafalpg » sob mar 19, 2011 17:02

Witam w piątek znowu przestał działać centralny z pilota jak zwykle mogę tylko otwierać. Rozbroiłem zamek
Obrazek trochę się różni od tych co były pokazane po pierwsze nie ma tych dwóch elementów do mocowania "bolców" i w poszyciu ""blacha"" też nie ma dziur. Druga sprawa jest dodatkowy mikro styk i jakieś plastiki pod mechanizmem a w manuale jak rozebrać tych części nie było. Posprawdzałem zimne luty "zaczęło mi światełko w drzwiach i w podsufitce działać" dalej nie dział brzęczyk od otwarcia drzwi. Sprawdzałem wszystkie kabelki podając masę na każdy z nich i otwierać się da ale już zamknąć się nie da podając impuls. I po złożeniu teraz nawet nie chce się zamknąć z pilota więc być pewnie zamówię nowy zamek.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: guziolek » sob mar 19, 2011 18:50

Zakładam, że coś źle złożyłeś skoro nie chce się zamykać... Zamek masz normalny, tzn we wszystkich taki jest w drzwiach kierowcy. Za brak piszczenia odpowiedzialna jest dioda tylko nie ta świecąca, a taka prostownicza w wiązce, w drzwiach a jeśli jej nie ma to za piszczenie odpowiada krańcówka, która z powodu swojej lokalizacji narażona jest na wilgoć i najczęściej pada.



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: rafalpg » sob mar 19, 2011 19:06

Chyba wymienię zamek bo nim go rozłożyłem rozpatrzyłem co i gdzie. Starałem się złożyć w ten sam sposób? Już chyba dam za wygraną i zamówię nowy zamek. Diody to nie wymacałem w tym oplocie czarnym więc raczej krańcówka.


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Re: Pilot a fabryczny centralny

Post autor: rafalpg » pn mar 21, 2011 18:40

rafalpg pisze:Chyba wymienię zamek bo nim go rozłożyłem rozpatrzyłem co i gdzie. Starałem się złożyć w ten sam sposób? Już chyba dam za wygraną i zamówię nowy zamek. Diody to nie wymacałem w tym oplocie czarnym więc raczej krańcówka.
Mam pytanie dlaczego jak chce otworzyć z prawej lub z lewej strony kluczykiem to się wszystkie otwierają a jak zamykam to tylko mechanicznie jeden dzyndzel? Ja mam u siebie zamek z wtyczką 8 piniową i nie mam na niej żadnego nr który by odpowiadał tym z alledrogo? A dzisiaj jeszcze raz sprawdziłem wszystkie styki i przylutowałem wszystkie połączenia i dalej to samo otwiera się z pilota i ręcznie ale nie zamyka, centralę noxon sprawdzałem jest ok. Miał ktoś już taki problem może coś tu jest nie tak z modułem komfortu? Jak zamykam tam co jest sterowanie szybami to się zmyka i otwiera! Co mogę jeszcze sprawdzić??? :grrr:


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: guziolek » pn mar 21, 2011 20:04

Powinno się zamykać wszystko, skoro tak nie jest to coś jest uwalone. Może przewód masz gdzieś przetarty, coś nie łączy we wtyczkach, albo moduł komfortu szwankuje skoro twierdzisz że zamki już naprawione.



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: rafalpg » pn mar 21, 2011 20:14

Sprawdzałem na zamkniętych i otwartych drzwiach, ruszyłem wiązką przy drzwiach i nic. Co mogę sprawdzić jeszcze i jak np. moduł komfortu???


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: guziolek » pn mar 21, 2011 20:48

Po kolei wszystkie przewody trzeba sprawdzać czy łączą itp. Kumpel w passacie miał wiązkę gdzieś w słupku przetartą, także nikt nie powie co tam u ciebie się stało, aż sam nie dojdziesz, albo komuś tego nie zlecisz. Co do modułu to ja nie pomogę bo się nie znam za bardzo, poszukaj co tam piszą o jego usterkach, albo poczekaj na kogoś bardziej kumatego.



Awatar użytkownika
rafalpg
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 216
Rejestracja: pn gru 20, 2010 23:35
Lokalizacja: Sędziszów Młp./Rzeszów

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: rafalpg » wt mar 22, 2011 20:31

Witam dzisiaj udało się uruchomić centralny, przeczytałem na forum pasata, ktoś miał podobny problem i odpiął na 15 min akumulator. W moim przypadku też chociaż nie działał brzęczyk, dioda(nie znalazłem jej w drzwiach wiązce) i po wyjęciu kluczyka ze stacyjki nie zapala mi się światełko w podsufitce. Ma ktoś jakieś propozycje do tych przypadłości?


Golf IV 1.6 AKL 98r. LPG

Obrazek

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

Pilot a fabryczny centralny

Post autor: grg474 » wt mar 22, 2011 20:54

rafalpg pisze:dioda(nie znalazłem jej w drzwiach wiązce)
słabo szukałeś - pomiędzy silniczkiem szyby a zamkiem mniej więcej tak jak masz światełko tapicerki to prosto do góry


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 60 gości