Gubienie prądu

Tutaj piszemy o problemach związanych tylko z elektryką

Moderatorzy: Michał_1977, italiano_83, G0 Karcio, Haki, Qto, marcin7x5, VIP

Awatar użytkownika
energy15_LDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 628
Rejestracja: wt maja 12, 2009 08:50
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Gubienie prądu

Post autor: energy15_LDZ » pn lut 28, 2011 23:10

Witam. Mam taki problem... Jakieś parę dni temu wróciłem koło 21 do domu, zostawiłem auto normalnie pod blokiem. Stało cała noc i praktycznie cały następny dzień do 20 i niestety nie chciał zakręcić z braku prądu. Stał tak następny do 15-16 następnego dnia gdy odpaliłem go na kable... Pojechałem dosłownie 5-7 km pod market, zostawiłem go na 30-40 minut i gdy wróciłem znów brak prądu... Więc ponownie kabelki i odpalił... Pojechałem znów parę km, poszedłem zjeść, a gdy wróciłem znów brak prądu... Czyli kolejny raz na kabelki. Wróciłem do domu, wziąłem akumulator i przez noc ładowałem. Rano podłączyłem i odpalił. Potem w dzień nie było już problemów z tym... Dzień później koło 14-15 gdy chciałem do odpalić okazało się, że znów brak prądu... Wziąłem aku do domu, ładowałem 3-4h i udało się odpalić. Gdy wróciłem, odłączyłem go od klem i zostawiłem na noc w aucie. Dziś po ten nocy odpalił bez problemu więc podłączyłem go do klem i zostawiłem na czas gdy byłem w szkole ok. 14-15. Wróciłem i też odpalił... Więc wsiadłem i pojechałem 10 km, zgasiłem na 2-4 minuty... Wtedy jeszcze odpalił. Zrobiłem kolejne 2-3 km, zgasiłem i od razu przy próbie odpalenia już nie kręcił. Poszedłem na zakupy dosłownie 30-40 minut, i wtedy odpalił. Pojechałem dalej, zgasiłem na 20 minut i klapa, bo znów brak prądu. Kolejny raz kable i od razu załapał. Wróciłem do domu zgasiłem, zjadłem obiad i problem znów ten sam. Znów kable i wróciłem pod dom. Teraz odłączyłem aku od klem i zobaczymy jutro...

Dodam, że Aku nowy ma 2 mc Centra...


MK III GTI XX Jahre !! Zapraszam... viewtopic.php?f=88&t=442705

Obrazek

finch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:24
Lokalizacja: Mieszkowice/Szczecin

Gubienie prądu

Post autor: finch » wt mar 01, 2011 00:47

Leży dioda w mostku prostowniczym alternatora. Kontrolnie spraw sobie multimetr za 15 zeta i podłącz na zgaszonym silniku i wyłączonym kluczyku w szereg z plusem. Pobór prądu powinien być minimalny. Jeżeli multimetr pokaże prąd rzędu amperów to masz do roboty altka.

Pozdrawiam,
finch


Golf "Drugi" by finch
:pop: :pop: :pop:Mój Turbo Kopciuch :satan: :pop: :pop: :pop:
Vw jest bogiem, Prędkość nałogiem, Turbo zabawą a Diesel podstawą :D
LPG? Nawet porządne zapalniczki są na benzynę :okej:
diesel4ever

Awatar użytkownika
adi088
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 517
Rejestracja: wt gru 16, 2008 21:08
Lokalizacja: Turzyn SCZ
Kontakt:

Gubienie prądu

Post autor: adi088 » wt mar 01, 2011 12:42

zwyklym miernikiem zmierz czy wlogule on laduje


golf II GT 1.8RP 89r na części http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?f=119&t=606042
http://forum.vwgolf.pl/viewtopic.php?t=252373

Awatar użytkownika
energy15_LDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 628
Rejestracja: wt maja 12, 2009 08:50
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Gubienie prądu

Post autor: energy15_LDZ » wt mar 01, 2011 15:42

adi088, Zmierzyłem ale chyba coś jest źle ;) Po dzisiejszej nocy chciałem go odpalić i oczywiście nie dało się z braku prądu. Podładowałem go 2h, zszedłem na dół podłączyłem, auto odpaliło nawet 4-5 razu. Ale gdy przyłożyłem miernik to ciągle wskazywał 0.00 ;] :goof:


MK III GTI XX Jahre !! Zapraszam... viewtopic.php?f=88&t=442705

Obrazek

Awatar użytkownika
Tomasz Bis
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 592
Rejestracja: sob cze 06, 2009 06:30
Lokalizacja: lubelskie Bychawa
Kontakt:

Gubienie prądu

Post autor: Tomasz Bis » wt mar 01, 2011 18:03

Wiele razy :bylo: jak sprawdzić czy ładuje , czy przewody, klemy , zaciski-oczka na altku ,rozruszniku , są czyste . I jeszcze niedoceniany przewód minusowy od klemy do budy i skrzyni . Oczywiście pomiary są niezbędne aby stwierdzić czy to jest brak ładowania , czy kradzież prądu przez jakieś urządzenie :chytry:


Jak się mylę proszę poprawić , nie obrażać .
http://www.youtube.com/watch?v=iatezFC1aFk&NR=1" onclick="window.open(this.href);return false;

finch
Użytkownik
Użytkownik
Posty: 416
Rejestracja: czw maja 21, 2009 21:24
Lokalizacja: Mieszkowice/Szczecin

Re: Gubienie prądu

Post autor: finch » wt mar 01, 2011 23:03

adi088 pisze:zwyklym miernikiem zmierz czy wlogule on laduje
energy15_LDZ jeżeli nie ładowałby kompletnie wtedy nie byłoby tej sytuacji:
energy15_LDZ pisze:Gdy wróciłem, odłączyłem go od klem i zostawiłem na noc w aucie. Dziś po ten nocy odpalił bez problemu więc podłączyłem go do klem i zostawiłem na czas gdy byłem w szkole ok. 14-15. Wróciłem i też odpalił...


Golf "Drugi" by finch
:pop: :pop: :pop:Mój Turbo Kopciuch :satan: :pop: :pop: :pop:
Vw jest bogiem, Prędkość nałogiem, Turbo zabawą a Diesel podstawą :D
LPG? Nawet porządne zapalniczki są na benzynę :okej:
diesel4ever

Awatar użytkownika
energy15_LDZ
Gadatliwa bestia
Gadatliwa bestia
Posty: 628
Rejestracja: wt maja 12, 2009 08:50
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Gubienie prądu

Post autor: energy15_LDZ » czw mar 03, 2011 17:12

Ładowanie sprawdzone u elektryka. Wskazań miernika nie znam ale jak powiedział i zareagował przyczyną jest brak ładowania. :goof:


MK III GTI XX Jahre !! Zapraszam... viewtopic.php?f=88&t=442705

Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Elektryka”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 127 gości