manetka kierunków

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

manetka kierunków

Post autor: evil666 » pn lut 28, 2011 19:16

Witam otóż mam problem i nie bardzo wiem co źle zrobiłem...
miałem problem z manetką wycieraczek a dokładniej ze spryskiwaczami, naciskając w górę piskało mi w tył, więc ściągnąłem kierownice, obie manetki, przeczyściłem je i złożyłem z powrotem. co się okazało że jedną śrubkę jak dokręcę równo jak inne to manetka kierunków blokuje się w dół(lewo), więc ją trochę poluzowałem, sprawdziłem czy nie ma ogółem luzów i skręciłem. teraz manetka kierunków się nie blokuje ale chcąc skręcić w lewo muszę trzymać kierunek w połowie żeby migacz migał bo jak wcisnę do końca czyli tak jak powinno to kierunek nie działa, tak jakby coś nie stykało, ale ja nie mam pojęcia OCB :blush: :kac: :shock: :-(



Awatar użytkownika
Vagoviec
Demon prędkości
Demon prędkości
Posty: 378
Rejestracja: wt wrz 21, 2010 09:47
Lokalizacja: Gorlice

manetka kierunków

Post autor: Vagoviec » wt mar 01, 2011 17:55

Rozbierz jeszcze raz


Numquam Desperaveris...

evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

manetka kierunków

Post autor: evil666 » wt mar 01, 2011 19:09

nooo to wyczerpująca wypowiedź... co mi to da jak nie wiem co się zablokowało lub przestawiło?? po to się pytam...



Awatar użytkownika
Qto
_
_
Posty: 19379
Rejestracja: pt wrz 01, 2006 19:14
Lokalizacja: Guadalajara
Auto: MK 4
Silnik: ASZ
Kontakt:

manetka kierunków

Post autor: Qto » pt mar 04, 2011 17:01

evil666 pisze:co mi to da jak nie wiem co się zablokowało lub przestawiło??
właśnie dlatego trzeba rozebrać jeszcze raz i poskładać na spokojnie...samo się nie naprawi nawet jeżeli ktoś trafnie wskaże co jest nie tak



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

manetka kierunków

Post autor: evil666 » sob mar 05, 2011 08:28

qto zauważyłem że jak kierunek dam w lewo(dół) nie do samego końca to miga normalnie więc pytanie czy ta śrubka można powiedzieć że środkowa jest od wyregulowania tego?? ogólnie czy jakieś śrubki tam są od regulacji?? bo rozkręcając to odkręciłem wszystkie śrubki :blush: a potem zajarzyłem że tego nie trzeba było robić :otepienie:



Awatar użytkownika
Paweł Marek
V.I.P.
V.I.P.
Posty: 26259
Rejestracja: czw lis 18, 2004 22:29
Lokalizacja: Biertowice, Małopolska

manetka kierunków

Post autor: Paweł Marek » sob mar 05, 2011 09:21

evil666, nie ma żadnych śrubek do regulacji,. Jest tam jakaś usterka, nie łaczy któryś styk jak normalnie dokręcasz śrube mocująca i cięzko ją wskazać konkretnie, rozbieraj nic się nie wymyśli, albo przygotuj sobie sprawna od razu ze szrotu bedzie szybciej


Kto o coś spytał i uzyskał poradę niech czuje się zobowiązany napisać o rezultatach -pomogło, nie pomogło, jakie było właściwe rozwiązanie problemu.

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

manetka kierunków

Post autor: guziolek » sob mar 05, 2011 10:10

Coś ewidentnie źle zrobiłeś, a co to nikt nie powie, bo nikt nie widzi jak to teraz wygląda. Musisz zadziałać jeszcze raz i sprawdzić przed założeniem czy działają te kierunki, a jak nie to szrot ci zostaje albo obfotografowanie wszystkiego dokładnie i czekanie aż ktoś powie jak składać :-)



evil666
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 268
Rejestracja: śr wrz 23, 2009 22:57
Lokalizacja: Racibórz/Opole

Re: manetka kierunków

Post autor: evil666 » sob mar 05, 2011 19:56

otóż dziś rozebrałem to na części pierwsze, wyczyściłem z jakiegoś starego smaru i kurzu jaki się nazbierał, skręciłem i nic :/ jedyne co mnie dziwi to fakt że dając kierunek w dół wydaje się że za nisko schodzi tak o milimetr, bo gdy lekko podniosę kierunek zostaje i miga... narazie prowizorycznie napchałem tam trochę papieru żeby ten kierunek za nisko nie schodził i muszę się wybrać na szrot :/ dzięki za pomoc



ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 25 gości