problem z zamkniem bagaznika

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
sargon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob cze 28, 2008 20:53
Lokalizacja: Żory

problem z zamkniem bagaznika

Post autor: sargon » sob lut 26, 2011 22:48

witam!
otoz problem wyglada nastepujaco:
nie mozna otworzyc bagaznika...chwytajac za klape, lekko sie uchyli i cos go przyblokowywuje.
poza tym przy odpalaniu silnika zamek sie otwiera :shock: i znowu ta sama sytuacja...kapke mozna dzwignac klape az do momentu zablokowania przez cos

jakies przepiecia? blad w module komfortu?
o co moze chodzic?
dodam tylko ze ton samochod szwagra mieszkajacego w niemczech wiec nie bardzo moge osobiscie popatrzec czy posprawdzac
jakies sugestie gdzie szukac czy co sprawdzic bylyby bardzo mile widziane :)

pozdrawiam!


szczesliwy posiadacz VARIA(N)TA :)

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

problem z zamkniem bagaznika

Post autor: martinezz123 » sob lut 26, 2011 23:33

klapa z tyłu otwiera się ponieważ na rozruch idzie dużo prądu , nie jest to nienormalne raczej standard albo aku sie kończy albo rozrusznik ma duże opory żeby przekręcić i spadek napiecia powoduje uchylenie się zamka w klapie a blokuje się bo zamek ma dwie pozycje ryglowania i tak pierwsza sie obluzowuje (otwiera) a druga trzyma też raczej standard . problem może być raczej z tym że nie daje sie otworzyc całkiem jeżeli dobrze zrozumiałem ?? może to byc spowodowane jakąś usterką mechanizmu przy zamku (w kładce) a co z otwarciem kluczem ?? napisz czy to kombi czy HB ??


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

rafxxx
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 402
Rejestracja: pn sie 31, 2009 01:38
Lokalizacja: szczecin

problem z zamkniem bagaznika

Post autor: rafxxx » ndz lut 27, 2011 03:37

z opisu kolegi wygląda że kombi, ja miałem podobny problem w swoim mk4 tzn konkretnie jak chciałem otworzyc klape to nie mogłem ale po przekręceniu kluczyka jeden stopień rygla tak jakby puszczał i klapa była zamknięta takjakby jednak nie dokońca, więc zrobiłem sobie na drucik ( dziura w tapicerce i jak chciałem otwierać klapę to musialem od środka wchodzić -dość denetwujace ale nie moglem nic innego zrobic :jezor: w danym momencie), u mnie okazalo sie ze odwkladki bagaznika ulamala sie koncowka ktora steruje praca zamka przy ryglu( sorki za nie fachowe slownictwo ale nie znam sie na tym za bardzo), po wymianie wkładki od innego modelu chodzi wszyztko ok, kwiestia tylko czy jesli masz varianta mk3 to wymiana wkladki pomoze?



Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

problem z zamkniem bagaznika

Post autor: guziolek » ndz lut 27, 2011 12:18

Nie wiem co rozumiesz przez lekko się uchyli, bo może jest tak, jak napisał kolega rafxxx, a może tak jak u mnie tyle że z drzwiami. Mianowicie ściekała woda z podszybia i zamarzała pomiędzy przednimi drzwiami a słupkiem. Nazbierało się tam tego lodu tyle, że drzwi otwierały się gdzieś w 1/3 zakresu. Akcja mało prawdopodobna że masz podobnie, bo ja takie coś miałem pierwszy raz, i nawet nigdy nie słyszałem o podobnym przypadku.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

problem z zamkniem bagaznika

Post autor: martinezz123 » ndz lut 27, 2011 19:33

Nie wiem co rozumiesz przez lekko się uchyli

tu chodzi raczej o to że zamek ma dwie pozycje ryglowania i z pierwszej się odryglowuje . a druga pozycja nadal trzyma a klamka czy też elektryczny włącznik klapy nie otwiera z tej pozycji tego drugiego rygla :(
Akcja mało prawdopodobna że masz podobnie, bo ja takie coś miałem pierwszy raz, i nawet nigdy nie słyszałem o podobnym przypadku.

a to akurat kolego standard wada konstruktorska woda ścieka między drzwi a błotnik i tam, zamarza bo mała szczelina jest na dole i próg nie ma spadku tylko jest płaski . wszyscy tak mamy w golfach :( . ja mam webasto i pewnego razu już doszło do tego że nawet 3 cm sie nie otworzyły , musiałem tyłem wsiadać :)
u mnie okazalo sie ze odwkladki bagaznika ulamala sie koncowka ktora steruje praca zamka przy ryglu(

ja także stawian na to że coś sie ułamało ja tak miałem ;)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
sargon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob cze 28, 2008 20:53
Lokalizacja: Żory

Re: problem z zamkniem bagaznika

Post autor: sargon » wt mar 01, 2011 01:50

martinezz123 pisze:klapa z tyłu otwiera się ponieważ na rozruch idzie dużo prądu , nie jest to nienormalne raczej standard albo aku sie kończy albo rozrusznik ma duże opory żeby przekręcić i spadek napiecia powoduje uchylenie się zamka w klapie a blokuje się bo zamek ma dwie pozycje ryglowania i tak pierwsza sie obluzowuje (otwiera) a druga trzyma też raczej standard . problem może być raczej z tym że nie daje sie otworzyc całkiem jeżeli dobrze zrozumiałem ?? może to byc spowodowane jakąś usterką mechanizmu przy zamku (w kładce) a co z otwarciem kluczem ?? napisz czy to kombi czy HB ??
jest jak mowisz tylko aku wyglada na raczej zdrowy nizby mial sie konczyc - no ale to moze tylko pozory
rozrusznik...jak to idzie sprawdzic czy nie bierze za duzo pradu?
bagaznika nie da sie otworzyc wiec jakas usterka mechanizmu tez do tego dochodzi? kluczykiem tego sie nie da sprawdzic bo auto ma fabryczny centralny zamek wiec kluczyk nigdy nie byl wkladany w klape a co za tym idzie zamek kluczykiem jest nie do ruszenia. narazie pozostaje chyba proba wyczyszczenia go zeby byl wogole dostep do bagaznika a mechanizm zamka to juz musi jakis fachowiec obejrzec

zostaje jeszcze problem z otwieraniem sie przy rozruchu, jesli w/w przez ciebie przyczyny okaza sie nie trafne to gdzie dalej szukac?
aaa...dodam ze to mk4 kombi :)
pozdrawiam!


szczesliwy posiadacz VARIA(N)TA :)

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

problem z zamkniem bagaznika

Post autor: martinezz123 » wt mar 01, 2011 13:19

czy wcześniej miałeś jakieś problemy z podświetleniem bagażnika ?? czy zdarzało się że lampka nie świeciła ??
zamek można wyczyścić wd40 w rękę lać do środka i próbować wkładać klucz , ja tak juz to ludzią wyczyściłem z 15 razy , do tego najlepiej trzeba by było otworzyc klape bo zamek najlepiej się czyści w pozycji prawie otwartej w ( poziomie )
co do sprawdzeniu prądu i takich tam jeżeli mieszkasz przy większym mieście albo lepszym warsztacie to podjeć do niech powinni mieć taki miernik po którym jak się podłączą to są wstanie sprawdzić kilka podpunktów takich jak pobór prądu , ładowanie , napięcie , ilość amperów , itd . u nas koszt to 10 zł , warto .
u mnie otwiera się ta klapa tez w kombiaku zawsze w tedy kiedy jest większy mróz a aku jest nie doładowany więc stawiam na to :)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
sargon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob cze 28, 2008 20:53
Lokalizacja: Żory

problem z zamkniem bagaznika

Post autor: sargon » wt mar 01, 2011 15:58

a no trafiles z tym oswietleniem :) tylko ze praktycznie od zawsze nie dziala wraz z paroma innymi *#cenzura#* (wg elektryka modul komfortu ma tu cos do czynienia). problem z tym zamkiem wyniknal ostatnio. tak jak pisalem wczesniej to nie moj samochod tylko szwagra wiec trudno mi cokolwiek samemu zrobic musze mu przez skypa przekazywac wasze sugestie :)
przekaze zeby poczyscil ten zamek i zobaczymy co z tego bedzie
a co do pomiarow - akumlator bym pominal, pytnia jak zmierzyc pobor produ rozrusznika?
pozdrawiam!


szczesliwy posiadacz VARIA(N)TA :)

Awatar użytkownika
guziolek
Forum Master
Forum Master
Posty: 1400
Rejestracja: czw mar 11, 2010 14:31
Lokalizacja: Lublin okolice
Kontakt:

Re: problem z zamkniem bagaznika

Post autor: guziolek » wt mar 01, 2011 18:18

sargon pisze: a co do pomiarow - akumlator bym pominal, pytnia jak zmierzyc pobor produ rozrusznika?
pozdrawiam!
Dostać się do kabli od niego i przy kręceniu sprawdzić miernikiem co tam wyskoczy. Z tego co pamiętam z podstawówki, to jakoś tak mierzyliśmy pobór prądu na odbiorniku.



Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

problem z zamkniem bagaznika

Post autor: martinezz123 » wt mar 01, 2011 21:44

a co do pomiarow - akumlator bym pominal, pytnia jak zmierzyc pobor produ rozrusznika?
dokładnie ci napisałem co zrobić podjechać i zrobić test porządnym testerem w profesjonalnym serwisie / warsztacie
a no trafiles z tym oswietleniem :) tylko ze praktycznie od zawsze nie dziala wraz z paroma innymi ************ (wg elektryka modul komfortu ma tu cos do czynienia)
do wymiany zamek ryglujący tylnej klapy albo czujnik który sie w nim znajduje :)
od zawsze nie dziala wraz z paroma innymi ************
co to znaczy ?? sprecyzuj co jeszcze nie działa ??


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

Awatar użytkownika
sargon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob cze 28, 2008 20:53
Lokalizacja: Żory

Re: problem z zamkniem bagaznika

Post autor: sargon » wt mar 01, 2011 22:03

ok...dzieki za wskazowki :)
martinezz123 pisze: co to znaczy ?? sprecyzuj co jeszcze nie działa ??
no nie dzialaja nastepujace rzeczy:
3cie swiatlo stop
lusterka (skladanie elektryczne)
buczek wlaczonych swiatel
kopertowka w drzwiach (kierowcy)
prad w bagazniku - swiatlo i wtyczka
ogrzewanie lusterek
oswietlenie wnetrza przy otwartych lewych drzwiach

wg elektryka cieszacego sie opinia obeznanego w golfach 4 modol komfortu szwankuje - nie jestem 100% pewien ze on tym wszystkim (albo czescia) steruje ale nie dosc ze sie na elektryce nie znam to juz tym bardziej na tej z czwartej generacji :)
pozdrawiam!


szczesliwy posiadacz VARIA(N)TA :)

Awatar użytkownika
grg474
_
_
Posty: 5936
Rejestracja: ndz lut 27, 2011 10:56
Lokalizacja: Skarżysko

problem z zamkniem bagaznika

Post autor: grg474 » wt mar 01, 2011 22:48

sargon pisze:3cie swiatlo stop
przewody idące do klapy lub sama wtyczka
sargon pisze:lusterka (skladanie elektryczne)
jesteś pewny że masz składane elktrycznie czy tylko pewny że regulator lusterek ma opcje obsługi?
sargon pisze:buczek wlaczonych swiatel
kopertówka w drzwiach (kierowcy)
+
sargon pisze:oswietlenie wnetrza przy otwartych lewych drzwiach
za to odpowiada mikrostyk drzwi kierowcy lub zimne luty w zamku - jak by nie patrzył trzeba wyjąć zamek
sargon pisze:ogrzewanie lusterek
nie grzeją czy błąd na vag?
sargon pisze:wg elektryka cieszacego sie opinia obeznanego w golfach 4 modol komfortu szwankuje
zmień elektryka bo to on oszukuje


Masz pytanie pisz ale nie rób ping-ponga - treściwie pytaj o całość co chcesz się dowiedzieć
regulamin działu technicznego
były mk2 GTD, mk3 1Y, mk4 AKQ, mk4 AXR :(, A3 8P jest EOS , New Beetle cabrio - oznaczone Käfer, Audi A5

Awatar użytkownika
sargon
Nowicjusz
Nowicjusz
Posty: 49
Rejestracja: sob cze 28, 2008 20:53
Lokalizacja: Żory

Re: problem z zamkniem bagaznika

Post autor: sargon » wt mar 01, 2011 23:04

grg474 pisze:
sargon pisze:lusterka (skladanie elektryczne)
jesteś pewny że masz składane elktrycznie czy tylko pewny że regulator lusterek ma opcje obsługi?
auto bylo kupione od niemca ktory byl wlascicielem od nowosci, przy regulacji lusterek jest ikonka ktora wg instrukcji obrazuje automatyczne skladanie lusterek
czy jest taka mozliwosc ze dali w fabryce tylko przelacznik skladanych luster a lustra z taka mozliwoscia juz nie? wydaje mi sie ze nie, a jesli byly takie przypadki to jest to w mojej skromnej ocenie bardzo dziwne ;)
grg474 pisze:
sargon pisze:ogrzewanie lusterek
nie grzeją czy błąd na vag?
niestety nie grzeja - czy to raczej tylko przepalone grzanie lustra czy moze jakis inny powod?
grg474 pisze:
sargon pisze:wg elektryka cieszacego sie opinia obeznanego w golfach 4 modol komfortu szwankuje
zmień elektryka bo to on oszukuje
to opinia znajomych, ja w moim mk3 jak do tej pory z elektryka sobie sam radzilem wiec nie mnie tego czlowieka oceniac ;)

przypominam ze bohaterem tematu jest mk4 jezdzace po niemczech dlatego tez moje czysto teoretyczne zapytania sprawdza sie prawdopodobnie dopiero na wiosne jak dostane tego golfa w swoje rece :) o ile do tego czasu szwagier nie pojedzie do serwisu gdzie za te usterki skasuja go milion ojro :P


szczesliwy posiadacz VARIA(N)TA :)

Awatar użytkownika
martinezz123
DZIADZIA
DZIADZIA
Posty: 938
Rejestracja: ndz paź 15, 2006 20:59
Lokalizacja: kamienna góra
Kontakt:

problem z zamkniem bagaznika

Post autor: martinezz123 » wt mar 01, 2011 23:27

1. przepalone maty na 100% w lustrach bardzo tania i szybka naprawa
2. włącznik mógł być wymieniony na taki z nowszego modelu i z taką funkcją ja też przyprowadziłem takiego golfa sobie z Niemiec i miałem taki sam włącznik a nie miałem składania :)
3. elektryk do wymiany jak pisze kolega grg474 :)


vw golf IV 1.9 tdi MARTINEZZ
www.vwjgora.pl
diagnoza VAG COM / TACHO

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 39 gości