Problem Z interfejsem OBD2

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
ReterAdam88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: sob paź 24, 2009 20:33
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie

Problem Z interfejsem OBD2

Post autor: ReterAdam88 » pn lut 07, 2011 18:41

Mam pytanko w passacie b3 został przełożonu silnik z sb czyli 1.6 td+ ic na AFN 1.9 TDi wraz z instalacja silnika ma w aucie obd1 ale zalutowałem kable z obd 2 jest zasilnie +12 i gnd oraz linia sygnałow l i k linia k to biało-szary kabel a linia l to żółty. No tylko że po podłączeniu komputera przenośnego do kasowania błeu wyskakuje coneckt error i nie wiem co dalej zrobic w jednym temacie na forum elektrody znalazłem że wystarczy zmostkować szary kabel z szaro białym albo podłaczyć tylko pod linie k ale nie wiem co zrobić żeby nie popsuć kompa w aucie jakieś mądre rady jak to podpiąć się pod kompa w aucie a nie zniszczyć kompa ????.


viewtopic.php?f=91&t=555742" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
stonefree
Mistrz KieroVWnicy
Mistrz KieroVWnicy
Posty: 4033
Rejestracja: wt lut 15, 2005 19:39
Lokalizacja: WO
Kontakt:

Problem Z interfejsem OBD2

Post autor: stonefree » pn lut 07, 2011 20:03

ReterAdam88 pisze:linia sygnałow l i k linia k to biało-szary kabel a linia l to żółty
To jest napewno ok?Sprawdzałes?
ReterAdam88 pisze:wyskakuje coneckt error
Co to za program lub co to za tester?
ReterAdam88 pisze:zmostkować szary kabel z szaro białym
To znaczy co zmostkować? W silnikach 1Z z pierwszych lat produkcji mostkowało się linie K i L do diagnostyki programem Deltascan, bo VAG tego nie ruszał, ale późniejsze systemy chodziły bez problemu z VAG COMem.



Awatar użytkownika
ReterAdam88
Ma gadane
Ma gadane
Posty: 223
Rejestracja: sob paź 24, 2009 20:33
Lokalizacja: Miasteczko Śląskie

Problem Z interfejsem OBD2

Post autor: ReterAdam88 » śr mar 09, 2011 23:46

stonefree pisze:linia sygnałow l i k linia k to biało-szary kabel a linia l to żółtyTo jest napewno ok?Sprawdzałes?
według tego opisu:

Obrazek

to tak jest.
stonefree pisze:ReterAdam88 napisał(a):wyskakuje coneckt error Co to za program lub co to za tester?
jest to autel maxscan vag405
stonefree pisze:ReterAdam88 napisał(a):zmostkować szary kabel z szaro białym To znaczy co zmostkować? W silnikach 1Z z pierwszych lat produkcji mostkowało się linie K i L do diagnostyki programem Deltascan, bo VAG tego nie ruszał, ale późniejsze systemy chodziły bez problemu z VAG COMem.
doczytałem na elektrodzie że mostkuja do diagnostki te dwa sygnały a tez gdzies doczytałem że z imobilajzerem jest inaczej ????


viewtopic.php?f=91&t=555742" onclick="window.open(this.href);return false;

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości